İçeriğe Yönlendir

Fiat Palio 2001 Benzinde Çekiş Çok Düşük Yokuşda Stop Ediyor.

Murat Ceylan2

Recommended Posts

Murat Ceylan2

Fiat Palio 2001 1.2 motor lpgli aracım var. Lpg performansı sorunsuz çok güzel gidiyor. Ancak benzinde performansı %70 kadar düşük. Düz yolda gidiyor girmesinede çekişi çok az. Yokuşta stop ediyor. Eskişehirde ustalara gösteriyorum çoğu uğraşmak istemiyor. Enjektörlerine baktıralım dedik. Fiatla ilgilenen ustaya gittik. Adam diyor bu araçlara çok baktım değiştiriyorsun yine olmuyor daha kötü oluyormuş vs vs. Lpg sıkıntısızmış lpgde kullan sen dedi. Kullanırım kullanmasınada arabayı satacağım. Ben sattığım zaman sorunlu mal satmak istemem.

Bildiğiniz fiat palio ile ilgilenecek işinin erbabı usta var mı?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Atesleme sistemlerinde durum ne? benzin filtresi, aldiginiz yakit markasi vs vs. Biraz daha arac durumu hakkinda bilgimiz olursa yorumlamak daha kolay olacaktir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Lpg’de sorunsuz ama benzinde sorunlu ise akla gelebilecek şeyler belli. Benzin enjektörlerine yoğunlaşmalı. O usta hangi enjektörle değiştiriyor ki? Servisten orijinal parça alınıp değiştirilse belki sorun çözülecek. Onu sormak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ceylan2
Atesleme sistemlerinde durum ne? benzin filtresi, aldiginiz yakit markasi vs vs. Biraz daha arac durumu hakkinda bilgimiz olursa yorumlamak daha kolay olacaktir.
Ateşleme sistemi falan sıkıntısız. Lpgde ve benzinde rahatlıkla çalıştırıyorum. Mazotu Shellden alırım.
Lpg’de sorunsuz ama benzinde sorunlu ise akla gelebilecek şeyler belli. Benzin enjektörlerine yoğunlaşmalı. O usta hangi enjektörle değiştiriyor ki? Servisten orijinal parça alınıp değiştirilse belki sorun çözülecek. Onu sormak lazım. 
Adam zaten dedi birebir orjinal parça taktım yine düzelmedi vs dedi İllallah etmiş o yüzden bakmıyormuş paliolara. Bizde öyle düşündük lpgde sorunsuz çalışıyorsa muhtemelen oradandır diye.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Murat Ceylan2 yazdı:

Ateşleme sistemi falan sıkıntısız. Lpgde ve benzinde rahatlıkla çalıştırıyorum. Mazotu Shellden alırım. Adam zaten dedi birebir orjinal parça taktım yine düzelmedi vs dedi İllallah etmiş o yüzden bakmıyormuş paliolara. Bizde öyle düşündük lpgde sorunsuz çalışıyorsa muhtemelen oradandır diye.

Benzin filtresini değiştirin. Benzin pompa durumu nasıl, sağlam mı

Lpg beyni de buna dahil. Sisteme dahil olmuş ve araç beynini etkiliyor da olabilir lpg sigortasını çekip de deneyin. 

Ayrıca hava akışmetre ve sıcaklığını ölçen birkaç sensör var hava filtresinde. Onlara da baktırın. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ceylan2
Benzin filtresini değiştirin. Benzin pompa durumu nasıl, sağlam mı
Lpg beyni de buna dahil. Sisteme dahil olmuş ve araç beynini etkiliyor da olabilir lpg sigortasını çekip de deneyin. 

