İçeriğe Yönlendir

Fiat 500 L Rockstar Multijet II 1.6 M 120 HP 320 NM

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Herkese merhabalar. Siteye yeni katıldım.

500L aracımı alalı yaklaşık 2 hafta oldu. Neden bu arabayı tercih ettiğime gelince anlatayım. Bundan önceki aracım Opel Astra J sedandı. İsteyerek almıştım fakat gün geçtikçe azalan performansı hoşuma gitmiyordu. Baya bir soğudum arabadan. Zaten öğrendim ki kronik LPG sorunu olan bir arabaymış. Astra'dan öncesinde kullandığım Fiat'ın 120 HP 290 NM'lik Bravo'su performansı yüksek bir arabaydı. Mecburiyetten satmak zorunda olmasam halen biniyor olurdum. Bu nedenle yine performansı yüksek bir araç ararken 2013-2014 model Passat alabilirim diye düşündüm. Passat ilanlarına bakarken arada bir Bravo'ya da bakıyordum ama uygun fiyatlı temiz bulmak çok zordu. Neyse karşıma tesadüfen 500L çıktı ve incelerken hakkında güzel yorumlar okudum. Daha öncesinden de bildiğim bir motoru kullanma ihtimali hoşuma gitti ve hemen ilanlara bakmaya başladım. Ayrıca -amacım kıyas değil kesinlikle- nispeten Passat'a göre daha donanımlı, yüksek modelli düşük kilometreli olanları vardı daha uygun fiyata. Bu nedenle bu aracı tercih etmiş olduk. Allah herkese daha iyisini nasip etsin.

Kullandığım şu iki hafta içinde güzel bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Arabanın en önemli eksiği ikinci el piyasası fakat hemen satma gibi bir derdim yok. Uzun süre kullanabileceğimiz bir araç gibi görünüyor. 

Araç en full modeli olan Rockstar modeli. Ayrıca donanıma ek açılabilir cam tavan var. Bunun haricinde genelde 105 HP olanlardan farkı 120 HP'lik olması ki benim için en önemli tercih sebebidir. Kullananlar bilir gayet başarılı bir performans sunuyor. Daha sonra bir kaç resim ekleyebilirim. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Merhaba öncelikle hoş geldiniz. Forumda aynısının sarısından @Selçuk Bakış arkadaşımızda var. O da seviyor bu tipsiz arabayı. :)

Aracınız hayırlı olsun. Ferahlığı yeter.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Emre Şimşek yazdı:

Merhaba öncelikle hoş geldiniz. Forumda aynısının sarısından @Selçuk Bakış arkadaşımızda var. O da seviyor bu tipsiz arabayı. :)

Aracınız hayırlı olsun. Ferahlığı yeter.

Teşekkürler. Hoşbulduk. Selçuk Bey ile de konuştum. Arabasını gördüm. Çok şık bir araç. Allah herkesin gönlüne göre versin. 😊

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Tekrar hoşgeldiniz Eyüp Bey, resimleri de görelim, gözümüz gönlümüz açılsın. Ses sistemi yok muydu acaba?

Bu arada benimde doğru bildiğim bir yanlışı düzelteyim, en dolu modeli Beats Edition modeli, 2014 yılında 1 yıl üretimde kaldı.
Farkları Rockstar pakete ek olarak geri görüş kameralı navigasyonlu teyp ön ve arka koltuklarda deri, rockstar da sadece önde deri var ve bana göre en önemlisi ön koltuklarda ısıtma var [emoji3526]
Sonucta Sivas'ta lazım oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Selçuk Bakış yazdı:

Tekrar hoşgeldiniz Eyüp Bey, resimleri de görelim, gözümüz gönlümüz açılsın. Ses sistemi yok muydu acaba?

