İçeriğe Yönlendir

Yağ Lambası

Mehmet Atlıhan

Recommended Posts

Mehmet Atlıhan

Arkadaşlar bugün yağ ve bütün filtreler değişti, orjinal filtreler kullanıldı, normalde çalıştık tan hemen sonra sönen, yağ lambası daha geç sönmeye başladı, gaz verdiğim an hemen sönüyor. Opetin yağı kullanıldı, sebebi nedir lambanın geç sönmesinin? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan
Mehmet Göktürk yazdı:

Yanlış yağ konmuş görünüyor

Bir önceki ile aynı özelikde sadece marka farklı 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Atlıhan yazdı:

Arkadaşlar bugün yağ ve bütün filtreler değişti, orjinal filtreler kullanıldı, normalde çalıştık tan hemen sonra sönen, yağ lambası daha geç sönmeye başladı, gaz verdiğim an hemen sönüyor. Opetin yağı kullanıldı, sebebi nedir lambanın geç sönmesinin? 

yağ filtresinden olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bu dediğiniz başımıza geldi yağ filtresini değiştirdik herşey normale dönmüştü.

Filtre nin orjinal olduğuna emin misiniz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Opetten yağ mı alınır hocam. Filtreyi acil değiştirin. Filtre tasarımı yağ pompasının sağlığı açısından önemlidir. Ustaların orijinal demesine bakmayın. Parçaları siz alın bence. Kayıt yurt dışı ama sanırım burada bakım yaptırdınız. Burası almanya değil. Her şeye orijinal derler :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Filtre yeterli geçirgenlikte değilse yeterli basınç oluşmadığı için lamba yanıyor muhtemelen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Ford orjinal parça olduğu kesin, hava filtresi orjinal değildi, diğer filtreler orjinaldi, servisi yapan kişiler yıllardır babamın tamircisi sanmıyorum bana yanlış yapsınlar. Opet yağı da onlar kullanıyormuş, çok iyi olduğunu söyledi, Dün servisden sonra 200km yol yaptım, sabah tekrar kontrol ettim şimdilik düzelmiş gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Opet yağın müthiş kaliteli olduğu söylenemez ancak servisin kullandığı FMY ile aynı yağ olduğu için "arabayı bozar" diyemeyiz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Opet yağın müthiş kaliteli olduğu söylenemez ancak servisin kullandığı FMY ile aynı yağ olduğu için "arabayı bozar" diyemeyiz.

Aralarında fiyat farkı fazla değil. Opet alacağıma shell-total-castrol-mobil alırım yani. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Muhtemelen filtreden. Değişim yaptırdığınız yere gidip söyleyin. Filtre hatalı da olabilir. Bazen birbirine benziyor diye başka modelin filtresini de takabiliyorlar. Benim arkadaşın 207 aracında benzer durum oldu. Tekrar başka tamirciye götürdük, Transit filtresi takmışlar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bencede kağıt filtreden oluyordur. yağ sonuçta 20 60 filan değildir herhalde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Bugün sabah Motor soğuk iken hemen söndü, motor ısındıktan sonra geç sönmeye başladı

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aralarında fiyat farkı fazla değil. Opet alacağıma shell-total-castrol-mobil alırım yani. 

Ben de almam, orası ayrı. Ancak arızaya sebep olmaması lazım demek istedim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Ben de almam, orası ayrı. Ancak arızaya sebep olmaması lazım demek istedim.

Tabiki 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Adamlar kaç tane s max görüyor ki hayatında, hak vermek lazım :) Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Selim Bilgin yazdı:

Filtre yeterli geçirgenlikte değilse yeterli basınç oluşmadığı için lamba yanıyor muhtemelen.

+1 diyecektim ki sorun çözülmüş. Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...