İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 1.25 Benzin LPG Yakıt Tüketimi

Yıldıray Saka

Recommended Posts

Yıldıray Saka

34 litre gazla 300 km yol yaptım ama klima da kullandım ve yokuşları 2.viteste çıktım hep, yine de km az geldi bana, acaba bi sorun olabilir mi yoksa zonguldak şehir içinde normal mi bu değer, zonguldakta düz yol pek yok devamlı in çık yapıyoruz..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Daha ne olacak ki :) Hem klima acik hem 2. vites hemde motor hacmi dusuk (hacim konusu benim icin oznel bir yorum).

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Küçük motoru sıkıştırdığınız zaman hacminin iki katı hacimdeki motor gibi yakıyor. 11.3lt yakmışsınız, benim 6 silindir makineme ramak kalmış. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Zonguldakta engebeli arazide dur kalk düşük viteste çok iyi rakam bence. Atmosferik motorlar dayanıklıdır ama şehir içinde biraz üzer. O da ileride oluşabilecek masraflardan çok daha azdır. Değer. 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Çok fazla geldi bana. Ben 40 litre lpg ile şehir içi agresif kullanım 370 civarı gidiyorum focus 1 1.6 motor. 3 te 1 uzun yol 40 litre lpg ile 560 km gittim.

Yorum bağlantısı
Yıldıray Saka

Anladım arkadaşlar sağolun, bugün de lpgyi fulledim ama bu sefer 34 yerine 32 litre aldı depo, pompacı hava basıncı yüzünden diyor ama bana 2 litre fark olması tuhaf geldi yine de

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yıldıray Saka yazdı:

Anladım arkadaşlar sağolun, bugün de lpgyi fulledim ama bu sefer 34 yerine 32 litre aldı depo, pompacı hava basıncı yüzünden diyor ama bana 2 litre fark olması tuhaf geldi yine de

Pompa basıncı bu sıcak havalarda 12’nin altına düşmediği sürece fark olmaması lazım. Basınç ne kadar düşük olursa litre bazında aldığımız lpg’nin kg bazında değeri düşük olur. 

Sizin tankta kalmıştır biraz bence. 

Yorum bağlantısı
Yıldıray Saka

Valla uyarı sesiyle kapanmıştı seyir halinde, yine de içinde kalabiliyor mu

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Gökhan Albayrak yazdı:

@Murat Atagenç ne diyorsun?

Fazla.

Kısa mesafe ve şehir trafiğinde binmeme rağmen şehir içi 9.5lt lpgyi hiç geçmemiştim.

Uzun yolda da dikkat ederek 6lt lpg tüketimini yakalıyordum.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Yıldıray Saka yazdı:

34 litre gazla 300 km yol yaptım ama klima da kullandım ve yokuşları 2.viteste çıktım hep, yine de km az geldi bana, acaba bi sorun olabilir mi yoksa zonguldak şehir içinde normal mi bu değer, zonguldakta düz yol pek yok devamlı in çık yapıyoruz..

Zonguldak nasıl bir yer iyi biliyorum. Onun için yakıt gayet normal diyorum. Çünkü sürekli düz yol olarak en fazla 1.5 - 2 km gidersin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...