İçeriğe Yönlendir

Forumun Yeni Mondeosu

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

Adnan Çakır
Islatma denmiş
Evet ıslat - ma denmiş !
Acilmiymiş ?
Hayırlı olsun [emoji3478] tüketim 5.5 olacak [emoji2960]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Çayı enfes mekanın emoji2.png

Orası çay yeri, Islatma yemeksiz olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Metin Uzunoğlu yazdı:

Orası çay yeri, Islatma yemeksiz olmaz.

Yemekli Islatma denmiş. Düzce buluşması mı var yoksa? Saatleri ayarlayalım..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cem Işık yazdı:

Yemekli Islatma denmiş. Düzce buluşması mı var yoksa? Saatleri ayarlayalım..

saatlerimizi ayarlayalım olmaz diye bir şey yok neden olmasın...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
saatlerimizi ayarlayalım olmaz diye bir şey yok neden olmasın...

Hocam geçmiş olsun. Birşey yok di mi?
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Çok teşekkür ederim birşey yok Allah'a şükür.

Servet Aydın yazdı:

Hocam geçmiş olsun. Birşey yok di mi?

Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yine artçı deprem oldu, Allah sonumuzu hayretsin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

3.8 açıklamış kandilli. Anlaşıldı rahat bir uyku olmayacak oradaki insanlarımız için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Deprem bölgesi olunca, depremle yaşamayı öğreniyor insan. Zamanında 1990 gibi Adapazarı’nda yaşadık 3-4 sene kadar. Sallanmadan 1 hafta geçse yadırgardık.. istanbul'a taşındıktan sonra olan depremde bizim binaların hepsinin  yıkıldığını öğrendik. Geçmiş olsun herkese..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Dün Düzceden Yalova nın tersaneler bölgesine tek başıma gittim. Eds lerden 3 ceza yiyince otoyolda 130, devlet yolunda trafik akışı hızına uyarak 100~110 km/h hızlarda gittim. 10~15 km lik şehir içi sürüş sonucunda 5,5 lt/100 km değerini gösterdi araç. Bugün dönüş yolunda farklı olarak İzmiti çıktıktan sonra 100km/h sabit hız ile geldim. Araç bilgisayarı 5,1 lt/100km gösteriyordu. 1,6 tdci dv6 motor 2000 devir altında gerçekten ekonomikmiş. Karamürsel~Gölcük kesiminde trafik yoğunluğu hissediliyor. O bölgelerde çevre yolu yapılırsa trafik bayağı rahatlar. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...
Metin Uzunoğlu

Bugün 235/45 18 nokian Powerproof lastiklerimizi taktırdık. Bijonlar 135 Nm lik tork anahtarı ile sıkıldı. Sonrasında çöl tozlarından kurtulmak için yıkandıktan sonra cilalandık tertemiz olduk.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Yoğun bir kıştan sonra 18" yazlık jantlarımızı 235/45r18 Nokian Powerproof yazlık lastiklerimizle buluşturduk. Çok yoğun yağmur ve polenden arabanın temiz bir resmini ekleyemedim. @Fatih Mehmet Uslueldeki en yeni fotoğraf bu.

5s8crg8.jpg

s1lavc3.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yoğun bir kıştan sonra 18" yazlık jantlarımızı 235/45r18 Nokian Powerproof yazlık lastiklerimizle buluşturduk. Çok yoğun yağmur ve polenden arabanın temiz bir resmini ekleyemedim. @Fatih Mehmet Uslueldeki en yeni fotoğraf bu.

5s8crg8.jpg

s1lavc3.jpg

Maşallah abi🤌🤌

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Metin Uzunoğlu yazdı:

5s8crg8.jpg

s1lavc3.jpg

Yakışmış jantlar. Aracın tasarımı çok iyi. Nazar değmesin🧿

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

5s8crg8.jpg

s1lavc3.jpg

2025 te bizim velete alırsam plakası cuks olur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Farlar sararmasın diye ultraviyole ışınlara dayanıklı kaplama yaptırdım 120 tl tuttu. İşçilik güzel oldu fiestaya da yaptıracağım.

