İçeriğe Yönlendir

El Kitabında Tavsiye edilen Lastik Basıncı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Sani Gerşon
Kapıda yazdığını biliyorum, etiketim deforme olmuşsa ve sormuşsam hatamı ettik SANİ BEY
Ben belki bilmiyorsunuzdur diye soyledim Yalcin bey. Etiketinizin deforme olduğunu tahmin etmeme imkan yok. Niye hata yapasiniz? Niye bu kadar agresif yazdığınızi da anlamadim, tek amacim yardimci olabilmekti.
Ayni araca sahip bir baska uyemiz mutlaka yardimci olacaktır size.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Lastik basıncının ebatla pek alakası yok. 

Traktörlerin büyük çekici lastiğine 20-30 psi falan ancak hava basılır.. 

Qashqai mesela 1600 kg kendisi önler 33 arkalar 30 psi

Benim bisiklete 70 basıyorum mesela. Tam ters orantı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] abi 44 psi da yapın diyor. 

Diyordur ama hangi şartta. Görelim.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

Normalde 403 + kdv olan lastik , bana 270+kd ile satılıyor. Lastik hankook marka. 

İlan linki https://www.otokocparca.com/1020152-hankook-205

Gel gelelim benim yanak 60. Ama el kitabı 55 yanakta takabilirsin der. Bu fırsatı değerlendirsem mi, değerlendirmesem mi bilemedim. Şartlar dengede. 

2000 devirde 60 yanak lastik 70 km hıza yapıyor iken, 55 yanak 68 km hız yapıyor. 

Ne düşünüyorsunuz arafda kaldım :( 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Normalde 403 + kdv olan lastik , bana 270+kd ile satılıyor. Lastik hankook marka. 

İlan linki https://www.otokocparca.com/1020152-hankook-205

Gel gelelim benim yanak 60. Ama el kitabı 55 yanakta takabilirsin der. Bu fırsatı değerlendirsem mi, değerlendirmesem mi bilemedim. Şartlar dengede. 

2000 devirde 60 yanak lastik 70 km hıza yapıyor iken, 55 yanak 68 km hız yapıyor. 

Ne düşünüyorsunuz arafda kaldım :( 

Senin aracın düşük paketi falan var mı? Onlarda ne takmışlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Ben bu lastikten aldım. 205/55/16 Ventus prime 3 2020 üretimi. Hepsiburadadan 330 lira tanesi.
Sizin hesaba göre de hemen hemen oralara geliyor fiyatlar. Size özel bi indirim olduğunu düşünmüyorum. Diğer siteleri bi araştırın derim.
Alacak olursanız daha sonra istediğiniz ebatta aynı fiyattan alabiliyorsunuz zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar almaktan vazgectim :( 

Hem ölçü tutmuyor hemde fiyat öyle cazip bişey değilmiş. 

:( 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

küçük çap ile ilk kalkışta çekiş artar, hız sayacı şimdikinden daha yüksek bir sürati gösterir.

lastik fiyatları sürekli artıyor. ihtiyaç varsa alıncak mecburen. michelin lerde indirim yaptım gördüysen. michelin > neredeyse hepsi.

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Ben açıkçası Cruze u aldığımdan beri 55 yanak kullanıyorum hocam bir zararını görmedim.

Hesaplamaya göre yüzde 3.2 değişiyor çap. Yüzde 3ü geçilmemesi tavsiye ediliyor. Sınırda diye düşündüm ve kullandım takdir sizin 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...