İçeriğe Yönlendir

Passat Impression’daki Boşline Olayı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Ben anlamıyorum arkadaş. Boş versiyon olan trendline neyse, ama sen boşun üstünde olan bir donanım sınıfına hala manuel klima koyuyorsun. Bu araba yol arabası. Adaptifi geçtim, standart hız sabitleme bile koymuyorsun. İnsanlar bayılıyor ama. En boş trendline düz vites benzinli passat 190 bin liralardan başlıyor. Akıl alır gibi değil. İnsanlardaki vw hayranlığı beni bitiriyor. 

Az önce ford bayi ile görüştüm. 1.5 otomatik titanium 200 bin lira dediler. Donanım olarak passat’tan daha üstün. Ve konfor olarak çok çok daha iyi. Ama nedense insanlar passat diyor arkadaş. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Eskiden bende sizin gibi düşünüyordum ama sevilmesinin arkası boş değil. Bende en kötü arabası 3 silindir dizel polo var b segmenti ama mesela c sınıfı 3.5 focus ile kıyaslayınca daha az rüzgar ve yol sesi alıyor. Süspansiyonları daha iyi trim sesi daha az. Bagaj kapağını kapatıyorum yumuşak tok bir ses focusu kapatıyorsun bildigin teneke. 5 vites yapmışlar adamlar ama oranlar uzun focusun 6cı viteste yaptığı hızı bu 5. viteste yapıyor şehir içinde az ve uzun oran sayesinde daha az vitesle uğraşıyorsunuz. Mesela ince bir ayrıntı düşünmüşler araç hareket halinde iken asla 1100 devirin altına düşmüyor buda ne yaparsanız yapın hafif meyilli bir yol bile olsa ayağınızı gazdan çektiğinizde bayılma olmuyor düz yolda pürüzsüz şekilde akıyor her viteste, sadece araç dururken 800 devire iniyor yarim debriyaj ile kalkmak istediğinizde hemen devir kendi kendine 1100 e çıkıyor rahat kalkıyor günlük kullanımı gerçekten olumlu etkileyen bir şey bence bu. Direksiyon hissi göreceli  ama yavaşken yumuşak hızlanınca sertleşiyor ve bu lafta değil gerçekten hissediliyor ben çok sevdim. Passatı bir 15 dk kadar kullanma şansı yakaladım pek birşey anlamıyor insan tabi ama yinede çok iyiydi bence :) uzun süre kullanıp öyle karar vermek lazım. Gerçekten iyi olmasa o boş donanımla satılmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

otomatik kliması olan binlerce insan "LO" kademesinde açıp kapayarak kullanıyor zaten.

Klima denince üfürsün üşütsün istiyor. Alman usulü ince ayar yok pek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Mustafa Arıkan yazdı:

a55dffdc49d4ba637e29bc229847e471.jpg

Kendi sitesinde bu aracın 2018 model fiyatı 256500₺. 

180.000₺ ye koşa koşa gider alır birine satarım. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

250 den 180 e nasıl düşmüş fiyatı?

70.000₺ iskonto iyiymiş. 

50.000 de 12 ye bölmüş. Baba oğluna yapmaz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Gökhan Albayrak yazdı:

250 den 180 e nasıl düşmüş fiyatı?

70.000₺ iskonto iyiymiş. 

50.000 de 12 ye bölmüş. Baba oğluna yapmaz. 

Şişik fiyat yazıyorlar artık sitelere bayide indirdik diyip heveslendiriyorlar işte :)

Polonun Fiestadan tek üstünlüğü tok kapanan kapısı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Mustafa Arıkan yazdı:

Hocam arayıp sorabilirsiniz :) ben gördüğümü paylaştım :) 

"Yalannn! İftiraaa! Komplooo!" demedim hocam lütfen, sadece her zaman savunduğum, vw 'nin parasının arabası olmadığı gerçeğini tekrar tekrarlıyorum. 256 bin 'den 179 bin 'e inmiş ve buna 50 bin tl 'de 12 ay vadesiz imkan vermiş... 6 ay milleti bekletip 6 ay sonraki kurdan araba sattığı, iskontonun %2-3 'ü aşmayacağını ve insanlara pislik gibi davrandıkları zamanı arasınlar. Bunlara rağmen alanlara da selam olsun.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İmkanım olsa D segmentinde Passat alırım. Başka marka modele bakmam bile :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Mustafa Arıkan yazdı:

