İçeriğe Yönlendir

MCP Şanzıman 3. Vitese Geçerken Vuruntu.

Buğrahan Murat

Recommended Posts

Buğrahan Murat

Herkese Merhaba

2012 model C4 yarı otomatik aracım başlıktada bahsettiğim gibi 2. vitesten 3 e geçerken ve 4.vitesten 3 e düşerken vuruntu yapıyor. Diğer vites geçişlerinde en ufak bir sıkıntı yok 1-2-4-5-6 sıkıntısız fakat 3 vites sadece vuruntu yapıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ayrıca aracı yeni çalıştırmışken yol yaptığımda vuruntu olmuyor fakat 3-5 km yol gittikten sonra vuruntu yapmaya başlıyor. İnternette yaptığım araştırmaya göre selenoid valfi ve yağ diyenler var.  Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Teşekkür Ederim.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam c4 lerin otomatiklerinde bu durum kronik diye biliyorum. Ama kronik olması çözümsüz olduğunu göstermez tabii. bununla ilgili ben de çok şikayet okudum. Genellikle selenoid valfinden diye bir genel kanı var ama bazen değişebiliyor tabii. Aşağıdaki link size yardımcı olacaktır..

http://atco.com.tr/citroen-otomatik-sanziman-tamiri/citroen-c4-otomatik-sanziman-tamiri/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yağ basıncı ile alakalı olmalı çünkü ısındığı zaman oluyor belliki. selenoid düzügün çalışmıyor olabilir yada contasından kaçırıyordur. yağı değiştirdinizmi hiç?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğrahan Murat
Dogan Arsiray yazdı:

yağ basıncı ile alakalı olmalı çünkü ısındığı zaman oluyor belliki. selenoid düzügün çalışmıyor olabilir yada contasından kaçırıyordur. yağı değiştirdinizmi hiç?

Yağ değişimi yapılmadı hiç. Bu hafta sanayiye gidip göstermeyi düşünüyorum. Sadece 3.viteste bu olayın olması garip geldi bana. Diğer viteslerde hiç bir sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hatalı yağ yüzünden, motor ısınınca stop eden journey konum vardı. yetkili servis eski sahibin götürünce düz vites yağı koymuş şanzımanı yenilerken. faturası vardı oradan görüp uyanmıştım. olay sadece yağ basıncının seviyesi ve basıncı ile ilgili olduğu için bence önce yağı kontrol etmek gerekir.

ben uyanmasam içini açıp kaçıran selenoid avı yapacaktı ustacım benim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...