Bu arada benimde doğru bildiğim bir yanlışı düzelteyim, en dolu modeli Beats Edition modeli, 2014 yılında 1 yıl üretimde kaldı.
Farkları Rockstar pakete ek olarak geri görüş kameralı navigasyonlu teyp ön ve arka koltuklarda deri, rockstar da sadece önde deri var ve bana göre en önemlisi ön koltuklarda ısıtma var emoji3526.png
Sonucta Sivas'ta lazım oluyor

Tekrar hoşbulduk. Ekstra bir ses sistemi göremedim ama ses gayet başarılı. 😊 Beats Edition modelinde Rockstar'a göre ön koltuk ısıtma ve ön kapılardaki Beats Edition yazısından başka bir fark göremedim. Geri görüş kamerası ve navigasyonlu teyp Rockstar modellerinde mevcut zaten. Resimleri de en kısa zamanda ekleyeceğim inşallah.

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tekrar hoşbulduk. Ekstra bir ses sistemi göremedim ama ses gayet başarılı. [emoji4] Beats Edition modelinde Rockstar'a göre ön koltuk ısıtma ve ön kapılardaki Beats Edition yazısından başka bir fark göremedim. Geri görüş kamerası ve navigasyonlu teyp Rockstar modellerinde mevcut zaten. Resimleri de en kısa zamanda ekleyeceğim inşallah.
Geri görüş kameralı teybi 2014 te eklendi ya oradan aklımda kaldı [emoji3]
Bende bir tek geri görüş kamerası ile koltuk ısıtma yok ondan bunu da sayı vermiş bulundum.

Beats Auido ses sistemi ek opsiyon diğer paketlerde de alınabiliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kani Kaya

Hayırlı olsun.. Bravo dizel miydi? 1.6 lari 105 bg biliyorum..120 lik nereden anlaşılır.. tşk

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hoşgeldiniz, Rockstar hayırlı olsun.

Fotoğrafsız "arabam" konusu olmaz. Tez vakitte bekliyoruz iç-dış :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Geri görüş kameralı teybi 2014 te eklendi ya oradan aklımda kaldı emoji3.png
Bende bir tek geri görüş kamerası ile koltuk ısıtma yok ondan bunu da sayı vermiş bulundum.

Beats Auido ses sistemi ek opsiyon diğer paketlerde de alınabiliyor.

2014'ten sonra kamera ve navigasyon standart konulmuş olabilir. Ses sistemi de bende yok galiba ama dediğim gibi sesi beni yeterince tatmin etti. 😊

Önder Özcan yazdı:

Hoşgeldiniz, Rockstar hayırlı olsun.

Fotoğrafsız "arabam" konusu olmaz. Tez vakitte bekliyoruz iç-dış :)

Teşekkürler. Hemen atıyorum dış resimleri.

Kani Kaya yazdı:

Hayırlı olsun.. Bravo dizel miydi? 1.6 lari 105 bg biliyorum..120 lik nereden anlaşılır.. tşk

Bravo dizeldi. 120'lik olanları da vardı. Ruhsatında yazıyor 88KW diye. Binince de sürüşten anlaşılıyor zaten. 

r0J8Ra.jpg

7ByXPL.jpg

P7O6Bd.jpg

gP9Vy0.jpg

9YDqEZ.jpg

qAJ8RZ.jpg

M1agWM.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Maşallah rengi çok güzelmiş. Ayrıca jantlara bayıldım, orjinal mi bu jantlar, opsiyonla mı alınıyor?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Önder Özcan yazdı:

Maşallah rengi çok güzelmiş. Ayrıca jantlara bayıldım, orjinal mi bu jantlar, opsiyonla mı alınıyor?

Teşekkür ederim Önder Bey. Bildiğim kadarıyla orjinal jantları ama emin değilim.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa Şimşek yazdı:

hoşgeldiniz, hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Hoşbulduk. 😊

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İlk Rockstarlar bu jantlar ile geldi, orijinal.

Benim jantlarda aynı, buda ihtiyarlık alameti ama neyse burada söylemeyim [emoji3]

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bunlar da araç içi resimler. Umarım iyi çekebilmişizdir ve beğenirsiniz.

vaJAGm.jpg

LvO8Ma.jpg

7ByWJP.jpg

M1a8Qk.jpg

QPp85v.jpg

XbE8G0.jpg

bvLZ1G.jpg

AOy8Vz.jpg

00GWXR.jpg

JVO89W.jpg

gP9vgZ.jpg

Selçuk Bakış yazdı:

Ses sistemi yok muydu acaba?

