İçeriğe Yönlendir

Ankara'da LPG Ayar Ustası Tavsiye

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Yusuf Davaz

merhaba arkadaşlar. Ankara'da LPG için iyi bir usta öneriniz varmı. Bilgisayar ustası olmaması tercihimdir. Abi böyle bi dene olmazsa bi daha bakarız diyenlerden usandık çünkü. sistemi detaylı bir şekilde inceleyecek montajda veya sistemde hata varmı yokmu kontrol edebilecek, sorun varsa çözmemize yardımcı olabilecek bir usta arıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

İvedik otogaz. İşlerini gerçekten  düzgün yapıp, çözüm odaklı çalışıyorlar.

Soranları, buraya yönlendiriyorum. Araba bakımı haricinde herhangi bir bağım, samimiyetim yoktur.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

bende bahsettiğiniz tarzda usta ararken, şaşmaz da quattro garaj isimli yere denk geldim.  afr ayarı vs yapıyorlar ve bunları yapmadan ilk işleri arıza tespiti yapmak, araçta arıza yoksa gerekli bakım ve ayarları yapıp teslim ediyorlar aracı. ustanın ismi bekir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Quattro Garage Bekir Bey bu işin kompedanıdır. AFR'li yol ayarı yapar ve kaymak gibi olur. Kayın biraderimin Honda'sına sihirli dokunuş yaptı resmen, işinin hakkını sonuna kadar veren biri, ayar bilgisayarda yapılmaz yolda yapılır :)   Biz 150 TL ücret ödemiştik. 

https://www.instagram.com/quattro.garage/

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Gökhan Ünal yazdı:

bende bahsettiğiniz tarzda usta ararken, şaşmaz da quattro garaj isimli yere denk geldim.  afr ayarı vs yapıyorlar ve bunları yapmadan ilk işleri arıza tespiti yapmak, araçta arıza yoksa gerekli bakım ve ayarları yapıp teslim ediyorlar aracı. ustanın ismi bekir

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Quattro Garage Bekir Bey bu işin kompedanıdır. AFR'li yol ayarı yapar ve kaymak gibi olur. Kayın biraderimin Honda'sına sihirli dokunuş yaptı resmen, işinin hakkını sonuna kadar veren biri, ayar bilgisayarda yapılmaz yolda yapılır :)   Biz 150 TL ücret ödemiştik. 

https://www.instagram.com/quattro.garage/

Bekir abiyi biliyorum.kendi aracımı ve babamların aracını yaptırdım. bahsettigim işlemleri yapıyor sorun yok. ilgi alakada güzel. çok olumlu sonuca ulaşanda var.ama bunlar sistemi çok kötü olanlar , usta olmayan kişilere gidip başka arızalarını çözdüremeyip sürünen kişiler. benim aracımda sadece yakıt fazlalıgı var. tekleme olsun , performans kaybı olsun , stop etme vs sorunlar yok. bekir abi yola çıkıyor ltft stft degerlerini ayarlıyor. afr istersen onuda ayarlıyor. ama bunları 100 km ve üstü hızlarda yapıyor. ama biz bu aracı her zaman bu hızlarda kullanmıyoruz. şehir içi kullanımı ve dur kalklara geldigimizde yakıt iyice artmaya başlıyor. buda zaten en büyük sorun. bana göre bekir abinin eksigide bu düşük hızlardaki dur kalklardaki ayar sorunu. bu konuda şikayetle gelen kişi sayısıda az degil. benim şehir içinde 16- 17 litre şehir dışındada 8,5- 9 litre arası yakıt tüketimi oluyor. söyledigim olayda zaten yakıt sarfıyatından belli oluyor. ayar yapacak kişi her köşulda ayar yapmalı.  akif tezel diye bir kişi daha varmış onunda iyi oldugunu söylüyorlar. o kişi hakkında bir bilginiz varmı?

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Yusuf bir de Akif Tezel'i dene. Bayram tatilinde Sivas'a ayar yapmak için gidiyor. Bayramın 3. günü yeterli sayı bulursa Kayseri'ye de gelecek ve ayar yaptıracağım inşallah. Eğer AFR yaptırabilirsem gözlemlerimi anlatırım. Facebook'da grupları var. Her ilde olmasada bazı illerde bayileri var. Senin de dediğin gibi bazı kişilerin yaptığı AFR den memnun olmayıp bunlara yaptırıp olumlu sonuç alan bir çok yoruma rastlayabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
İrfan Aşcıoğlu yazdı:

Yusuf bir de Akif Tezel'i dene. Bayram tatilinde Sivas'a ayar yapmak için gidiyor. Bayramın 3. günü yeterli sayı bulursa Kayseri'ye de gelecek ve ayar yaptıracağım inşallah. Eğer AFR yaptırabilirsem gözlemlerimi anlatırım. Facebook'da grupları var. Her ilde olmasada bazı illerde bayileri var. Senin de dediğin gibi bazı kişilerin yaptığı AFR den memnun olmayıp bunlara yaptırıp olumlu sonuç alan bir çok yoruma rastlayabilirsin. 

