İçeriğe Yönlendir

2001 Freelander

çağlar Tuncu

Recommended Posts

çağlar Tuncu
(düzenlendi)

Merhabalar aranıza yeni katıldım 2001 2,5 v6 benzinli freelander aldım araç rampada karşıdaki araca yol vermek için durdum kalış sırasında arabada bi haller oluşmaya başladı  o andan sonra  vites geçişinde vurma yapıyor sorun nedir sizce ?

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Öncelikle hoş geldiniz. Forum kuralları gereği büyük harf (bağırmak anlamına geldiği için ) kullanmıyoruz. Sanırım çok sevilen bir motor kombinasyonu değil. Forumdan tecrübeli arkadaşlar sizlere gördüklerinde muhakkak cevap vereceklerdir.

Geçmiş olsun iyi forumlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

LPG varmı, otomatikmi, arıza ışığı varmı? çekiş problemi mi var? göstergeler doğru çalışıyormu? bilgi lazım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çağlar hoş geldin. Moralini bozmak istemiyorum ancak saatli bomba almışsın. Ekranda F4 hatası varmı, vites N konumunda iken gaza basınca silkeme varmı, km kaç 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
çağlar Tuncu

Arabada arıza ısıgı yanmıyor arac 155 binde lpgli

Ayrıca N konumda silkeleme yapmıyor 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sırayla gidelim, 

Araç her vites geçişinde vuruntu yapıyor ise birincisi yağ seviyesi düşük, 

Türbin arızalı, 

Düz yolda sakin gaz basmada sorun yoksa şaft bağlantısı veya arka defransiyel ön takozu, 

Şaft orta takozları,

Tam olarak arızayı anlasak veya video vs olsa daha sağlıklı yorum yapılabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
çağlar Tuncu

Dusuk devirde sürüste bazen devir yukseliyor bosta gaz verir gibi ust  vitese atmıyor ayagımı gazdan cekince vuruntu yapıp ust vitese geciyor

Bilgisayara baglattım bobin arızası verdi usta sildi Arıza kodunu suruse cıktık sanzuman dedi on bilgi almak istedim 

Tsk ederim onder ozcan abi bu arada 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Basitinden başlayın, yanlız dikkat! Yağ boşaltma tapası ile geri vites sensörü tapası birbirine çok yakın. Yağ değişimi yapılacak, sonrasında test yapılacak. Şanzıman arızası olduğu vakit F4 hatası verir araç. Abs ve km okuyucu sensörler düzgün çalışmaz ise vites geçişleri vuruntu yapar. Km çok düşük. Sizin aracın tek derdi motoru. Şanzıman için km çok düşük. Nerede ikame ediyorsunuz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çağlar aramız hoş geldin. Servet Abi’nin dediği gibi ucuzdan pahalıya gitmekte fayda var. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yeni bir kurban daha :D

oto-servis-araci-ve-ilginc-tasarimi_d620

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çağlar ile görüştüm. Detayları verdim. Yarın deneme yapılacak. Gelişmeleri ve sonuçları yazıya dökeceğiz 

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
çağlar Tuncu

Abi çok teşekkür ediyorum deneyip buraya bilgisini vereceğim servet abime ayrıca teşekkür ediyorum 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Çağlar aramıza hoşgeldin Servet abi ile irtibatı koparma sana ustalardan daha çok yardımı olacaktır emin ol.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

çağlar selam. mersinin neresinden tarsusluyum bende

sıkma canını düzelir inşallah. mersinde her ustaya götürme aracı öncelik direk landrover özel servisi vs varmı sanayide ona bir bak derim 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hoşgeldiniz, Servet Abi sizin ilacınız. Arabayı ya yapar ya da patlatır. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Son bilgi, 

Şanzıman türbini titreşim yapıyor, şanzıman içi taslar kırık olduğu için ise vuruntu yapıyor araç. Çağlar şimdi mersin veya adana içinde ehil bir yerde şanzımanı söktürecek. V6 motorların kullanıldığı şanzıman bendeki ile aynı değilmiş. Yüksek güç nedeniyle çabuk havlu atan zayıf sistemmiş. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Servet Aydın yazdı:

Son bilgi, 

Şanzıman türbini titreşim yapıyor, şanzıman içi taslar kırık olduğu için ise vuruntu yapıyor araç. Çağlar şimdi mersin veya adana içinde ehil bir yerde şanzımanı söktürecek. V6 motorların kullanıldığı şanzıman bendeki ile aynı değilmiş. Yüksek güç nedeniyle çabuk havlu atan zayıf sistemmiş. 

Aslında sanzımanların farklı olacağı aşikardı, diyecektim unuttum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benzinlieri harbiden fena galiba öylemi?

Sami Demirpaz yazdı:

Aslında sanzımanların farklı olacağı aşikardı, diyecektim unuttum. 

Aynen farklı olması lazım. Biri dizel ötekisi benzinli 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...