İçeriğe Yönlendir

Gökçeada-Bozcaada-Asos Çadır Kampı Tavsiyesi.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin

Merhaba,

Bayramda ailece çadır kampı yapmayı planlıyoruz. Daha önce gitmediğim yerlerden Çanakkale tarafına gitmeyi düşünüyorum.

Bildiğim tek şey suyunun soğuk olduğu. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Bayramda ailece çadır kampı yapmayı planlıyoruz. Daha önce gitmediğim yerlerden Çanakkale tarafına gitmeyi düşünüyorum.

Bildiğim tek şey suyunun soğuk olduğu. 

Ailenle gidiceksen en güzel kamp alanı kabatepe dir tavsiye ederim orman içinde çam ağaçları denize sıfır ege denizi. 

Gökçeadaya gideceksen istediğin yere çadır kurarsın yıldız koyu güzel bir kamp alanıdır ama gemi ücrerti falan derken daha pahalıya patlar kabatepeti şidetle tavsiye ederim.

bayramda bende gökçeadayım her sene olduğu gibi 😂

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Asssos - Küçükkuyu arasında Kadırga koyu ismi verilen yer vardır çok güzeldir tavsiye ederim. Denize sıfır zeytin ağaçları arasında baya bi kamp alanı var fakat bayramda müsait olacağını pek sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ailenle gidiceksen en güzel kamp alanı kabatepe dir tavsiye ederim orman içinde çam ağaçları denize sıfır ege denizi. 
Gökçeadaya gideceksen istediğin yere çadır kurarsın yıldız koyu güzel bir kamp alanıdır ama gemi ücrerti falan derken daha pahalıya patlar kabatepeti şidetle tavsiye ederim.
bayramda bende gökçeadayım her sene olduğu gibi [emoji23]

Çok kararsızım, Asos da mı kalayım adalara mı geçeyim.
Gidiş dönüş bilet 110 tl gibi çok pahalı sayılmaz gibi :)
Asssos - Küçükkuyu arasında Kadırga koyu ismi verilen yer vardır çok güzeldir tavsiye ederim. Denize sıfır zeytin ağaçları arasında baya bi kamp alanı var fakat bayramda müsait olacağını pek sanmıyorum.

Şimdi bayramın yeri diye bir yer buldum bahsettiğiniz yerde , oraya da bakacağım .
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Asos çok güzel bir yer, bir çok kamp yeri var.

Haritadan baktım da , evet çok fazla alan var. Spontane mi yapsam diyorum neresi denk gelirse :)
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Gecen hafta Kadirga'daydim. Suyu serindir ama muhtesemdir, cam gibidir. Pek cok kamp yeri var oralarda.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Gökhan Tuna yazdı:

Gecen hafta Kadirga'daydim. Suyu serindir ama muhtesemdir, cam gibidir. Pek cok kamp yeri var oralarda.

oğlan 2.5 yaşında olduğu için suyun serinliği tedirgin ediyor biraz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

altınoluk u geçtikten sonra küçükkuyu rampalarına sarmadan sola denize doğru yol ayrımından gir, Asos a kadar yol üzerinde bol miktarda kamp alanı var.

hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Ahmet Çankaya yazdı:

altınoluk u geçtikten sonra küçükkuyu rampalarına sarmadan sola denize doğru yol ayrımından gir, Asos a kadar yol üzerinde bol miktarda kamp alanı var.

hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı.

Hocam bahsettiğiniz yerin ismi kadırga koyu diye geçer.

Fatih Evcin yazdı:

Suyu serindir ama temizdir Assos civarı bildiğim kadarıyla Türkiye' nin ilk mavi bayraklı bölgesidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Su ısındı artık, 24 derece civarında ,ideal sıcaklık, rüzgar yoksa çocuk üşümez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
Fatih Evcin yazdı:

kadırga için ek bilgi çocuk açısından, yanlış hatırlamıyorsam 2 adım sonra birden çok ciddi derinleşiyor su orada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

gerçi hava sıcaklığı 35 derce falan olacak su ısınır artık :) 

tavsiye kamp alanı var mı?

netten bakıyorum da hemen hemen hepsinin yorumları 5 üzerinden 4.3 - 4.7 arası 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Fatih Evcin yazdı:

🙂

Etmesin, sizinkilerden 2 ay buyuk ikizlerim var, bayildilar. Kadirgada tek arayacaginiz sey Side vs gibi guzel kumu olan bir plaj. O kum olmasa da cocuklar cok guzel oynayabiliyorlar. Surekli gecen simitci, misirci, kagit helvacilara da dikkat, oglunuz hizlica alisabilir 🙂

Ali Ozan Yurtsever yazdı:

kadırga için ek bilgi çocuk açısından, yanlış hatırlamıyorsam 2 adım sonra birden çok ciddi derinleşiyor su orada. 

Haklisiniz; ancak myminibaby markasinin kolluklarindan takip surekli cocuklarinizin yaninda olursaniz problem olmayacaktir. Ozellikle Fatih Bey'inki gibi 2.5 yasindaki cocuklari "diz kapak" adalarinda bile yalniz birakmamak lazim; cunku bogulma vakalari sig sularda da cok gerceklesiyor cocuklar icin. :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Gökhan Tuna yazdı:

🙂

Etmesin, sizinkilerden 2 ay buyuk ikizlerim var, bayildilar. Kadirgada tek arayacaginiz sey Side vs gibi guzel kumu olan bir plaj. O kum olmasa da cocuklar cok guzel oynayabiliyorlar. Surekli gecen simitci, misirci, kagit helvacilara da dikkat, oglunuz hizlica alisabilir 🙂

bu çok iyi oldu, herhangi bir kamp alanından yer ayırtmadan kafama göre gideyim diyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan Tuna yazdı:

Etmesin, sizinkilerden 2 ay buyuk ikizlerim var, bayildilar.

Soğuğu sevmemenin yaşı yoktur :)

Benim çocukların girdiği suya ben giremem.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Mehmet Ozyurek yazdı:

Soğuğu sevmemenin yaşı yoktur :)

Benim çocukların girdiği suya ben giremem.  

Sicak suyla araniz nasil Mehmet Abi? Mesela termal sulara da (>40 C) cok rahat girebiliyorum; arkadaslarim oldukca sasiriyorlar 🙂

Fatih Evcin yazdı:

bu çok iyi oldu, herhangi bir kamp alanından yer ayırtmadan kafama göre gideyim diyorum. 

Bayramda gideceginiz icin nasil olur cok kestiremiyorum dogrusu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gökhan Tuna yazdı:

Sicak suyla araniz nasil Mehmet Abi? Mesela termal sulara da (>40 C) cok rahat girebiliyorum; 

Kaplıca deneyimim yok hiç ancak evde duş suyum 42 dereceye ayarlı, banyoya 38-39 falan geliyordur. Çok sıcağı da sevmem.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...