@Selçuk Bakış Bagajda da iki tane hoparlör var, baktım bugün. Ses sistemi dediğin bu yanılmıyorsam. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

r0J8Ra.jpg

Bura önü mü arkası mı. ?

Şaka şaka :)
Seviyoruz bu değişik arabayı :)
Güle güle kullanın.
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bura önü mü arkası mı. ?

Şaka şaka :)
Seviyoruz bu değişik arabayı :)
Güle güle kullanın.

😁😁😁

Teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:
Bunlar da araç içi resimler. Umarım iyi çekebilmişizdir ve beğenirsiniz.

[mention=58133]Selçuk Bakış[/mention] Bagajda da iki tane hoparlör var, baktım bugün. Ses sistemi dediğin bu yanılmıyorsam. 

Yok onlar hoparlör değil, onlarda sigorta var birinde diğerini unuttum.

Beats logoları ön kapılarda hoparlör üzerinde ve bagajda sağda logosu oluyor.

Ayrıca stepne yuvasında stepne yerine anfi ve subwoofer var.

Normalinde ses sistemi nasıl bilmiyorum ama bu pakette cidden çok başarılı. Henüz test etme fırsatım olan araçlar içerisinde bundan iyisini göremedim.

Arkadaki logoyu çekmemişim ama ön kapıdaki logoya örnek resim ekliyorum.

6cc069ece95bfd714bf8b6019b6aa4c3.jpg

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
105 hp mekanik 120 hp elektronik wasgate
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Akbal yazdı:

Masallah masallah hosgeldiniz.

Ne demis şair

"Benim sevdam kirmizi" :)

Teşekkürler. 😊

Selçuk Bakış yazdı:

Yok onlar hoparlör değil, onlarda sigorta var birinde diğerini unuttum.

Beats logoları ön kapılarda hoparlör üzerinde ve bagajda sağda logosu oluyor.

Ayrıca stepne yuvasında stepne yerine anfi ve subwoofer var.

Normalinde ses sistemi nasıl bilmiyorum ama bu pakette cidden çok başarılı. Henüz test etme fırsatım olan araçlar içerisinde bundan iyisini göremedim.

Arkadaki logoyu çekmemişim ama ön kapıdaki logoya örnek resim ekliyorum.

6cc069ece95bfd714bf8b6019b6aa4c3.jpg

Evet Beats ses sistemi bu. Benimkinde yok. Kaliteli sesin keyfini çıkar. 😁 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eyüp Çetin

Bu da arabamızın küçük bir modeli. 😊

qAQO0D.jpg

QP8O53.jpg

M18AQQ.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eski 500 efsanesi alınıp, zamane ihtiyaçlarına güzel uyarlandı bu kasa. görünümü zevk meselesi, net olan farklı olması. :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Küçüğün de küçüğü olmuş bu oyuncak :)
Yeni gördüm konuyu, bu araç kupırdan daha çok hoşuma gidiyor benim. Maşallah nazar değmesin, kırmızı çok göze batıyor çünkü 😛

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

eski 500 efsanesi alınıp, zamane ihtiyaçlarına güzel uyarlandı bu kasa. görünümü zevk meselesi, net olan farklı olması. :nazar:

Dediğiniz gibi ihtiyaçlara yönelik olmasa 500'ü de tercih ederdim çünkü o bir efsane. Fakat stepnenin bile zor sığdığı yerde çocuk koltuğunu nereye koyacan. 😊

Hakan Tarım yazdı:

Küçüğün de küçüğü olmuş bu oyuncak :)
Yeni gördüm konuyu, bu araç kupırdan daha çok hoşuma gidiyor benim. Maşallah nazar değmesin, kırmızı çok göze batıyor çünkü 😛

Küçük ama etkili. ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...