İçeriğe Yönlendir

Kaza Sonrası Arabamın Parçaları Almanya'dan Gelecekmiş

Ömer Yürekli

Recommended Posts

Ömer Yürekli

Merhaba,

Konuyu doğru yere açmadıysam affoluna. Malumunuz geçenlerde bir kaza yaşamıştım. Bmw/3 bölümünde ilgili konu mevcut. Yan iki kapının değişmesi gerekiyormuş. Bazı parçalarda yenilenecek. Eksper parçaları bulmakta zorlanınca arabamızla ilgilenen yakınımız kapıları ve diğer parçaları şase kodu verilerek  Almanya'dan getirteceğini ekspere söyledi. Ordanda onay çıkınca tamir için parçaların gelmesini beklemeye koyulduk. Böyle bir olay ilk defa başıma geldiği için nedir ne değildir bilmiyorum. Sizin yorumlarınızı merak ettim. Böyle olması iyi birşey midir ? 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Gecmis olsun öncelikle.

Yetkili servis yokmu yada getiremedi mi?
Yetkili servisler Türkiyedeki bütün stokları görüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Değişim şartmıydı ?

daha önce resme bakmıştım şimdi yeniden baktım.

ben olsaydım değişim yaptırmazdım.

çünkü aracın camlarını bile kıracak darbe almamış.

cam çıtaları gayet düzgün.

her iki kapı eteği ve maşbiel düzgün.

sadece kapılar ortadan ezilmiş iyi bir kaportacı ve iyi bir boyacı değişim olmadan onarabilirler ve en önemlisi araçta değişen olmaz.

gördüğüm kadarı ile yenisi ile değişmesi gereken sadece iki kapının çıtaları var.

bunlar benim fikrim. karar tabii ki sizin. kolay gelsin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Değişim olsa bile neden Almanya, e46 en çok bulunan modelden biri Türkiye'de siz en kötü çıkma 2 kapı bulup direk sac halinde bile olsa iyi bir ustaya yaptırabilirsiniz, ki Almanya'dan gelecek olan parçada sonuçta Almanya'da yan sanayi şirketlerinin ürettiği parçalar olacak ne kadar sıfır ürün olsada, aracın üretimi duralı kaç sene olmuş. Bu işlemlerden sonra eksperin araca ithal parça olarak ne kadar hasar kaydı yazacağını sordunuz mu acaba? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

mesajlarınız icin tesekkür ederim. Yarın hasarlı bölgenin resimlerini detaylı cekerim. Arka kapı hiç açılmıyor kazadan beri. yakından bakılınca belli oluyor bir kısım yırtıklar. Arabadan soğudum..  :(

Erdoğan Temur yazdı:

Gecmis olsun öncelikle.

Yetkili servis yokmu yada getiremedi mi?
Yetkili servisler Türkiyedeki bütün stokları görüyorlar.

teşekkür ederim. KAsko olmadıgı icin bakmıyormus yetkili servis. onların yönlendirmesiyle baska bir tamir merkezine gittik. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Değişim şartmıydı ?

ustalar tamirin mümkün olmadığını söyledi. değişim şartmış

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servisten parça sorsaydınız.
Veya çıkma bulsaydınız.

Kaç günde gelirmiş parça ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bir yakinimin renault captur da kapi degismesi gerekti. ilk ciktigi zamanlar oldugundan cikmasida  bulunmadi. Oda yurtdisindan geldi. Takribi 3 ay kadar surmustu gelmesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

Abilerim maliyet hasar tutarı benim araca yazilmayacakmis. Benim araçta sadece çarpma olarak gozukecekmis. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...