İçeriğe Yönlendir

Sivrisineklere Çözümü Olan ?

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Simdi birisi gelip hayvan haklarivs demesin.sabaha kadar zulmettiler.😁

Sivrisineklerden kurtulmak icin partik cozumu bulan bilen var mi?

Sineklik kismen is goruyor.Aradan kacanlarin sayisi oldukca fazla.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben halen sc 50 ilaç öneriyorum. Aldım bir kutu, sulandırıp fısfısa doldurdum. Pencere önlerine, sineklerin girebileceği yerlerin kenarlarına, çatıya, merdiven boşluğunda kenarlara köşelere, evin içinde üst köşelere, çocukların ulaşamayacağı her köşeye azar azar sıktım. Eve sivrisinek girmiyor, giren de uzun yaşayamıyor çünkü mutlaka konduğu bir yerden zehri kapıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aynen katılıyorum, sc50 K-Othrine canına okur, yalnız sıkarken cildinize gelirse kurumadan yıkayın, zira yüze falan gelirde yıkamaz kurutursanız  yüz deriniz yanar, güneşte kalmış gibi kırmızı olur bir hafta acısını çekersiniz, acıyı el kremi azaltır ama kısa süreli, buna dikkat edin yeter.

PWMSRZQIXX210201616928_k-othrine-ilac.jp

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Emre Şimşek yazdı:

Ben halen sc 50 ilaç öneriyorum. Aldım bir kutu, sulandırıp fısfısa doldurdum. Pencere önlerine, sineklerin girebileceği yerlerin kenarlarına, çatıya, merdiven boşluğunda kenarlara köşelere, evin içinde üst köşelere, çocukların ulaşamayacağı her köşeye azar azar sıktım. Eve sivrisinek girmiyor, giren de uzun yaşayamıyor çünkü mutlaka konduğu bir yerden zehri kapıyor.

Gelmiş geçmiş en iyi haşere ilacı. Arkadaşin gazozuna kat ölsün 🤗 o kadar iyi :biggrin:

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bununla ddvp yi karıştırıp pompayla bir ilaçlamıştımki sormayın, boğan bir kokusu vardı ama manyak sonuç elde etmiştim, ekstrem zehirli... sonrda ddvp fena bir ilaç olduğundan bir daha kullanmadım, sadece sc50 bile denildiği gibi süper, dün yine baktım koridorda sarı ömer yada böğü denen örümcek, bir acaip yürüyordu  her yer ilaçl zaten, almış zehri, üstüne bir sıktım sc50 yi, ciyk ciyk diye ses çıkarıp biraz kaçtı ve kaldı, o derece güçlüdür yani...

102093-sarikiz-tedirginligi-59a0483a0f47

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

8. katta oturuyorum, kara sinek bile yok. Tavsiyem bu yönde. Yarın öbürgün ev alma niyetiniz olur aklınızda bulunsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

S 400 ü kullanmayı bile düşündüm. Bir tane kalsa bile yetiyor eziyet çektirmeye. Baktım servet bile baş edemiyor.Meret hayvan kanımızı veriyoz ,daha ne isitiyon bari kaşındırma.

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Belediye zaman zaman sokakları ilaçlıyor ama ne hikmetse  daha fazla artıyor en güzel çözüm sineklik sizde rahat edin sineklerde rahat etsin.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
8. katta oturuyorum, kara sinek bile yok. Tavsiyem bu yönde. Yarın öbürgün ev alma niyetiniz olur aklınızda bulunsun. 

Benim ev 15. Katta gel sineklerin valsini izle benim evde. Yüksekliğin böceklere etkisi yok.
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

hiç bir şeye gerek yok, bir limon ve birazcık karanfil ile uzak tutabilirsiniz. Limona direkt olarak bolca karanfil saplayın ve uyurken baş ucunuza bırakın. Bir süre sonra ortama salınan koku sayesinde sivrisinek ve uçan haşereler ortamı terkedecektir :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çorum merkeze tayin. Turkiyenin sivrisinek olmayan nadir yerlerinden :) Tek tuk denk geliyor oda ilceden arabayla gelince 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Arda Bülent Güzel yazdı:

Benim ev 15. Katta gel sineklerin valsini izle benim evde. Yüksekliğin böceklere etkisi yok.