İmkanım olsa D segmentinde Passat alırım. Başka marka modele bakmam bile :) 

Passat 5-5.5 efsane. Sonrası palamut. Aradığını bulamayacaksın hocam, sen yine en iyi yaptığın işi yap, aracına gözün gibi bak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

O paralara çiçek gibi E serisi alınır Yıldız'a binilir :)  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

müteahhit görünümü oluyor. hoş olmuyor. yani müteahhit değilsen.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

müteahhit görünümü oluyor. hoş olmuyor. yani müteahhit değilsen.

Bu müteahhit değil bence ayrıcalık, hem de ulaşılabilir.

E180 156 PS 9G-TRONIC AMG

VQMjNy.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Koray Demir yazdı:

VQMjNy.jpg

200 olmayınca müteahhit wannabee bir de üstüne :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şirkette koordinatörde mondeo vardı. şefinde passat vardı. İkisini de kullandım. İkisi de sıfır geldi kiralık araçlar. İkisş de aynı şartlarda kullanıldı. 

1 sene sonra passattan trim sesleri gelmeye başladı ve ciddi rahatsız ediyordu. Mondeo’da tık yok. İkisiyle de ankaraya gittim. Passat ses yalıtım anlamında iyi. Ama mondeo hem ses yalıtım hem amortisör anlamında çok iyi. Hele şehir içinde e klas mercedesten farkı yok. Passat öyle değil. 

Tok kapı sesini öven kişiye de selam olsun. Boş şeylere takılmıyoruz. 

• Beğen 10
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Görüyor ve arttırıyorum s alırım :)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
Koray Demir yazdı:

VQMjNy.jpg

Servis bakım ve parça fiyatları nasıl?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Ben de bu Passat ve bosline Passat sahiplerine gosterilen tepkiyi anlamis degilim.

Adam donanimsiz arabayi, senin donanimli arabandan daha pahaliya satabiliyor ve senden kat kat fazla satiyorsa burada dusunmesi gereken vw degildir. Demekki donanim ve saglamlik tek basina araba sattiran bir olay degil.

Oyle olsa mazda ve subaru nun satis rekorlari kirmasi gerekirdi.

Piyasayi saticilar degil alicilar belirler. Satiliyorki fiyati böyle.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Şimşek yazdı:

Servis bakım ve parça fiyatları nasıl?

Vag grubundan hallice 😀 Ama servis politikaları gereği hatta şu an kur farkının da yansımasından ötürü yüksektir (yaklaşık 3000 tl civarında). İlk 2 yıl servisler öpüyor maalesef. Önceden bakım paketi almak lazım o zaman biraz makul seviyeyelere iniyor. Yıldıza binen bakım ücretini dert etmez zaten 😀 Kasko zaruri onu söylemiyorum bile.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ben de bu Passat ve bosline Passat sahiplerine gosterilen tepkiyi anlamis degilim.

Adam donanimsiz arabayi, senin donanimli arabandan daha pahaliya satabiliyor ve senden kat kat fazla satiyorsa burada dusunmesi gereken vw degildir. Demekki donanim ve saglamlik tek basina araba sattiran bir olay degil.

Oyle olsa mazda ve subaru nun satis rekorlari kirmasi gerekirdi.

Piyasayi saticilar degil alicilar belirler. Satiliyorki fiyati böyle.

Genele bakalım. İnsanımıza bakalım. Sürücü profillerine bakalım. 

Senin yağ kodun c2, senin jaso, senin api desem, senin aracın yarı otomatik desem, hah o ne ki” diyen bir sürücü profi var. Hatta bir vw sahibine senin araban yarı otomatik deyin, yoo benimki tam otomatik diyecek insan oranı %90 bu ülkede. Ve bu profiller toplam araç sahiplerinin %90’ını oluşturuyor. Belki daha fazla. Şimdi neden tercih edildiği biraz daha net anlaşılmalı diye düşünüyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...