İçeriğe Yönlendir

Modeo IV - Cruise Control Arızası

Ayhan Küçüközer

Recommended Posts

Ayhan Küçüközer

Değerli dostlar, crouse control arızası var..direksiyondaki lambalarda buna bağlı olarak yanmıyor.. bilgisayara bağladık UO405 SMAS kodlu arızası verdi... direksiyon sargisini degistik .servisin söylediği acı sensoru arızası ..Bilginiz dahilinde ise bu konuda aydınlanmak isterim..araç mondeo 2010 mk4 dizel..hayırlı işler dilerim..ekranda hata verisi yok.çalışmayan lamba yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açı sensörü olsa esp de de sorun yaşamanız gerekir.. 

Bilgisayara nerede bağlandı.. 

Yetkili serviste ehil teknisyende kontrol tavsiye ediyorum.. 

Ayrıca.. fordlarda genelde tuşlarda ışık yok.. Mondeo4 te direksiyondaki tuşlarda ışık varmı ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gozucuyla bi baktim bahsedilen hata kodu emme manifoldu hatasi, sensor hatasi, soket cikmasi veya kirli yakit kaynakli problem olarak bahsedilmis.

Bence cc probleminde hatayi baska yerde aramaya calismak gerekiyor.baska bir serviste hata koduna tekrar baktirmak faydali olabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ayrıca.. fordlarda genelde tuşlarda ışık yok.. Mondeo4 te direksiyondaki tuşlarda ışık varmı ?

çok belli belirsiz olsada minik bir ışıklandırma var..

k4nrhA.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Karagül

aynı sorun bendede var 2008 titanum mondeomda ses arttırma azaltma kanal geçişleri program değiştirme menü okları e okey tuşu hiç sorunsuz çalışmakta kornada hiç bi problem yok fakat hız sabitleyiciyi devreye aldığımda ekranda hız sabitleyici devre de yazıyor + işaretine basıp sabitlemek istediğimde kayboluyor daha sonra hız sabitleyici açma tuşuda işlemez oluyor direksiyon üzerinde sadece hız sabitleme tuşlarında sorun yaşıyorum 

internette fren müşüründen olabileceği yazıyordu deneme için fren pedalını kendinize doğru çekip hız sabitleyiciyi devreye alın yazıyordu denedim oldu bir kaç gün sorunsuz çalıştı artık bu çözümde fayda etmez oldu başından geçen yada yardımcı olabilecek arkadaşların desteğini bekliyorum.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Mücahit Karagül
Mehmet Ozyurek yazdı:

Müşürü değiştirin.

Mehmet abi müşür arızalı olsa fren lambaları ya sürekli yanar yada hiç yanmaz öle değilmi benim lambalar düzgün çalışıyor fren müşürünü yinede değiştirip deneyeceğim

Birde bilgisayardan baktığımda sabit hız modülünden alınan veriler geçersiz yazıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O müşür iki kademeli muhtemelen.
Değiştirin yada wd40 sıkıp 2 gün gözleyin.

Birde bilgisayardan baktığımda sabit hız modülünden alınan veriler geçersiz yazıyor 

Sildikten sonra tekrar yazıyor mu bunu.
Yorum bağlantısı
Mücahit Karagül
Mehmet Ozyurek yazdı:

O müşür iki kademeli muhtemelen.
Değiştirin yada wd40 sıkıp 2 gün gözleyin.

Sildikten sonra tekrar yazıyor mu bunu.

Tekrar tuşa basana kadar yazmıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mücahit Karagül yazdı:

Tekrar tuşa basana kadar yazmıyor

Bence yetkili servis görsün.. 

Yorum bağlantısı
Bahaddin Depedibi
Mücahit Karagül yazdı:

aynı sorun bendede var 2008 titanum mondeomda ses arttırma azaltma kanal geçişleri program değiştirme menü okları e okey tuşu hiç sorunsuz çalışmakta kornada hiç bi problem yok fakat hız sabitleyiciyi devreye aldığımda ekranda hız sabitleyici devre de yazıyor + işaretine basıp sabitlemek istediğimde kayboluyor daha sonra hız sabitleyici açma tuşuda işlemez oluyor direksiyon üzerinde sadece hız sabitleme tuşlarında sorun yaşıyorum 

internette fren müşüründen olabileceği yazıyordu deneme için fren pedalını kendinize doğru çekip hız sabitleyiciyi devreye alın yazıyordu denedim oldu bir kaç gün sorunsuz çalıştı artık bu çözümde fayda etmez oldu başından geçen yada yardımcı olabilecek arkadaşların desteğini bekliyorum.

Saygılarımla

Aynı sorun bende de oldu, fren müşürü sağlam olduğunu anladıktan sonra geriye tek yöntem kaldı. Yağsız kontak spreyi alıp hız sabitleyici tuş takımlarının alt tarafından içine doğru pipet yardımı ile sıkarak sonra düşük basınçlı bir hava tabancasıyla kurutarak bir kaç kez bu işlemi uyguladım. Daha sonra kontağı açıp denedim çalışmadı, ardından hız sabitleyici tuşlarının üstüne parmaklarımla hafifçe sert bir kaç kez vurdum çalışmaya başladı. 2 aydır sorunsuz çalışıyor. İsterseniz bu şekilde bir deneyin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mücahit Karagül

Sorunu çözdüm 

Fren bedalının arkasında iki adet müşür var birisi siyah diğeri mavi beyaz

siyah olan fren müşürü

mavi beyaz hız sabitleyiciyi kontrol ediyo
bu müşürü oynattım bütün sorun kayboldu değiştirecek olan arkadaşlar siyahı değil mavi beyazı değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sorunu çözdüm 

siyah olan fren müşürü

Soketine Wd40 sıkın
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mücahit Karagül yazdı:

Sorunu çözdüm 

siyah olan fren müşürü

bu müşürü oynattım bütün sorun kayboldu

Artik bir cayini icerim 😊

Yorum bağlantısı
Ayhan Küçüközer yazdı:

Değerli dostlar, crouse control arızası var..direksiyondaki lambalarda buna bağlı olarak yanmıyor.. bilgisayara bağladık UO405 SMAS kodlu arızası verdi... direksiyon sargisini degistik .servisin söylediği acı sensoru arızası ..Bilginiz dahilinde ise bu konuda aydınlanmak isterim..araç mondeo 2010 mk4 dizel..hayırlı işler dilerim..ekranda hata verisi yok.çalışmayan lamba yok

hocam bende 4 yıldır kullanıyorum arada yapıyor aynı hatayı kontak spreyi iş görüyor bir süre wd40 sorunu devam ettiriyor ban kendim söktüm bütün tuşları temizledim 2 sene sorunsuz çalıştı, sanırım içindeki plasitk yumuşuyor yamuk bastığı için hata verdiriyor, geçen hafta yine aynı hatayı verdi airbag'i söküp yeniden bir temizleme işine girip kalıcı bir çözüm düşüneceğim, bilgi veririm...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...