Bizim sinekler alt katlardan üst katlara çıkmıyor demek.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Gökhan Albayrak yazdı:

Bizim sinekler alt katlardan üst katlara çıkmıyor demek.

Aman ses etme🤐

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Alpay Sumer yazdı:

Aman ses etme🤐

Savaş spreylerimi gömdüm ama yerini unutmadım... Gelsinler :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Akbal yazdı:

Çorum merkeze tayin. Turkiyenin sivrisinek olmayan nadir yerlerinden :) Tek tuk denk geliyor oda ilceden arabayla gelince 😁

Yozgat-Boğazlıyan  burada sivri yok ama böğü saldırısı var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yozgat-Boğazlıyan  burada sivri yok ama böğü saldırısı var :)

memleketim : ) 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Alpay hocam Didim deyim şu anda. Benim oğlanın sineklere alerjisi var. soktuğu yer su topluyor ve kabarıyor. ilaçlar kullanıyoruz. İnan bana bu konudan ben de çok müzdaripim. bir kere kaşını soktu tek gözü komple kapandı gerisini sen düşün ne kadar korktuk. Ben neler denedim neler. inan bana kulağını bile ilaçlıyorum ama gidiyor kulağının elimin değmeyen yerini sokuyor hınzır :) evin her yerini fesleğen yaptım, limon-karanfil yaptım  yok olmuyor. en iyisi cibinlik :) yap kurtul derim ben.

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Su dolu poşet kullanıyoruz. Işe yarıyor.
Balkonda lamba kenarına asıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
Alpay hocam Didim deyim şu anda. Benim oğlanın sineklere alerjisi var. soktuğu yer su topluyor ve kabarıyor. ilaçlar kullanıyoruz. İnan bana bu konudan ben de çok müzdaripim. bir kere kaşını soktu tek gözü komple kapandı gerisini sen düşün ne kadar korktuk. Ben neler denedim neler. inan bana kulağını bile ilaçlıyorum ama gidiyor kulağının elimin değmeyen yerini sokuyor hınzır [emoji4] evin her yerini fesleğen yaptım, limon-karanfil yaptım  yok olmuyor. en iyisi cibinlik [emoji4] yap kurtul derim ben.
Ayni durum benim cocuktada mevcut. Dediginiz gibi sinegin soktugu bolgede sislik olulusuyor. Bu sene İncia marka dogal sinek kovucu surduk etkili oluyor...
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Serdar Akgül yazdı:
Tayfun Aydın yazdı:
Alpay hocam Didim deyim şu anda. Benim oğlanın sineklere alerjisi var. soktuğu yer su topluyor ve kabarıyor. ilaçlar kullanıyoruz. İnan bana bu konudan ben de çok müzdaripim. bir kere kaşını soktu tek gözü komple kapandı gerisini sen düşün ne kadar korktuk. Ben neler denedim neler. inan bana kulağını bile ilaçlıyorum ama gidiyor kulağının elimin değmeyen yerini sokuyor hınzır emoji4.png evin her yerini fesleğen yaptım, limon-karanfil yaptım  yok olmuyor. en iyisi cibinlik emoji4.png yap kurtul derim ben.

Ayni durum benim cocuktada mevcut. Dediginiz gibi sinegin soktugu bolgede sislik olulusuyor. Bu sene İncia marka dogal sinek kovucu surduk etkili oluyor...

Serdar hocam benim sürdüğüm de etkili ama 4 saat sonra iş bitiyor ve sinekler tekrar geliyor.  Zyrtec ilaç kullanıyorum o şişmesini engelliyor bir nebze ama ilaç nasıl bir ilaçsa acaip uyutuyor. ben bile 2 kaşık içtim inan bana kolumu kaldıramadım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

Aliexpres'ten alıyorum ben. Citronella oil.
Bir bitkinin uçucu yağı. 10ml saf etil alkole 1ml yağ karıştırın. İyice çözününce 100ml olacak şekilde su ekleyin.
Küçük bir fısfıs ile vücudunuza ve/veya giysilerinize sıkın. Çok da güzel kokusu var. Bir çeşit kolonya oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...