Irfan hocam akif ustayi sen soylemistin zaten. Ama bi kismet olmadi. fb kullanmadigim icin gruplari ve yapilan ayarlar hakkinda pek bi yorum bulamadim nette. Kendisiyle gorustum telefonda sorunsuz bir sekilde yaparim dedi. Bayram sonrasi goturmeyi dusunuyorum. Dediginiz gibi bu hafta ve bayramda sehir disinda olacagindan ayari yapamayacagini soyledi. Ayari yaptirirsaniz eger ayarla ilgili goruslerinizi bekliyorum. Ama benden size tavsiye , sizin yakit degerleriniz cok guzel. Egerki ariza lambasi, tekleme , gaz yememe vs sorun yoksa ayar yaptirmayin. Ha illaki yaptiracagim diyorsanizda eski ayarinizi yedekleyin. Bir sorun olursa tekrar o ayara donersiniz. Lpg ayari cok sikintili bir konu. Kendi aracimda ayar isini oturtuyum lpg filtre degisimi bile yapmayacam. Ne zaman lpg ile bisi yaptirsam aracim dahada kotu oluyor yakit konusunda. Filtre degisimi benim aracimda yarardan cok zarara sebep oldu cunku.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Yusuf eski ayarım malum ustaların bilgisayar başında yaptığı otomatik kalibrasyondan ibaret. O yüzden denemekte fayda var. Pek bi sıkıntım olmamasına rağmen araç yüksek devirlerde biraz gaz yemiyor gibi. Bir de bayırlarda bayılma var. Bakalım yeterli sayıda müşteri bulursa Kayseri'ye gelecek. eğer yaptırırsam paylaşırım burada. Haaa bu arada bundan yıllar önce yani sanki sene 2013 idi yada 14. Mehmet Özyürek abiyle Nevşehirde buluşmuştuk ve onun ustası henüz AFR diye bişeyhenüz piyasada yokken, sadece yolda ayarı yapmıştı. O zaman Atiker vardı araçta. O ayar bile çok farkettirmişti performansı. Şu an Prins var. Bakalım ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Yusuf maalesef Kayseri'de yeteri sayıda müşteri bulamadığı için gelmedi Akif Tezel. Başka bahara kaldı artık. Büyük ihtimal Ankara'ya ben gelirsem yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
İrfan Aşcıoğlu yazdı:

Yusuf maalesef Kayseri'de yeteri sayıda müşteri bulamadığı için gelmedi Akif Tezel. Başka bahara kaldı artık. Büyük ihtimal Ankara'ya ben gelirsem yaptırırım.

Bence senin yakit degerlerin cok guzeldi. Yaptirmaman senin adina daha iyi oldu. Cunku afr her zaman yakit tasarrufu saglamiyor cunku. Aracin durumuna gore yakit verildigi icin bazende araca fazla yakit verince duzene oturuyor. Oyle oluncada arac fazla yakiyor.Yorum isi bana kaldi o zaman. Haftaya cumartesi buyuk bir ihtimal bende ayari yaptiracagim. Bu hafta sonu ankarada olmayacakmis. Ins memnun kalirim ve su yakit fazlaligindan kurtulurum. Hazir lpg de 2.70 lere imisken yakit masrafini iyice azaltalim

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
merhaba arkadaşlar. Ankara'da LPG için iyi bir usta öneriniz varmı. Bilgisayar ustası olmaması tercihimdir. Abi böyle bi dene olmazsa bi daha bakarız diyenlerden usandık çünkü. sistemi detaylı bir şekilde inceleyecek montajda veya sistemde hata varmı yokmu kontrol edebilecek, sorun varsa çözmemize yardımcı olabilecek bir usta arıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.
Safa Özkan. Fark Otogaz. Afr ile lpg kalibrasyonu konusunda da uzmanlar. Hataları düzeltme konusunda başarılıdır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Ömer Türkşanlı yazdı:

Safa Özkan. Fark Otogaz. Afr ile lpg kalibrasyonu konusunda da uzmanlar. Hataları düzeltme konusunda başarılıdır.

