İçeriğe Yönlendir

Boş Pimler Olan CDDJ 6000 CD'ye Aux Olur mu ?

Oğuzhan Aslan

Recommended Posts

Oğuzhan Aslan

2OEZOq.jpg

Teybin arkasındaki giriş bu şekilde bu boş pimlere aux bağlantısı yapılabilir mi ? Teyp üzerinde Aux tuşu yerinde CDDJ tuşu var.

https://m.n11.com/ford-araclarin-orjinal-teypleri-icin-aux-kablo-P266701043?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIi5Caqt7r4wIVhrTtCh3_0wVaEAQYASABEgKIffD_BwE

Acaba bu ürünü alsam cddj tuşuna bastığımda aux'a geçer mi ?

Ayrıca alttaki fotoğrafta en sağdaki çapraz bağlı 2 tane kablo nereye gidiyordur ? acaba o cddj çıkışımı ? torpidonun arkasında öyle bir kablo yok yani oraya gitmiyor.

qAJBaZ.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
Metin Akbal yazdı:

Baglanti semasinda Aux gorebiliyorsaniz olur.

bağlantı şeması derken ? nasıl yani ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Teypte veya internette bahsi gecen teybin baglanti semasini bulursaniz orada hangi kablonun ne ise yaradigini gorursunuz. Isiniz kolaylasir.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
Metin Akbal yazdı:

Teypte veya internette bahsi gecen teybin baglanti semasini bulursaniz orada hangi kablonun ne ise yaradigini gorursunuz. Isiniz kolaylasir.

Maalesef şemayı bulamadım auxlu modellerin şeması var hep. benim teyp bu

jqQXZL.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
Mehmet Cihat yazdı:

focus 2 makyajsızda bu teybe aux yapmıştı arkadaşım

Nasıl yaptığı hakkında bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Yapılabilir önce araştırma yapayım dönüş yaparım konuya vw olsa kesin yapılırdı geçenler de rds 5000 eona yaptım lanet gelsin ...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
Furkan Bakırel yazdı:

Yapılabilir önce araştırma yapayım dönüş yaparım konuya vw olsa kesin yapılırdı geçenler de rds 5000 eona yaptım lanet gelsin ...

Çok teşekkür ederim, sanırım olursa o boş pimlerle yapılır, ne olduğunuda anlayamadım onların.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Şöyle bir şema buldum (görüntü kalitesi foruma yüklendikten sonra düştü) bu şemaya göre yapılır gibi görünüyor.Cok net konuşabilmek için cihazı kurcalamam lazım.Elinizde basit bir multimetre var ise ölçüm yapın eğer doğru şema doğru ise girişlere Aux kablosu lehimlenip ses aktarımı yapılabilir lakin önce soketten kısa devre yaptırıp teybin sanki telefon varmış gibi algılaması lazım.cfda7fdb9f5352118bffe12542851ad1.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan
Furkan Bakırel yazdı:

Şöyle bir şema buldum (görüntü kalitesi foruma yüklendikten sonra düştü) bu şemaya göre yapılır gibi görünüyor.Cok net konuşabilmek için cihazı kurcalamam lazım.Elinizde basit bir multimetre var ise ölçüm yapın eğer doğru şema doğru ise girişlere Aux kablosu lehimlenip ses aktarımı yapılabilir lakin önce soketten kısa devre yaptırıp teybin sanki telefon varmış gibi algılaması lazım.cfda7fdb9f5352118bffe12542851ad1.jpg

bu şema fotoğrafını attığım cddj tuşlu olan teybin fotosu değil mi ? ben şemayı araştırdım ama auxlu modellerin şeması çıkıyor hep.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
bu şema fotoğrafını attığım cddj tuşlu olan teybin fotosu değil mi ? ben şemayı araştırdım ama auxlu modellerin şeması çıkıyor hep.

Ford da nedense bu tarz şemaları bulmak zulüm...

Yabancı dil bilgim çok kısıtlı olduğu için araştırdığım kadarıyla soketler aynı lakin Aux olan model de direk olarak aux kablosu takarak kullanım imkanı mevcut.Phone yazan soket diğer auxlu olan model de yok yüksek ihtimal çünkü o teypte telefon yok bu nedenle burada iş size düşüyor eline basit bir multimetre alıp ölçüm yapacaksınız.Soket üzerinde köşe de ki kablo da eğer 5volt ölçüm alır iseniz şema doğru.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ford teyplerinin eskilerinde yani bluetooth olmayanlarda, phone yazan tuş sadece mute işlemi görür. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Mehmet Ozyurek yazdı:
Ford teyplerinin eskilerinde yani bluetooth olmayanlarda, phone yazan tuş sadece mute işlemi görür. 

Belki de mute işlemi görmüyor o tuş Bluetooth olmadığı için sesin analog bir metodla yani kabloyla aktarılması lazım phone tuşuna basınca teyp belki de telefon soketinden ses sinyali bekliyor [emoji848][emoji848] orası olmaz ise CD çalar soketi denenmeli lakin onun şemasını bulamadım orası da olmazsa ya CD iptal edilir ya radyo iptal edilir bir şekilde Aux yapılır.Aux yerine basit bir BT modül alınıp yapılsa daha güzel olur kablo kalabalığı olmaz en azından.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Var  % 100 eminim kendim yaptım aux kablo ile deneyin bulacaksınız teyp de aux yazısı var aux yazısı var ise aux da vardır bilginize .

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Oğuzhan Aslan

Uzun zaman olmuş ancak CDDJ tuşu bulunan teyp'e Cd Changer çıkışından AUX yaptım. Changer için ayrı bi cihaz aldım ve montajını yaptıktan sonra CDDJ tuşuna basınca direk aux'a geçiyor aslında cihazın Sd kart Ve USB desteğide var ama ben sadece Aux çıkışını kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhammed Emin Yürekli

Bende de aynı teypten var nasıl çözdünüz hangi ürünü kullandınız? 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erol Gündoğdu
Oğuzhan Aslan yazdı:

Uzun zaman olmuş ancak CDDJ tuşu bulunan teyp'e Cd Changer çıkışından AUX yaptım. Changer için ayrı bi cihaz aldım ve montajını yaptıktan sonra CDDJ tuşuna basınca direk aux'a geçiyor aslında cihazın Sd kart Ve USB desteğide var ama ben sadece Aux çıkışını kullanıyorum.

nasıl yaptınız hatırlıyormusunuz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Furkan Bakırel yazdı:

Belki de mute işlemi görmüyor o tuş Bluetooth olmadığı için sesin analog bir metodla yani kabloyla aktarılması lazım phone tuşuna basınca teyp belki de telefon soketinden ses sinyali bekliyor [emoji848][emoji848] orası olmaz ise CD çalar soketi denenmeli lakin onun şemasını bulamadım orası da olmazsa ya CD iptal edilir ya radyo iptal edilir bir şekilde Aux yapılır.Aux yerine basit bir BT modül alınıp yapılsa daha güzel olur kablo kalabalığı olmaz en azından.

Phone tuşu olanlarda aslında harici mavidiş modülü olur, o olmadığı zaman mute işlevi görür  teyp, ses sinyali beklerken mute konumuna alıyor olabilir tam bilmiyorum ama olabilir zira modulü takınca çalışmaya başlar.

modül bu

s-l1200.webp,

şunun gibi kablosu var

https://archiwum.allegro.pl/oferta/mondeo-mk4-modul-bluetooth-cs7t-14d212-ad-kabe-usb-i11094315297.html

ama size şu lazım, işinizi görür umarım..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...