İçeriğe Yönlendir

Ev İçin İnternet Paketi Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Selçuk Keleş

50 GB kablonet taahhütüm bitti. Yeni tarifelere geçmişler. 
25 Mbps sınırsız (?) ayda 58 lira tarifesine geçtim mecburen.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Diğer firmaların Telekom altyapısı üzerinden hizmet verip de, Telekom'dan daha iyi servis sağlama ihtimali yok bence.  Fakat  Telekom da yer yer kalitesiz hizmet veriyor.  Bulunduğum yerde evim ve büromun arası aynı caddede karşılıklı 100 metreden yakın. Büroda 25 mbs hız alırken evde 2 mbs görüyordum.  Defalarca servis çağırdım. Ekstra ücretli servis istedim. Bina içi kablolar sıkıntılı diyip gittiler.  Bina girişinden eve kadar ayrı hat çektirdim. Şimdi hız 7 mbs oldu. Müşteri hizmetleri şikâyetlerime dönüş bile yapmaz oldu.

Aynı yerde cep telefonunu modem olarak kullanınca Turkcell üzeribden 40 mbs hızları görüyorum. Bu ay sonu sözleşmem bitiyor  75 gb akn li sözleşmem aylık 59 TL'ydi. Utanmadan arayıp 89 TL den sınırsız devam ettirelim diye teklif yapıyorlar. 

Turkcell superbox paketleri inceliyorum şu an.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Cavit Çırakoğlu

Bir kablonet sorgulaması devamında kablo TV uygun paket bulunur herhalde . Kablonet artı Kablo TV kullanıyorum. Memnunum.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Ben de Türk Telekom ile yollarımı ayırdım. Türknet bağlatmayı düşünüyorum. Takipteyim.
Türknet candır
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Evren Erakçora

Ev internet paketimiz bitiyor. Canlı dersler , eba vs çok kullanılacak. Upload hızı yüksek olan paket tavsiyeniz nedir? TV kanalları ,TLC , NatGeo falan olan bir paket önerebilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Ev internet paketimiz bitiyor. Canlı dersler , eba vs çok kullanılacak. Upload hızı yüksek olan paket tavsiyeniz nedir? TV kanalları ,TLC , NatGeo falan olan bir paket önerebilir misiniz? 

tam gerçek öz limitsizde fiyat olarak ttkom tivibu. kanal film ve dizi içerikleri biraz zayıf ama diğer özelikleri ile katlanılabilir.

telefon hattı üstünden bağlanıyor, evde sabit hat olması gerekmiyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aytac Sakal

Bizim TTNET abonelikte sona erdi bazen yegenler misafir geliyor onlar kullaniyor , cep abonelikleri yetiyor evde neti çok az kullaniyoruz hızda onemli degil ne onerirsiniz.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Kablonet varsa kablonet. 5 yıldır herhangi bir sorun yaşamadım ve hızları da gayet iyi, 100 down 5 up.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizde kablotv vardı, ttkom kullanıyorduk, fiyatınuçunca supoeronline ı aradık, binada superonline fiber altyapısı var, şu hız şu fiyat dediler. fiyat uygun tablet hediyesi olunca kabul ettik. İnternet kuruluna kablonetten geldiler, ölçtüler filan kablonuz eski bağlayalım ama sıkıntı olursa kablonun yenilenmesi lazım dediler. Düzenleme yaptık, ilk ay iyiydi, sonra sorunlar başladı, modem sürekli şişiyor, resetliyoruz çekim kapasitesi berbat. Memnun kalmadık, taahhütün bitmesini bekliyoruz. 

Kablonet için öncesinde kablo sinyal testi yaptırmadan sakın bağlatmayın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Bizde kablotv vardı, ttkom kullanıyorduk, fiyatınuçunca supoeronline ı aradık, binada superonline fiber altyapısı var, şu hız şu fiyat dediler. fiyat uygun tablet hediyesi olunca kabul ettik. İnternet kuruluna kablonetten geldiler, ölçtüler filan kablonuz eski bağlayalım ama sıkıntı olursa kablonun yenilenmesi lazım dediler. Düzenleme yaptık, ilk ay iyiydi, sonra sorunlar başladı, modem sürekli şişiyor, resetliyoruz çekim kapasitesi berbat. Memnun kalmadık, taahhütün bitmesini bekliyoruz. 

Kablonet için öncesinde kablo sinyal testi yaptırmadan sakın bağlatmayın. 

Buda ayri dert 

Metin Akbal yazdı:

Vodafone internet+vodafone tv 69 lira bende.