Beklerken @Selim Bilgin a6 sının sw si vardı alman plakalı farları sararmıştı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Uzunoğlu yazdı:

Farlar sararmasın diye ultraviyole ışınlara dayanıklı kaplama yaptırdım 120 tl tuttu. İşçilik güzel oldu fiestaya da yaptıracağım.

Beklerken @Selim Bilgin a6 sının sw si vardı alman plakalı farları sararmıştı.

uygulama nasıldi abi? Bende dusunuyorum.. Ama su ısı tabancasıyla montaj sanki 2 senelik ısıyı birden veriyor gibi geliyor bana.. 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

uygulama nasıldi abi? Bende dusunuyorum.. Ama su ısı tabancasıyla montaj sanki 2 senelik ısıyı birden veriyor gibi geliyor bana.. 🤔

Farda kaputun devamı olan bir girinti var orası olmasa ısı tabancası kullanmazlardı.

Farları sarartan ısı değil ultraviyole ışın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Alpay Sumer yazdı:

Far çok absürt şekilli değilse ısı tabancasına gerek bile kalmıyor. Ha ısı tabancası kullanılsa bile öyle çok ısıtılmıyor zaten. Film az sıcağı gördü mü hemen gevşiyor. Güneşli sıcak bir günde yapsan ısı tabancasına ihtiyaç bile olmaz. 
Passat’a yaptırmıştım, Bora’ya kendim yaptım. Bayon’a da yapacağım henüz yapmadım havaların ısınmasını bekliyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Bugün sabah akü bitti marş basmadı bir kaç sinyal vermişti bitiyorum diye. Akü bulucularda 75 alçak tip efb görünüyordu varta ve bosch arasında kaldım değişim için sökünce 80 a çıktı servisteki ustam çıkanın aynı tak deyince bosch 79 A efb alçak tip akü aldım 1500 tl, varta 80a alçak tip yoktu duracell içinde 1750 tl dediler.

İki yıldır çalışmayan start stop hemen çalışmaya başladı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ben Mutlu EFB 75 almıştım, üzerindeki ile aynı özellikte. Güle güle eskitin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün sabah akü bitti marş basmadı bir kaç sinyal vermişti bitiyorum diye. Akü bulucularda 75 alçak tip efb görünüyordu varta ve bosch arasında kaldım değişim için sökünce 80 a çıktı servisteki ustam çıkanın aynı tak deyince bosch 79 A efb alçak tip akü aldım 1500 tl, varta 80a alçak tip yoktu duracell içinde 1750 tl dediler.

İki yıldır çalışmayan start stop hemen çalışmaya başladı. 

Hayırlı olsun abi yeni akün.Mk4'ün aküsü de 80 amperdi,ben de mk4ün aküsünü senden aldıktan 2 hafta sonra nazlanınca değişmiştim yetkili serviste.7 yıllık ilk aküsüydü üzerindeki,çok iyi ömür akü için.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu

Dün 3D Eraser ile oğlumla beraber aracı komple cilaladım bütün su ve kireç lekeleri çıktı, çok yorucu oldu ama sonucu mükemmele yakın oldu. Geldiğim noktada; bu tür işlemler polisaj makinası ile yapılsa daha az yorucu ve daha kaliteli bir sonuç alınırmış oldu.

Emrah Korkmazz yazdı:

Hayırlı olsun abi yeni akün.Mk4'ün aküsü de 80 amperdi,ben de mk4ün aküsünü senden aldıktan 2 hafta sonra nazlanınca değişmiştim yetkili serviste.7 yıllık ilk aküsüydü üzerindeki,çok iyi ömür akü için.

aracın üstündeki orjinal aküler sonradan aldıklarımızdan daha kaliteli oluyor. Fusion aracımın aküsüde 7-8 yıl gitmişti sorun çıkarmadan tedbir amaçlı değişmiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...