İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Ecoboost Motor Arızası

İbrahim Çetin

Recommended Posts

İbrahim Çetin
(düzenlendi)

2011 ecoboost grand C-Max aracımi alalı henüz 9 ay oldu. Yaklaşık 2 ay önce başlayan sorunlar beni arabamdan soğuttu. Önce ışıklardan ve kalkislarislarimda gaz yemeyip stop etme sorunu ile başladı.daha sonra araç soğuk iken calistirdigimda motor devir ibresi dalgalanması oldu.yokuslarda 2 ncı viteste bile zorlanmaya basladi. Araç motor arıza lambası yaktı. Ford servisine götürdüğümde ne ile karsilasilcagi belli değil denilip yeni motor yada yüksek maliyetli motor arızası çıkabilir denildi.duzgun ilgilenen yada anlayan bir usta ile karşılaşmadım henüz ecoboost motoru duyunca direk yetkili servise yönlendirildim.bu şekilde başına gelen varmı nasıl hallettiniz sorunu ve  Bildiğiniz işin ehli bir usta tavsiyesi alabilirim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Biz de bu kadar küçük hacimli turbo motor arızası duyunca bu motordan soğuyoruz. 

Servis bir çok sıkıntılı motora sandık motor önerdi. Eğer sorun basit birkaç eleman değilse, bu motorun tamirini yapanı duymadık henüz. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

geçmiş olsun. İlk belirti ile ışık yakma arası kaç gün? 

Yorum bağlantısı
İbrahim Çetin
Dogan Arsiray yazdı:

su eksiltiyormu?

Su eksiltme yok

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

geçmiş olsun. İlk belirti ile ışık yakma arası kaç gün? 

sağolasın. İlk belitiden sonra Bı hafta demedi arıza lambası yandı.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

İbrahim bey geçmiş olsun, affınıza sığınarak aracınız 1.6 SCTİ diye geçen model midir acaba?

Yorum bağlantısı
İbrahim Çetin
Sinan Akgöl yazdı:

İbrahim bey geçmiş olsun, affınıza sığınarak aracınız 1.6 SCTİ diye geçen model midir acaba?

Sağolun evet 1.6 scti

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Su kabına yeni boru ve sensör revizyonu yapılmadı ise hararet ve üst kapak sıkıntısı olabilir araçta. Hassas bir motor hararet konusunda, ihmale gelmiyor maalesef.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çetin
Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Forum üyemiz Sabri Abimiz var Ustaeller Ford Servisi http://www.ustaeller.net/iletisim.html Çınarlıda yerleri, nokta atışı sorunu çözeceklerdir.

Evet aslında araştırdığımda bütün yollar oraya çıkıyor ama telefonla iletişime gectim. Randevu alayım diye ecoboost olduğu için yetkili servise yönlendirdiler. Ama Telefonda konustugum Sabri ustamiydi bilemiyorum.belki kendisiyle birebir irtibata gecebilsek en azindan bı yol gösterir olası arıza sebeplerini söylerdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...