Ayrıca hava akışmetre ve sıcaklığını ölçen birkaç sensör var hava filtresinde. Onlara da baktırın. 
Baktırırım baktırmasınada üvey evlat gibi davranıyorlar Palioya :) ilgilenecek iyi bir usta bulursam götürüp baktıracağım dediklerinize
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Ceylan2 yazdı:

Baktırırım baktırmasınada üvey evlat gibi davranıyorlar Palioya :) ilgilenecek iyi bir usta bulursam götürüp baktıracağım dediklerinize

Bu ara millet hep ikinci ele yöneldi. İkinci el alan ülkemizde malum sıkıntılı aracı bilmeden alıyor. Bakım da yaptırmak istiyor. Sanayi dolu. İş beğenmiyorlar tabi. Gün gelir muhtaç olurlar. 

İllaki vardır hocam. Kartal şahin bakan eski fiatçı ustalar vardır. Onlara da baktırabilirsiniz. Ama tabi kendini usta sanana elletmemek lazım aracı. Daha kötü yapabilme ihtimalleri yüksek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bakılacak çok fazla yer yok aslında
Benzin enjektörleri
Benzin pompası
Benzin filtresi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Dogan Arsiray yazdı:

oksijen sensörü diyorum.

Oksijen sensörü bozuk ise hava yakıt oranı sabitlenir ve zengin karışım ile daha istekli olur araç. Alt devirlerde bilhassa 

Yorum bağlantısı
Murat Ceylan2
Benzin enjektörleri
Benzin pompası
Benzin filtresi
Aynen hocam onlar dışında birde oksijen sensöründende olabilir belki. Ehil birisi bulmak sıkıntı işte çok yaşadım bilmeyen kişi eline aldığı işi murdar ediyor.
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzin enjektörleri
Benzin pompası
Benzin filtresi

katılıyorum.

değişmesinde fayda olan benzin filtresinden başlanabilir.

birde en son ne zaman benzin aldınız. benzinin kalitesi düşmüş olabilirmi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ceylan2
Bu ara millet hep ikinci ele yöneldi. İkinci el alan ülkemizde malum sıkıntılı aracı bilmeden alıyor. Bakım da yaptırmak istiyor. Sanayi dolu. İş beğenmiyorlar tabi. Gün gelir muhtaç olurlar. 

İllaki vardır hocam. Kartal şahin bakan eski fiatçı ustalar vardır. Onlara da baktırabilirsiniz. Ama tabi kendini usta sanana elletmemek lazım aracı. Daha kötü yapabilme ihtimalleri yüksek. 
Aynen hocam bakalım hayırlısı. Zaten vızır vızır müşteri dolu. Beğenmiyorlar tabiki. Belli başlı klasik şeyleri yap ücretini al mantığı çoğu.
katılıyorum.

değişmesinde fayda olan benzin filtresinden başlanabilir.

birde en son ne zaman benzin aldınız. benzinin kalitesi düşmüş olabilirmi ?
3 hafta önce benzinde de pek kullanamıyorum ki :) aldığım benzine yazık oluyor şu an :)
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Murat Ceylan2 yazdı:

Aynen hocam bakalım hayırlısı. Zaten vızır vızır müşteri dolu. Beğenmiyorlar tabiki. Belli başlı klasik şeyleri yap ücretini al mantığı çoğu. 3 hafta önce benzinde de pek kullanamıyorum ki :) aldığım benzine yazık oluyor şu an :)

benzin hortumlarını da kontrol etmekte fayda var.

depo çıkışında falan hortum kıvrılmış olabilir. bazen hortumu sabitlemek için cırt kelepçe atıyorlar, oda hortumun ezilmesine veya kıvrılmasına sebep oluyor. başıma geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Marsi guzel almasi sorunsuz oldugu anlamina gelmez. Gozden gecmeli yine de.

benzin filtresi, enjektor ve pompa 3 lusunde yogunlasmalisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aynen benzin hortumlarına da bakılmalı. Bi yerden tıkanmış olabilir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Oksijen sensörü bozuk ise hava yakıt oranı sabitlenir ve zengin karışım ile daha istekli olur araç. Alt devirlerde bilhassa 

tam olarak doğru değil. motor ısındıktan sonra alt devirde tekler, yığılır gitmez vs.  sadece tam gazda ve üst devirde gider sebebi de sistemin soğuk motorda olduğu gibi sistemin oksijen sensörü verisini kullanmamasıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...