İçeriğe Yönlendir

Mk2 Focus

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Merhaba arkadaşlar malumunuz fiestamı geçen gün sattım ve yeni araç arayışım var. Bu araca niyetim var ama nasıldır yardımcı olurmusunuz? Nelere dikkat etmem gerek aynı zamanda kronik problemleri var mıdır? Fiyat olarak nasıldır ne karara alabilirsem iyidir?  Malum site ilanı. 

Focus MK2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Fiestadan sonra keyifli sehirici suruslerini unut 😁 İlk mesajdan genel konulara girmeyeyim panayir yerine döner zaten buralar🙂 Parlamasina janti durusuna aldanma hemen. iyi ekspertiz varsa ona yoksa saglam bi ustaya gostermeden alma.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

Fiestadan sonra keyifli sehirici suruslerini unut 😁 İlk mesajdan genel konulara girmeyeyim panayir yerine döner zaten buralar🙂 Parlamasina janti durusuna aldanma hemen. iyi ekspertiz varsa ona yoksa saglam bi ustaya gostermeden alma.

Parlamasına kesinlikle aldanmıyorum 😀 en önemlisi motor da problem olmasın km emsallerine göre düşük gibi bu yüzden biraz gönlüm kayıyor 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu devirde alınabilecek en mantıklı araç. Kronik sorunu yoktur bagajı en geniş hb motor tüm Fordlar gibi seri. Aynısının dizelini sıfır alıp kullanıp sattım bence malzeme kalitesi, sürüş keyfi ve tasarım olarak Focus 3’ten çok daha iyi bir araba.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Koray Demir yazdı:

Bu devirde alınabilecek en mantıklı araç. Kronik sorunu yoktur bagajı en geniş hb motor tüm Fordlar gibi seri. Aynısının dizelini sıfır alıp kullanıp sattım bence malzeme kalitesi, sürüş keyfi ve tasarım olarak Focus 3’ten çok daha iyi bir araba.

Peki Koray bey araştırıyorum 100hp ler LPG uyumlu 115 HP ler uyumsuz şeklinde yorumlar var bilginiz var mı? Siz dizel kullanmışsınız ama yine de sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Arif Aykın yazdı:

Peki Koray bey araştırıyorum 100hp ler LPG uyumlu 115 HP ler uyumsuz şeklinde yorumlar var bilginiz var mı? Siz dizel kullanmışsınız ama yine de sormak istedim.

Ti-Vct motor da lpg ye tam uyumludur Ford sıfır araca anlaşmalı anahtar teslim montaj ve 2 yıl servis garantili olarak sattı, önce Landirenzo sonra Brc kit ile. Bakım, ayar ve montaj iyi olduğu sürece sıkıntı çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Aynı renk,aynı donanım aracın 2010 modelini sıfır aldım,hala kullanıyorum.Kilometre 115 bin.Lpg yok,Hiçbir kronik sorun çıkarmadı.10 binde bir normal bakımını yapıp devam ediyorum.Ekstra maliyetim 90 binde debriyaj değiştirdim,oda benim istanbul trafiğinde yarım debriyaj kullanmam ile alakalı.100 bg otomatik viteslerde var.Atmosferik araba 115 bg bile 4bin devirde yürüyor,100 bg biraz hantal kalır.

Yorum bağlantısı
Özgür Güzen

Taş gibi araç  3 yıldır kullanıyorum hiç masraf çıkarmadı bana. Düzenli bakımlarını yaptırır binerim. Kronik sorunu falan yoktur, motor durumundan emin olunduktan sonra gönül rahatlığıyla  alınabilir. Sizin almak istediğiniz ilandaki araç ile ilgili de kafama 2 şey takıldı. 18 inç jant lastik ön takım düzensizliğine yol açar mı? ikincisi de fiyatı biraz yüksek gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Enes Ayan

2005 model 115 lik motor 5 yıldır LPG ile kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım. Bizim kasalarda genelde kompresöre giren direksiyon hidrolik hortumu patlıyor diye bir söylenti var benim de başıma geldi. Sonra iyi bir alt takım kontrolü yaptırmanızı öneririm. Motor takozları, z rotlar, rotiller, rot başları ve körükler kontrol edilmeli. Ayrıca şanzıman takozu, amortisörlere bakılmalı. Söz konusu bir çok parça plastik olduğu için belli bir süre sonra değişmesi gerekiyor. Disklere balatalara baktırın, v kayıslarına baktırın. Buji içlerine baktırın.  Triger ne durumda değişmiş mi? baskı balata ne durumda değişmiş mi ? Değişti ise belgeleyebiliyormu ?  O fiyati verecekseniz tertemiz masrafsız bir araba almanız gerekiyor bence o yüzden iyi bir kontrol şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Osman Ozturk yazdı:

