İçeriğe Yönlendir

Oto Sanayi Ustası Arabamı Mahvetti

Mikail Gerek

Recommended Posts

Serhat Işık

parça bakmak için interneti kullanıyoruz, bakım için usta da araştırmak gerekiyor demek ki.. böyle durumlarda ilk olarak  internetten forumlara bakıp tavsiye edilen ustalara gideceksin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok geçmiş olsun, Allah sabır versin. 

En iyisi aracı başka bir yere götürüp baştan başlamak. Yoksa hep şüphe kalacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Adam sağlam değil zaten tescillenmiş bu.. 

Bunun garantisine mi güveneceğiz. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

1. Parça gelmeden veya aracım yapılmadan ödemeyi yapmam hayatta. Tanıdığım parçacıdan alışveriş yaptığımda bile ödemeyi şimdi yapıyım mi sorduğumda gerek yok belki parça gelmedi veya yolda birşey oldu parçayı teslim alırken ödersin diyor.
2. Araç yürür durumda olduğu süre aracı hayatta tamirciye bırakmam, kullanılması sakıncalı durumsada en yakın güvenli yere park ederim. 

Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben arabamı yetkili servisten başka yere götürmem. Ha orda da vardır kasap belki ama. Hiç değilse arabamı alıp tatile gidemez o kasap.

Ford kullanırken bende aynıydım ama vw'de durum değişti Ford'a göre 2 katı ödeme çıkartıyorlar bende hiç uğramadım :D
Sanayide uzun yıllardır tanıdığım usta var sık sık yanına uğradığım sohbet ettiğimiz hatta yoğunluk yokken dükkanına gittiğimizde kendi araçlarımızla kendimiz ilgileniriz. Bakım veya arıza olduğunda birlikte fiyat araştırması yapar ona göre malzemeleri ben alırım arkadaş sadece işçilik ücreti alır. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bakımları kendim yapıyorum, çok ağır arıza yoksa kendim hallederim, değişmesi gereken parçalarıda kendim değişirim, motor içi hariç, onuda yaparım aslında ama kapalı yere ve azıcık daha ekipmana ihtiyacım var :)

Kendi ustanız olun arkadaşlar....

yetkili servis var yetkili servis var, bizde çoğu tırt, ona göre, kendi ustanız olun, enazında arıza hakkında ve yapılacaklar hakkında bilginiz olsun, adamlara komple bırakmayın aracınızı... hele sanayide asla, yanından ayrılmayın....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Sizin adınıza üzüldüm, çok geçmiş olsun. Ancak halen aynı usta çalışmanız da beni şaşırttı. Güven meselesi yerle bir oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun. Bu tarz bir olay yaşayan ve sanayideki yetkililer kanalı ile mağduriyetinin giderildiğini hatırlıyorum.

Maalesef tecrübelerime dayanarak bende bir kaç hatayı sizde görüyorum.

1. parayı peşin vermek.

2.parayı ikinci kez vermek.

3.aracı uzun zaman başı boş bırakmak.

Kendi adıma yazıyorum ; aracım ister 10 liralık olsun ister 100 liralık olsun max.2 gün tamir süresi veririm.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Sani Gerşon yazdı:

Ben de yetkili serviste sorun yaşadım:

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/282108-arazi-naylonu-4x4/?do=findComment&comment=3268296

Ama bu demek değildir ki her yetkili kötüdür. Keza her özel servis de kötü değildir.

sani bey ben gecen sene passatı göçükçüye götürdüm kuşaga vs deng gelemeyen yerledi gayet düzgün yapdı dedim el sürmedigin yapmadıgın araclar nedir hondaya el sürmem dedi yapsamda yine bozuluyor dedi sacın ınce olmasından dolayı dokunmya gelmıyor dedi duster sacı ınce oldugu ıcın o tür düzeltmeye gelmıyor sanırım , transporteri getiryeım onuda bırkac noktası var yapalım dedim olmaz dedi onun sacı cok sert dedi :)) en sevdıklerın dedım mercedes vw grubu bmw :))

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

cok gecmiş olsun

bende bakımdır, turbo değişimidir felan kendim yapıyorum yapamayacagım şeyi arkadasıma yaptırıyorum oda anlamazsa yada yapmayacagı iş olunca direk necati ustaya gidiyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Çok geçmiş olsun, maalesef ülkemizde işini hakkıyla yapan ustalarımız çok az, ustayı değiştirmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...