İçeriğe Yönlendir

2006 - Mondeo Spor Yay Arıyorum

Kahraman Kale

Recommended Posts

Kahraman Kale

öncelikle iyi günler dilerim.yeni aldığım aracım için spor yay aramaktayım.tavsiyesi olan varmı acaba ikinci el de olabilir.

2006 MONDEO SEDAN 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Kahraman Kale yazdı:

öncelikle iyi günler dilerim.yeni aldığım aracım için spor yay aramaktayım.tavsiyesi olan varmı acaba ikinci el de olabilir.

2006 MONDEO SEDAN 

Spor yay deneyimim oldu Eibach 5cm almıştım söktüğüm zaman 4 adette amortisör almak zorunda kalmıştım hepsini patlamıştı. Sparco,Eibach, Vogtland bu markalar varda fiyatları da uçmuş sıfırları. 1000tl altına yok. Alternatifi  Isıtıp pressleme yada kesme işlemlerini vs kesinlikle tavsiye de etmem.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Bende eibach var takim olarak cikma. 3.5 cm. Durumu iyi. Dusunurseniz verebilirim.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Sinan Akgöl yazdı:

Spor yay deneyimim oldu Eibach 5cm almıştım söktüğüm zaman 4 adette amortisör almak zorunda kalmıştım hepsini patlamıştı. Sparco,Eibach, Vogtland bu markalar varda fiyatları da uçmuş sıfırları. 1000tl altına yok. Alternatifi  Isıtıp pressleme yada kesme işlemlerini vs kesinlikle tavsiye de etmem.

5cm için kısa spor yay öneriyorlar. patlatması normal. 3 yada 3.5 bilinen bir marka alın derim, sadece görüntü değil olay.

Alıntı

40mm kadar alçatan yaylar orjinal Amortisör ile uyum sağlar fakat 40mm den daha fazla alçatan spor yay kullanırsanız spor amortisör gerekmektedir. 

Motor seçeneğine göre bunları öneririm ama bulmak sıkıntı biraz.

4 Silindir benzin  Vogtland 953036

6 Silindir ve Dizel Vogtland 953038

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Bende eibach var takim olarak cikma. 3.5 cm. Durumu iyi. Dusunurseniz verebilirim.

Benim mondeo da koni amortisör var geçen yay aklıma geldi ama bulamam diye düşündüm rakam ne istiyorsunuz
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Sarı Konilerin üstüne 3'lük Wogtland kullandım 1 sene kadar hiçbir sıkıntı problem yaşamadım..Benden Sonra 3-4 Sene kadardırda Tamer abi kullanıyor onunda bir sıkıntı problem yaşadığınız sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Kahraman Kale
Harun Kocaçalışkan yazdı:

fiyat ne düşünüyorsunuz? Varsa görselini rica edebilirmiyim. tşk.

Sinan Akgöl yazdı:

bir önceki aracım 99 mondeo için yayları kesmiştim.yol tutuş ve görsel çok harika olmuştu ve herhangi bir mekanik sorun yaşamadım.şimdi aracımda kıyamadığım için :) kesme  işlemi henüz yapmak istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Kahraman Kale yazdı:

fiyat ne düşünüyorsunuz? Varsa görselini rica edebilirmiyim. tşk.

bir önceki aracım 99 mondeo için yayları kesmiştim.yol tutuş ve görsel çok harika olmuştu ve herhangi bir mekanik sorun yaşamadım.şimdi aracımda kıyamadığım için :) kesme  işlemi henüz yapmak istemiyorum.

Akşam fotolarını çeker atarım size. 

Yorum bağlantısı
Kahraman Kale

Harun kardeşim sağ olsun, yay hakkında yardımcı oldu ilacımı buldum :). Nasip olursa bayramdan sonra yeni duruşumuz ile yollarda olacam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...