İçeriğe Yönlendir

Focus 1 LPG de Boğulma

Abdullah Güneş

Recommended Posts

Abdullah Güneş

Focus 2004 comfort modeli aracım çok yapmamakta beraber yapınca arabadan soğutan gaz sorunu herşey normalken araba gazı yemiyor gaz pedalı boşa çıkıyor araba çalışıyor ama hareket etmiyor sanki egzoz patlatır gibi patlama sesleri geliyor genelde uzun yoldan sonra yapıyor lpg ile değişecek tüm parçalarını değiştirdim çözümünü bulamadım bilen varsa yardımcı olurmusunuz 

Yorum bağlantısı
Seyit Gazi
Abdullah Güneş yazdı:

Focus 2004 comfort modeli aracım çok yapmamakta beraber yapınca arabadan soğutan gaz sorunu herşey normalken araba gazı yemiyor gaz pedalı boşa çıkıyor araba çalışıyor ama hareket etmiyor sanki egzoz patlatır gibi patlama sesleri geliyor genelde uzun yoldan sonra yapıyor lpg ile değişecek tüm parçalarını değiştirdim çözümünü bulamadım bilen varsa yardımcı olurmusunuz 

geçmiş olsun, ateşleme sistemine baktır derim bana göre sanki bobin kaynaklı gibi.
buji buji kabloları ve bobine komple değiştir değiştireceksende

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ömer Sarıgül yazdı:

Benzinde durum normal mi? Sadece lpg de mi yapıyor?

??

Yorum bağlantısı
Abdullah Güneş

Benzinde yapmıyo sadece lpg de ama boğulnca benzinde de çok zor topluyor   bujiler bujı kablolarıda değişti yine aynı  gaz ayarıda yapıldı kelebekde temizlendi ama bobin ile  ilgili işlem hiç yapmadım 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Focus 1 benzinli kullanırken bobin arizasi yaşamıştım. Dediğiniz gibi gaz pedalinda gaz yememe egzozdan patlama benzeri kesik kesik ses ve güç kaybı. Bobininizi kontrol ettirmenizi öneririm değişim gerekirse motocraft orjinal kullanmanızı tavsiye ederim. 

Abdullah Güneş yazdı:

Benzinde yapmıyo sadece lpg de ama boğulnca benzinde de çok zor topluyor   bujiler bujı kablolarıda değişti yine aynı  gaz ayarıda yapıldı kelebekde temizlendi ama bobin ile  ilgili işlem hiç yapmadım 

Yorum bağlantısı
Abdullah Güneş
Ömer Sarıgül yazdı:

Benzinde durum normal mi? Sadece lpg de mi yapıyor?

LPG sadece 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Lpg yol ayarı şart. Çok çok iyi bir şekilde afr yol ayarı yapılması şart. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Afr'den daha ciddi bir durum var bence. 

Lpg Enjektörü açık kalıyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Afr'den daha ciddi bir durum var bence. 

Lpg Enjektörü açık kalıyor olabilir. 

lpg de yaptığına göre, aynı zamanda benzini kesmiyor olabilir mi ? ( lpg + benzin ikisi bir arada )

yada diyaframda yırtık olup kontrolsuz gaz vermesi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...