İçeriğe Yönlendir

Hepsi Bitti Far Çalmaya Başladılar.

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Onur Bulut

Seat'ların farları neden bu kadar kolay sökülüyor ? Kaputu açmadan nasıl böyle sökebiliyorlar ? Hırsızlıga karşı daha ağır cezalar olmaz ise netice hep bu şekilde olur. Gasp ile aynı düzeyde yapsalar hırsızlık yarıdan yarıya azalır.Biz yakalıyoruz adam bizden önce çıkıyor karakoldan.:fiuw:

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sinan Akgöl yazdı:

Çoğu da plaka serilerine bakilinca 1 yaşında ya da daha yeni araçlar. Artık araç ilanlarinda bunlarida gorucez hasar kaydı çıkıyor park halinde farları çalındığından dolayı fotoğraflari mevcuttur...

şimdi yazarlar "ön farlardaki çalınma anlaşmalı şişirildiğinden aracımız ağır dolu hasar kayıtlı olup keyfekeder tavan dahil arka sol kapıda avuç içi kadar yer hariç temizlik boyalıdır. konya  ya hayırlı olsun önceki kapora yanmıştır yer uçağı hayalet vakum tarcanlar oto ekspertiz hariç ekspertiz yapılabilir."

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Dogan Arsiray yazdı:

şimdi yazarlar "ön farlardaki çalınma anlaşmalı şişirildiğinden aracımız ağır dolu hasar kayıtlı olup keyfekeder tavan dahil arka sol kapıda avuç içi kadar yer hariç temizlik boyalıdır. konya  ya hayırlı olsun önceki kapora yanmıştır yer uçağı hayalet vakum tarcanlar oto ekspertiz hariç ekspertiz yapılabilir."

Abi hırsıza yol göstermek gibi oldu :biggrin:

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Dogan Arsiray yazdı:

Bir de en güzeli 3 4 parça temizlik boyasi vardır. 3 mü 4 mü ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Bir de en güzeli 3 4 parça temizlik boyasi vardır. 3 mü 4 mü ? 

Bir kaç parça önemsiz boyası vardır yazıyorlar. Kime göre neye göre önemsiz. Bitane vitonun sahibiyle görüştüm t5 i almadan önce. Adam diyor ki bi kaç parça boya var ama sana bi zararı olmaz önemsiz boyalar..

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

dün aksamda aklıma geldi pazar günü aksam biraz dolastım geldim, evin önü doluydu az aşağı dogru agacın altına park ettim. gece bakıp bakıp durdum uyandıkca. farlar önemli degil tampona zarar vermesinler diyorum :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

şeyi yazmayı unutmuşum klasik. "podye ve direklerde oynama yoktur, far hasarı nedeniye aynı model araçtan bulduk farları ile birlikte ortadan ekledik."

ya bir konuyuda böyle mundar etmeyin ya :)

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bir çoğu İstanbul plakalı, taşı toprağı altın derlerdi meğer hırsızmış.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Uğur Çınar yazdı:

Duydugum kadariyla her hirsizin 2 bilemedin 3 avukati var diyolar emoji16.png

Duruşmaya göturdugumuz bir kadın satıcısı için 18 avukat gelmişti:)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Gedik

Arkadaşlar son günlerde gittikçe artan bir şekilde belli marka model araçların farlarının çalındığı haberleriyle karşılaşıyorum. Gerçekten çok üzücü. 

Araç dışarıda duruyor. Çok kısa bir sürede araçtan farları söküp götürebiliyorlar. Acaba alınabilecek önlemler var mıdır? Ya da bunlarla nasıl mücadele edilir. Büyük ihtimalle bunları götürüp çıkma parça satan yerlere satıyorlar. Bulması da imkansız gibi bir şey.

Başımıza böyle bir durum gelmesi durumunda acaba kasko zararımızı karşılıyor mu?

79532678_10157297902817851_7203760650567

79228402_10157297902902851_9108963836190

78907316_10157297902967851_4238498882763

78766281_10157297903127851_2805732874110

77401987_10157297903252851_1703488251270

79764497_10157297903412851_3759826328107

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çözümü basit ancak etkili, bilinçli tüketici olunacak, çıkma led far satın alınmayacak. hırsızlık biter.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Farları çalıyorlar, çalarken de hasar veriyorlar. Leon farları kolay mı sökülüyor yoksa para mı ediyor?

Facebook farı çalınmış araç kaynıyor. En son fiorino ve porsche cayenne fotoları atıldı. 
Cayanne far hırsızlığı önceden moda idi.
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Sorun bence otomotiv üreticisinde , kaput açılmadan öyle tampon parçalanıp çıkarılabiliyorsa dizayn hatasıdır. Hırsızların hedefi olur. Fotolar hep aynı marka genelde. Bir düşünmek lazım yani... Far demontajında düzenlemeye gitmesi gerek bu markanın. Benim fikrim bu!...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Çağlar Bayur yazdı:

çözümü basit ancak etkili, bilinçli tüketici olunacak, çıkma led far satın alınmayacak. hırsızlık biter.

Çağlar abi, parçalar çok pahalı olunca genelde herkes çıkmaya yöneliyor. Bilinçli olmak bu pahalılıkta zor. Serviste ne kadardır bir far birde bu açıdan bakarsak iş zor.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Seat Leon ve Porsche far hırsızlıkları,BMW ve Renault Clio klima/teyp/direksiyon/konsol/gösterge hırsızlıklarından bıktık virüs gibi zina çocukları. Bir gecede 10 BMW patlattı şerefsizler yakala yakala bitmiyor farları veya parçaları buluyoruz bu defa sahibini bulamıyoruz kısır döngü...🤬 Parça seri numarasından aracın bulunması lazım tek çözüm bu bana göre...

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

O kadar Leon farı arasından, farı çalınan bir Leon sahibi kendi farlarını çıkmacıdan satın alma ihtimali de vardır herhalde. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Gedik yazdı:

Araç dışarıda duruyor. Çok kısa bir sürede araçtan farları söküp götürebiliyorlar. Acaba alınabilecek önlemler var mıdır? Ya da bunlarla nasıl mücadele edilir. Büyük ihtimalle bunları götürüp çıkma parça satan yerlere satıyorlar. Bulması da imkansız gibi bir şey.

Başımıza böyle bir durum gelmesi durumunda acaba kasko zararımızı karşılıyor mu?

Alarm ve kasko dışında yapacak pek bişey yok.. 

Çünkü adamlar cesur, çünkü cezalar yetersiz. 

Bunları siparişle çalıyorlar.. 

Mesela sen gidip, şu marka şu model far arıyorum diyorsun, 

Eleman ilgileniyor ve yarın gelecek diyor

Akşam ilgili kişiye söylüyor, ilgili kişi sabaha getiriyor farı. 

Kasko karşılar bunu, polis tutanağı gerekir. 

Sinan Akgöl yazdı:

Sağol Sinan.. Birleştirdim eski konu ile. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bunları yapan insan olamaz sabah kalktığında aracını bu şekilde görmek sinir bozucu elleri kopsun diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Farların çıkması 6-8bin, Çıkmacılar faturasız nereden geldiği resmi olmayan parçalar sattığı sürece bu sistem devam eder. 

Yorum bağlantısı

Far üzerinde silinmeyen bir yerde seri no olmalı mesela. O serinin hangi araçta fabrikasyon geldiği bilinmeli. Satarken x şase numaralı kaza kaydı olan araçtan çıktığı faturandırılma... Neyse pardon Şahsım ülkesinde olduğumuzu unutmuşum. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...