Aynı renk,aynı donanım aracın 2010 modelini sıfır aldım,hala kullanıyorum.Kilometre 115 bin.Lpg yok,Hiçbir kronik sorun çıkarmadı.10 binde bir normal bakımını yapıp devam ediyorum.Ekstra maliyetim 90 binde debriyaj değiştirdim,oda benim istanbul trafiğinde yarım debriyaj kullanmam ile alakalı.100 bg otomatik viteslerde var.Atmosferik araba 115 bg bile 4bin devirde yürüyor,100 bg biraz hantal kalır.

Maşallah bakalım nasip kısmet.

Özgür Güzen yazdı:

Sizin almak istediğiniz ilandaki araç ile ilgili de kafama 2 şey takıldı. 18 inç jant lastik ön takım düzensizliğine yol açar mı? ikincisi de fiyatı biraz yüksek gibi geldi.

Lastik ebatları 18 görünüyor kendi katalogunda da bilmiyorum problem yaratırmı. Piyasa çok fene şu anda düşük km lerde çevrenizde tanıdıklarınızda veya karşınıza ilanı gelirse paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla 60 bine Alpay in 1.3 dizel Cosmo Astra J yi alirim forumdan bilindik arac. Hem de hatasiz boyasiz.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Valla 60 bine Alpay in 1.3 dizel Cosmo Astra J yi alirim forumdan bilindik arac. Hem de hatasiz boyasiz.

Sadece km ben için problem km düşük olsaydı iyiydi😊 nasip kısmet tabi yine de

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sadece km ben için problem km düşük olsaydı iyiydi[emoji4] nasip kısmet tabi yine de
Agam attigin araba 110 kusur binde
Alpay in araba 148 kusur binde [emoji16]

Hani Focus 80 90 bin km olsa anlarim.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Agam attigin araba 110 kusur binde Alpay in araba 148 kusur binde [emoji16]

Hani Focus 80 90 bin km olsa anlarim.

Biliyorum abi de diyorum ya nasip Alpay abi ye de dedim bir bakmışsın almisiz [emoji3] 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

2011 Focus ne zaman 60 bin bandına geldi piyasa uçmuş herkes tok satıcı olmuş. Bu parayı ben bu araca vermezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2009 dizel titanium kullanıcısıyım, çok da memnunum aracımdan ama bende 60 bin lire vermem, hele ki benzinli...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

3 araç arasında kaldım. 

Bilmiyorum ama bu araç nasıl peki ne düşünürsünüz😊 ti-vct olması sıkıntı mıdır nedir bilgim yok.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-toyota-aktoy-plaza-guvencesiyle-focus-1.6-ti-vct-style-699676175/detay

Gönlüm sanki bundan yana gibi :) LPG taktırmazlarsa sibop erimesi görülüyor diye okudum o yüzden kararsızım. Sevdiğim Bir abimin akrabasında da aynı aracın dizeli var biliyor kendisini nasip😊 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-az-ve-temiz-kullanilmis-astra-j-kasa-716715333/detay

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu opeldeki motorla bendeki h kasa nin motorlari ayni. Rampa keyfi biraz dusuk.Duz yolda kopuk ucurtma misali gidisi guzel. Subap erime olayina takilma lpg takmadan subap sorunu yasayanda cok var.Lpg takip yasamayanda..

Focus guzel duruyor. Sevdim. Ama fiyat bence fazla.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Focus kapılarda boya var fotoğrafları da attılar. Bizim burda sağlam temiz satan bir galeri var bugün bir Focus paylaştı 2011 titanyum 55 demiş 140 bin km ama bakalım eğer temizse oma niyetlenebilirim. Nasip valla en kötü Opel olur herhalde abi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Opel 1.6 mi yoksa 1.6T mi onu anlamadim. Her ikisine de lpg uygulanir ama 1.6T daha hassas ayar gerekir.

Bendeki duz 1.6. Ozencler Corum da BRC takildi 17 bin km de iken su an 74 bine yaklastik sukur sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...