Vodafone memnunmusunuz cekim sorunları varmı ? Bende D Smart tv var Vodafone tv gerek yok.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Vodafone memnunmusunuz cekim sorunları varmı ? Bende D Smart tv var Vodafone tv gerek yok.
Normal memnuniyetsiz bir durum yok 8 megabit yetiyor eba canlı ders falan kullanılıyor.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Metin Akbal yazdı:
Aytac Sakal yazdı:

Normal memnuniyetsiz bir durum yok 8 megabit yetiyor eba canlı ders falan kullanılıyor.

Anladım o halde ilk alternatif Vodafone olacak gibi görünüyor  20 yıllık turkcell hattımdan bu yıl vodafone gectim  iş yerinden bana verdikleri hattımda vodafone memnunum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Anladım o halde ilk alternatif Vodafone olacak gibi görünüyor  20 yıllık turkcell hattımdan bu yıl vodafone gectim  iş yerinden bana verdikleri hattımda vodafone memnunum.
Şebekeden memnun değildim de ev interneti iyi [emoji16]
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Metin Akbal yazdı:

Şebekeden memnun değildim de ev interneti iyi emoji16.png

Insallah bendede tersi olmaz 🙃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Emre Şimşek yazdı:

Kablonet dediğinizin ping değeri fibernete göre nasıl?

fibernet hizmetini kim sunuyor? kablonet pingte iyi değil oyuncular hep şikayetçi, ben de hiç oyun oynamam sadece sörf ve stream onlarda da herhangi bir sıkıntı yok, 4k bile cam gibi, upload hızı 5mb zaten velinimet gibi bir şey, görüntülü konuşmalarda özellikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Aylık 101 TL ödüyorum superonline fiber e ama tv+ da var 24 saat geri alıp yayınları izleyebiliyoruz en çok bu hoşumuza gidiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Fatih Keskin yazdı:

Aylık 101 TL ödüyorum superonline fiber e ama tv+ da var 24 saat geri alıp yayınları izleyebiliyoruz en çok bu hoşumuza gidiyor

Aynı paket, 25 Mbps hız ve netflix sömürmeye devam 😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

bu ay sonunda superonline taahhüt (8 mbps adsl) bitiyor, 51 lira ödüyordum, yenilemek için yanlış hatırlamıyorsam 60-65 tl ilk 12 ay, sonraki 12 ay da bir artış daha var tekliflerinde.

apartmanda kablonet superonline fiber mevcut ama evin içine kablo döşeme durumu, kiracı olduğum için pek hoşuma gitmedi, zaten çok büyük hızlara da ihtiyacım yok. 8 mbps hızı alabilirsem yetiyor. 

Araştırmalarımda;

vodafone 12 mbps ilk 6 ay 40 tl sonrasında 85 muhtemelen modem ücreti de alacaklar, 

tt sistesinde fiber dışı bir fiyat göremedim. 

adını ilk defa duyduğum bir sürü operatör fırlamış ortaya güvenemedim.  

özeltle süperonline 8 mbps adsl fiyat uygunmudur yoksa farklı operatörler ile birebir iletişimde sitelerdeki fiyatlardan daha aşağı bulunabilirmi?

(superonline 4-5 senedir aynı fiyattan kullanıyorum bu sefer yemezler 😃) adını ilk defa duyduğum operatörlerden tavsiye olurmu?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ben bağlatamıyorum internet alt yapı yok [emoji1] kablosuzlar da pahalı...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Azad Mirzade yazdı:

fibernet hizmetini kim sunuyor? kablonet pingte iyi değil oyuncular hep şikayetçi, ben de hiç oyun oynamam sadece sörf ve stream onlarda da herhangi bir sıkıntı yok, 4k bile cam gibi, upload hızı 5mb zaten velinimet gibi bir şey, görüntülü konuşmalarda özellikle.

Fiber bu konuda aslında en iyisi hem pingi düşük hem de hızı yüksek. Benim gibi oyuncular için ideal.

fiber altyapı bildiğim sadece türk telekomun var, diğerleri hat kiralayıp öyle dağıtıyor. 

Furkan Bakırel yazdı:

Ben bağlatamıyorum internet alt yapı yok emoji1.png kablosuzlar da pahalı...

Bizim iş yerinde fiber alt yapı var evde ise hiç yok, sıfır. 🙂

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Bizim iş yerinde fiber alt yapı var evde ise hiç yok, sıfır. [emoji846]
Bizde de aynı evde sıfır [emoji1]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...