İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Silkeleme Sorunu

Ahmet Günar

Recommended Posts

Ahmet Günar

1. Sorunun neden yaptığını anlayamadım ama

2. Sorun benim arabadada luk luk ses geliyordu motor takozları patlamış değiştirirseniz ses sorunu gider o vurma hisside kaybolur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nezih Binbay yazdı:

Hayırlı günler aracım mk1 96 mondeo chia 2.0 dün usta tavsiyesi istemiştim bugün arabamla ilgili sorunlarımı yazayım istedim

1- kilometre canı istediği zaman çalışıyor bende karışmıyorum artık kendi bilir🙄

2-kalkışlarda (her dur kalkda)önden tak diye bir ses geliyordu 

1- KM sensörünüz kontrol edilecek.

2- Motor ve şanzıman kulakları kontrol edilecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nezih Binbay yazdı:

Hayırlı günler aracım mk1 96 mondeo chia 2.0 lpg-benzinli dün usta tavsiyesi istemiştim bugünde arabamla ilgili sorunlarımı yazayım istedim

1- kilometre canı istediği zaman çalışıyor bende karışmıyorum artık kendi bilir🙄

2-kalkışlarda (her dur kalkda)önden tak diye bir ses geliyordu aks kafası ses yapıyor dendi değiştirdik ses kesildi ama arada gene yapıyor

3- direksiyonu sağa sola tam tura yakın çevirince kırt veya ona benzer ses yapıyor bunun içinde amortisör takozu değişti bilyalar dağılmış dendi ama ses devam ve direksiyona vuruyor 

4-bayramdan önce araç muayenesi öncesi kontrole soktuğumda arka frenlere(kampanalı) ayar yapıldı arkadan sürtünme sesi geliyordu geri götürdüm toz kaçmış dendi çok kısa bir süre sürtünme sesi geldi sonra kesildi

5-Bu olayların akabinde yaklaşık on gündür falan ön soldan gelen bir ses 50-60 la giderken başlayan hızlandıkça artan çok rahatsız etmeyen  fısıltı gibi yada sessiz çalışan motor gibi bir ses başladı 

1- :) Sebebi biliyorsunuzdur.. Çözümü de biliyorsunuzdur.. 

2- Alt tablada falan oynayan bir yer vardır. Aslında iki ses vardır da aks değişince biri kesilmiştir. 

3- Demekki kutuda sorun var.. 

4- Taş falan kaçıyor arasına.. oluyor bazen böyle şeyler. 

5- Teker bilyasıdır.. Bilya ise zamanla artar bu ses. 

Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Mehmet Ozyurek yazdı:

1- :) Sebebi biliyorsunuzdur.. Çözümü de biliyorsunuzdur.. 

2- Alt tablada falan oynayan bir yer vardır. Aslında iki ses vardır da aks değişince biri kesilmiştir. 

3- Demekki kutuda sorun var.. 

4- Taş falan kaçıyor arasına.. oluyor bazen böyle şeyler. 

5- Teker bilyasıdır.. Bilya ise zamanla artar bu ses. 

Sizin Çağlar ve Sani abinin tespitleri yorumları doğrultusunda en kısa zamanda burda Zeytinburnunda fordpar diye bir yer tavsiye ettiler oraya götürmeyi düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Geçmiş olsun. Aracın trigeri en son ne zaman değişti? Şayet sizden önce abiniz değişti ise be o herhangi arızayı problem yapmıyor ise (taktığı uydurduğu ateşleme kablolarını var sayarsak 😁) triger değişiminde senteyi düzgün yapamamış olabilirler. Size tavsiyem sente kontrolünü yaptırın. Ayrıca benzin enjektör tesisatını güzelce kontrol edip nereler açık nereler şase yapmaya müsait kontrol edip izole ettirin. Senteyi nasıl yapacaklarını bilmeyen küçük yerde iseniz benle iletişime geçin gereken bilgiyi veririm. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Günar

Derviş bey , triger değiştimi bilmiyorum orjinal ilk kayışda olabilir geçenlerde rastgele bi ford servisine girdim öylesine sorunumu anlattım artık ümidim olmadığı için adam bindi biraz sürdü falan bunun kesinlikle rolanti motorunda arıza var dedi tam kapatıp açamıyor araç viteste iken düşüşe geçtiği sırada teklmeye sebep olur diyor olmazsa oraya gidip vercem arabayı bilgisayar ile yola çıkıp test edecekmiş falan sorun kesin bundan diye iddaalı konuşunca bi düşünüyüm dedim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...