İçeriğe Yönlendir

W203 Yakıt Sistemi Sorunu

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan
(düzenlendi)

Herkese bolca selamlar
Araç arkadan çekişli olduğu için arkaya çift depo koymuşlar. Sanırsam solda ve sağda iki adet şamandıralı pompa var ve sağdaki depodan yakıtı harcarken diğer depodan oraya pompa ile takviye edip depoları dengeliyor. Yolcu tarafındaki depoya söför tarafındaki depodan yakıt gelmiyor ve araç 2-3 marşta zor alıp 100 km yi geçemiyor. Galiba bu iki pompa aynı zamanda yakıt hattını da  besliyor ve biri bozuk olduğu için basınç yetmiyor. Bakımda yakıt filtresini de değiştirmiştim. 1 depo bile benzin harcamadan bu sorunla karşılaştım. Ya denk geldi yada filtre şişti yada ters takıldı diye düşünüyorum.  4 uçlu bir filtre acaba diyorum uçları mı karıştırdılar takarken. Kısaca sol depodan sağ depoya yakıt gelmiyor ve yakıt basıncı düşük. Sanırım BMW lerde de benzer bir sistem varmış. Bu konuda fikri olan var mı ? 
Not: Araç LPG de sorunsuz çalışıyor

tarihinde Mehmet Yıldız 1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Taktığınız filtreye odaklanın bence. 

Tesadüfen pompanın bozulacağını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Taktığınız filtreye odaklanın bence. 

Tesadüfen pompanın bozulacağını sanmıyorum. 

Yabancı forumlara baktım abi benzer durum vardı. Filtre değişirken pislik pompayı tıkadı demiş birisi. Eskisini  kenara koymuştum. Önce filtreyi değiştiricem

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben yolda kaldim bı kere yarim depo benzin var gösteriyordu. Divriği yolunda rampada araç stop etti. Kaldı öyle yakıt geriye gidiyor diye yetiştiremiyordu. Depoda gerçekten benzin vsr mı şamandıralar çiftli sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben yolda kaldim bı kere yarim depo benzin var gösteriyordu. Divriği yolunda rampada araç stop etti. Kaldı öyle yakıt geriye gidiyor diye yetiştiremiyordu. Depoda gerçekten benzin vsr mı şamandıralar çiftli sanırım

Aynı şekilde bu arıza beni de şehirler arası yolculukta yolda bıraktı. Aksilik LPGde  de başlamadı araç. Balata spreyi ile çalıştırdım LPG ye öyle geçirip devam ettim. Var hocam yarım depo yani sol dolu iken hiç almıyor sağ dolunca nazlanarak alıyor yakıt yetişmiyor. Hafta sonu önce eski filtreyi takıp deniyecem sonra pompalara bakıcam.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

Hocam öncelikle geçmiş olsun,

Sol tarafta sadece şamandıra var, sağ tarafta ise pompanın kendisi. Filtre değiştikten sonra yaptıysa filtreden şüphelendim ama, eğer sürekli çeyrek deponun altında kullandıysan LPG de

Benzin pompası yanmış olabilir. Benim başıma gelmişti

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/246588-%C3%A7%C3%B6z%C3%BCld%C3%BC-benzinde-2000-devir-alt%C4%B1nda-bo%C4%9Fulmastop-etmetekleme/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...