İçeriğe Yönlendir

C4 Grand Picasso Hakkında Düşünceleriniz

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke
(düzenlendi)

Aylardır araç arıyorum. Tüm siteleri talan ettim ama bütçeme uygun bir araç bulamadım. Aklımda Focus, Jetta gibi araçlar vardı ama temizleri bütçemi aşıyor.

Oto pazarını dolaşırken bir C4 Grand Picasso'ya rastladım. Normalde amacım temiz bir Jetta - Focus veya B7 Passat bulmaktı ama karşıma çıkınca bakmak istedim. İnceledim ve 2010 model C4 Grand Picasso için anlaştım. Araç 1.6 HDi otomatik vites, 170.000 kilometrede. Cam tavanlı, sanırım full paket. 7 kişilik bir araç. Gidip test ettim, hoşuma gitti araç. Baya büyük ve tam aileme yetecek bir araç diye düşünüyorum.

Fusion'u satmadan alacağım, 3. araç olarak almak istiyorum bu aracı. Bu araç bana ne gibi sorunlar çıkartır? Şanzımanı sorun çıkarmıyor diye okudum, ayriyeten ustamı aradım ve sorunu olmadığını, parçalarının ucuz olduğunu söyledi. Sizce bu araca girilir mi? Kronik sorunları nelerdir? Baş ağrıtır mı?

Çok donanımı ve panoramik cam tavanı cezbetti, ama kararsız kaldım açıkçası. Sizin de fikirlerinizi alarak olursa yarın aracı almaya gideceğim.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Şanzıman auto6r diye geçer robotize edilmiş manuel şanzıman  baskı balata, yağ vs harici bir bakımı gerektirmiyor diye okudum yabancı forumlarda da, Pedalshift olayıda olması lazım kullanıcılar gayet kullanışlı olduğunu söylüyolardı, Selefi 5008 ile hemen hemen aynı boyutlarda Evren abide vardı sanırım Citroen picasso. 

Motor zaten 1.6 hdi yakıtı iyi güvenilir bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Sinan Akgöl yazdı:

Şanzıman auto6r diye geçer robotize edilmiş manuel şanzıman  baskı balata, yağ vs harici bir bakımı gerektirmiyor diye okudum yabancı forumlarda da, Pedalshift olayıda olması lazım kullanıcılar gayet kullanışlı olduğunu söylüyolardı, Selefi 5008 ile hemen hemen aynı boyutlarda Evren abide vardı sanırım Citroen picasso. 

Pedalshift var aynen. Araç çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim Sinan hocam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Ramazan bayramında Ankarada bulunmuştum ve bacanağımla gittik bakmaya. Kullanan kişi İstanbulda ikamet ettiğini söylemişti Bayram dolayısıyla Ankara geldiğini belirtti. Araç için abartılı olmasada iddialı konuşmuştu özellikle otomatik vitesi için. Ben aracı inceledim gerçekten ciddi manada beğendim geniş ferah tam bir aile arabası. Malzeme kalitesi gayet iyiydi 200 küsür bindeki bir araçta deforme yoktu. Sürme imkanım olmadı bu yüzden net birşey demek istemem mutlaka sürüp değerlendirmek lazım. Anahtar koyma yeri bile bir detaydı. Sadece ön ve yan tarafta camda iki tane çıta biraz garipsememe sebep oldu bana tuhaf gelmişti.

Xb0Ekj.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Baskı balatası arkadaşların da dediği gibi belli aralıklarla değiştirilmesi gereken bir araç. Bende 2012 c4 mevcut. Belli aralıklarla parçacıdan baskı balata fiyatı alırım. Son aldığım fiyat öncesinde hep 4000-5000 arasında bir fiyat söylüyorlardı. Geçen gün gittiğimde LUK isimli bir markanın KİT ( set) olarak ürettiğini duydum. 2500 gibi de bir fiyatı vardı. Bu bilgiyi araçta olası bir baskı balata değişimi yapılması durumunda göz önünde bulundurulması adına paylaşıyorum. Araştırmanızda fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

2 tane C5 e sahip olmuş biri olarak, Citroen birçok kişinin uzak durduğu ancak kullanınca unutamadığı bir araçtır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
Sinan Akgöl yazdı:

Konuyla alakalı değil, çok da önemsiz bir detay ama takıldım nedense sakın yanlış anlamayın bu benim kendi takıntım :D  5008, Picasso'nun selefi değil muadili. Selefi demek için bundan(Picasso'dan) önceki onun yerine citroen'in ürettiği araç anlamında kullanmak gerekiyor bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

Bugün aracın yanına gittim. Pazarlıkla 45 bin ₺ dedi. Model düşük olmasa hemen alacağım ama model düşük olduğu için düşünmem gerek. İçimde hep bir Volvo isteği var, S40'ın yeteceğini düşünsem alacağım ama emin değilim. Dün S40 test ettim, 2012 model 96 bin kilometrede. Otomatik olsa büyük-küçük düşünmeden alırım. Ben Caravelle kullanırım hanım yeter ki araç kullansın. Manuel kullanıyordu ama otomatik istiyor. 

Hayırlısı ne ise o olur inşallah, cevaplayan herkese teşekkür ediyorum. 

Yazım hatasını düzelttim.
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)

2017 model, 2.0 TDI Trendline, 65 bin kilometrede siyah renk Caddy satın aldım. Biraz ani oldu ama ustamla inceledim, ekspertizini yaptırdım ve çok beğendiğim için almaya karar verdim. Yakın zamanda deneyimlerimi buraya aktaracağım. Herkese teşekkürler :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...