İçeriğe Yönlendir

2011 Mondeo Park Sensörü Sorunu

Utku Bozok

Recommended Posts

Utku Bozok

Hayırlı Günler Herkese Öncelikle

Aracımı daha yenı aldım 2011 mondeo 1.6 dizel . Aracımı alırken park sensoru problemı vardı ustaya gosterılmıs arka tavan lambasının orada doseme altında haporlörü varmıs o arızalıymıs ( aracı calıstırdıgımda veya gerı vıtese takınca 5-10 sanıye ıkaz otuyor sonra komple kesılıyor ıptal oluyor park sensoru ) cok fazla vaktım olmadıgından ustayada gosteremedım malzemede arastıramadım bu haporlörü nereden temın edebılırım yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Utku bey bahsedilen hoparlore buzzer da deniliyor. Bir sure calismasi sonra durmasi garip. Cok komplike bir urun degildir.Ya calisir ya calismaz. Oto elektrikcisi kolayca halleder diye dusunuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Utku Bozok
Alpay Sumer yazdı:

Utku bey bahsedilen hoparlore buzzer da deniliyor. Bir sure calismasi sonra durmasi garip. Cok komplike bir urun degildir.Ya calisir ya calismaz. Oto elektrikcisi kolayca halleder diye dusunuyorum.

Aracı aldıgım sahıs bılgısayara baglatmıs arızalı oldugu ıcın buzzer arızaya dusuruyormus tavanda oldugu ıcınde kendı yaptırmak ıstememıs sensorlerı komtrol ettırmısler bılgısayarada baglanmıs anlam veremedım ben fakat nasıl bır yol izlemeliyim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir tane buzzer alın ve değiştirin. Tavan ulaşılması çok zor bir yer değil.  

Yorum bağlantısı
Utku Bozok

Ilgı alaka ıcın tesekurler sorun cozuldu . Arka taraftakılerden sagdan ıkıncı sensorun kablosu kopmus 18 tl ye soket aldım hallettım ( fiyat bilgisi ihtiyac olur diye belirttim ) basit bir çözümü varmış boluna beklemişim ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...