İçeriğe Yönlendir

Sizce Uzun Yolda Hangi Araç?

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Arkadaşlar tatile uzun yola gideceksiniz. Altınızdaki araçın güçlü bir araçmı olmasını isterdiniz. Yoksa geniş bir araçmı isterdiniz. Geniş araçta suv olur c-max olur. Kısaca güç mü yoksa yayılacak bir araçmı. Kafam hep takılır bu soruya. Mesala ben audimle gitmek isterim hanım tiguanla gitmek ister uzun yola. Sizce ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Nereye gideceğine bağlı. Daraşburaş kasabalar bozuk piknik alanları bilmediğin mekanlar ise tiguan tabi. Ayrıca karpuz fiyatları audiye yüksek oluyor.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Şoför olan güç ister yolcu olan havadarlık genişlik ferahlık ister diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

2side turbolu arac farketmez. turbo dizelin verdigi tork hissi farklı ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben olsam uzun yola A6 ile giderim. O araç onun için yapılmış zaten :) 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bu iki seçenekle dışına çıkılmayacaksa @Mehmet Göktürk hocam gibi düşünüyorum. Karpuz fiyatına ise baya bi güldüm :D

Benim hayalimde abimle beraber tatile gitmek var. 1 hafta akdeniz-ege sahil gezisi düşünüyorum. Bunun için vip transporter efsane olur. Hem süren yorulmaz hem de 2 aile bireyleri arkada rahat eder. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ben olsam uzun yola A6 ile giderim. O araç onun için yapılmış zaten [emoji4] 
A6 ceza yemek neredeyse garanti.[emoji23]
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Tiguan sadece günlük şehiriçi işe git gel için kullanmalı veya haftasonları kıra, pikniğe gidilir. Uzun yol konforu ve hissiyat bakımından Audi diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Nereye gideceğine bağlı. Daraşburaş kasabalar bozuk piknik alanları bilmediğin mekanlar ise tiguan tabi. Ayrıca karpuz fiyatları audiye yüksek oluyor.

Yol şartları tabiki çok önemli. Ben bu konuda örnek olarak bu araçları söyledim araçlara takılmayalım. Ben mesala yolda güç isterim. Rampada bayılma istemem. Yolda tork isterim. Başkası yavaş yavaş yolda gitmek ister geniş araç ister tavan yüksek ister. Bunları öğrenmek için açtım bu konuyu.
Ben olsam uzun yola A6 ile giderim. O araç onun için yapılmış zaten [emoji4] 

Benim gibi düşünüyorsunuz.
Bu iki seçenekle dışına çıkılmayacaksa [mention=150]Mehmet Göktürk[/mention] hocam gibi düşünüyorum. Karpuz fiyatına ise baya bi güldüm [emoji3]

Benim hayalimde abimle beraber tatile gitmek var. 1 hafta akdeniz-ege sahil gezisi düşünüyorum. Bunun için vip transporter efsane olur. Hem süren yorulmaz hem de 2 aile bireyleri arkada rahat eder. 

Sen hiç uzun yola transporter ile gittin mi. Ben hayatta gitmem bir daha. Yordu araç beni. Resmen ticari araç. Arabanı ararsın Gökhan hocam
A6 ceza yemek neredeyse garanti.[emoji23]

Hocam nazar değmesin daha yemedim. Uzun yolda 110 kolay kolay geçmem. Bazen aracı denemek için allah ne verdiyse der denerim. Arada bir tabi
Tiguan sadece günlük şehiriçi işe git gel için kullanmalı veya haftasonları kıra, pikniğe gidilir. Uzun yol konforu ve hissiyat bakımından Audi diyorum.

Aynen benim gibi düşünüyorsun hocam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
2side turbolu arac farketmez. turbo dizelin verdigi tork hissi farklı ama.

İkiside turbolu ama 2.0 Turbolu benzinli olsa kesinlikle onla giderim ama
Şoför olan güç ister yolcu olan havadarlık genişlik ferahlık ister diye düşünüyorum.

Hocam işte öğrenmek istediğim bunlar. İnsanlar ne düşür bu konuda diye.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arkada oturan için audi a4-6 biraz iç bulandırabiliyor. Komşumun eşi q3 q5 istemişti bu nedenle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ailecek gidilecek ise cocuklara boeing 737, Buyuklere d segment herhangi bir arac olabilir😊

Cocukla yolculuk cok zor yaa 😞

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

A6 ile gitmeyi tercih ederdim ben. Konforu ve hissiyatı bağlıyor kendine direkt. Tam uzun yol aracı.

Ama ben yılda en az 4-5 kez Düzce'ye gider ve yaylalara tırmanırım aracımla. O yüzden yüksek araç alırım genelde. O bol oksijen ve temiz havayı solumak, orada tüm aile birleşip tepelere tırmanmak, o yeşilliklerde gezmek benim için dünyevi şeylerden kat kat değerli olduğu için masrafına bakmıyorum.

Sizin de öyle zevkleriniz varsa A6'yı sokmak yerine Tiguan ile daha rahat girilir en azından. Sorun çıkarsa da keyfimi aldım dersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Allah im bana da birgun bu kararsizligi yasayacak gunleri goster.

Amin [emoji16]

Ferah olan hangisi ise o derim. Sunroof hangisinde mesela [emoji16]

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

A6 varken tiguana gerek yok ama eşiniz kullanacaksa aracı yolda el alıskanlıgı oldugu ıcın tiguan ama sız kullancaksınız a6 tercıh ederim

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Tiguanda fena gitmiyor ama benim tercihim daha güçlü olan A6 olurdu.He A6 çok kıymetli ise km’yi tiguan yapsın diye tiguanla giderdim [emoji3]

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yüksek ve ferah araç daha eğlenceli oluyor ama güçlü aracın keyfi de bir başka, A6 cidden uzun yol için yapılmış bir araç ama arkada oturan için değil. Sürekli kullanma ve arka kısımda yolculuk fırsatım oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Uzun yol ise tek geçerim A6, isterse yol pülümür dağı olsun

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Uzun yol icin A6 yerine RS6 tercih ederdim, bende iki tane kuzu oldugu ve rs6'nin bagaji daha kullanisli oldugu icin :) yoksa bagaj hacimleri cok yakin

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Uzun yolda giderken rampada tıkanmayan ve ani hızlanması iyi olan bir araç şoför açısından çok önemli diye düşünüyorum. Bu nedenle Audi daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İki hafta sonra land ile uzun yol yapacağım. etrafı görmek de araba kullanırken önemli diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...