İçeriğe Yönlendir

Opel- Astra J - Alttan Gelen Ses Problemi

Mahmut Kulaç

Recommended Posts

Mahmut Kulaç

merhaba. 2017 model astra j kasa sedan aracımın altından çatırtı gibi gıcırtı gibi bir ses geliyor. daha çok sağa sola dönerken veya bir çukurdan geçerken. sanki iki metal birbirine değiyormuş gibi... egzoza baktırdım bir sorun yok. ne olabilir aceba? araç yirmi beş bin km. bilen veya yaşayan var mı ki?

Yorum bağlantısı
Mahmut Kulaç

servisten bir arkadaşla görüştüm. balatalar bitmek üzeredir ondan olur dedi ama benim kafama yatmamıştı. balatadan olur mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balata öyle bir ses çıkarmaz.. 

Çukurdan geçerken hiç çıkarmaz. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Kulaç

bu sesi düşük hızda şehir içi kullanımda cam açıkken duyuyorum. daha çok çukurdan geçerken. iki metalin birbirine değme, sürtünme sesi. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Yetkili servise çekip test sürüşü yapdır belki onların bildigi bir sey vardır burdan ne desek boş,  araç yeni araç 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Fren kaliperlerini elinizle yoklayın boşluk yapmış olabilir.İçerisindeki mil zamanla aşınıyor söktürüp oring açtırın geri taktırın düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Alpay Sumer yazdı:

Disklerin ust tarafinda sac bir demir oluyor. Adini simdi hatirlayamadim. Ona da bakilmali.

Kaliper toz sacı olması lazım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Kulaç

o zaman servise gitmeden önce bir ustaya gidip tekerlerin hepsini söktürüp balataları çıkarttırıp geri mi taktırayım? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Kulaç

sol arka tekerin içine baktım. firen diskini çevreleyen yuvarlak metal parça sabit değil, elimle yokladım oynuyor yerinden. sesin kaynağı burası mı ki?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...