Tesekkur ederim. Yaptiklari calismalara felan baktim. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olduklari gorunuyor musteri potansiyeli ve yapilan calismalardaki paylasimlarindan. Yarin telefonla bi gorusecem. Olumlu olursa hafta sonu bi misafirleri olurum artik. Siz bu arkadasa ayar veya baska bir iscilik yaptirdiniz mi yoksa sizde mi tavsiye uzerine biliyorsunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Tesekkur ederim. Yaptiklari calismalara felan baktim. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olduklari gorunuyor musteri potansiyeli ve yapilan calismalardaki paylasimlarindan. Yarin telefonla bi gorusecem. Olumlu olursa hafta sonu bi misafirleri olurum artik. Siz bu arkadasa ayar veya baska bir iscilik yaptirdiniz mi yoksa sizde mi tavsiye uzerine biliyorsunuz
Akif Tezel ile tanıştık. Şöyle ki ben montaj yaptırdım ve sert yazılım içeren bir tjet in fazlası ile hakkından geldiler. Çok şükür sıkıntısız 15bin km yaptım. Ekimden bu yana.
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Ömer Türkşanlı yazdı:
Yusuf Davaz yazdı:

Akif Tezel ile tanıştık. Şöyle ki ben montaj yaptırdım ve sert yazılım içeren bir tjet in fazlası ile hakkından geldiler. Çok şükür sıkıntısız 15bin km yaptım. Ekimden bu yana.

siz uygulamayı Safa Özkan'amı yoksa Akif Tezel'emi yaptırdınız. öneri olarak sefa usta dediniz uygulama yaptırdıgınız kişiyide akif usta dediniz. hafta sonu müsait olamadım. o yüzden ayar işi kaldı. ilk müsait zamanda hangisi müsait olursa ayarı ona yaptıracam artık. siz hangisini önerirsiniz. şu daha iyiydi diye

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

bugun fark otogaz Safa Dogan a gittim. istegimi belirttim. sorunum olmadıgını sadece yakıt fazlalıgını oldugunu belirttim. bana yakıtı düşüremeyeceni söyledi. ltf stf degerlerindeki bozuklugu belirttim buna ragmen araç rolantide iken ayarlarının düzgün göründügünü söyledi. bana ne yaktıgını sordular. bende 15.5 16.5 litre tüketimi var dedim. para ne yakıyor dedi. ben paraya bakmıyorum litre olarak hesaplıyorum dedim. öle olmaz dediler. öle deyince zaten çok üstelemedim. hayırlı işler deyip çıktım. bence  kendisi iyi bir usta degil. gaz  biryerde 2.65 diger yerde 2.90. her iki fiyattan 100 liralık aldigımız gaz arasında ort 4  5 litre arası fark oluyor. buda en az 20 25 km demek. bu farkda yakıt ölçümünde baya fark yapar. burda ayar yaptıranlar heralde gaz ayarları aşırı bozuk olanlar. ilk etapda aracın düzene oturmasını istiyorlar bu aradada ne yaktıgını görmüyorlar. Akif Tezel ise halen şehir dışındaymış. ayar için bi kaç dükkana daha girdim ama hepsi karadüzenci. abi bi ayarlarız baktın fazla yakıyor bi ayar daha yaparız diyenlerden

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yusuf Davaz yazdı:

bugun fark otogaz Safa Dogan a gittim. istegimi belirttim. sorunum olmadıgını sadece yakıt fazlalıgını oldugunu belirttim. bana yakıtı düşüremeyeceni söyledi. ltf stf degerlerindeki bozuklugu belirttim buna ragmen araç rolantide iken ayarlarının düzgün göründügünü söyledi. bana ne yaktıgını sordular. bende 15.5 16.5 litre tüketimi var dedim. para ne yakıyor dedi. ben paraya bakmıyorum litre olarak hesaplıyorum dedim. öle olmaz dediler. öle deyince zaten çok üstelemedim. hayırlı işler deyip çıktım. bence  kendisi iyi bir usta degil. gaz  biryerde 2.65 diger yerde 2.90. her iki fiyattan 100 liralık aldigımız gaz arasında ort 4  5 litre arası fark oluyor. buda en az 20 25 km demek. bu farkda yakıt ölçümünde baya fark yapar. burda ayar yaptıranlar heralde gaz ayarları aşırı bozuk olanlar. ilk etapda aracın düzene oturmasını istiyorlar bu aradada ne yaktıgını görmüyorlar. Akif Tezel ise halen şehir dışındaymış. ayar için bi kaç dükkana daha girdim ama hepsi karadüzenci. abi bi ayarlarız baktın fazla yakıyor bi ayar daha yaparız diyenlerden

Lpg ayarı yapan kişi ne kadar yakıyor diye sormaz. Sorarsanız ne yakması gerekiyorsa onu yakmalı der. Proğramın kendi yaptığı ayarlara da itibar etmez. 

Akif Tezel’i tanımıyorum ama facebook gruplarına üyeyim. İstanbul ayağı ahmet nalbantoğluna gittim ben. 

Adamlar zaten bilinçli. Sorduğunuz soruya teknik cevap veriyorlar. Her soruya cevap veriyorlar. Ayarlarınızı da wideband sensör ile ayarlıyorlar. 

gruplarında binlerce kişi var. Teşekkür yazısı yazanın haddi hesabı yok. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Yusuf Davaz yazdı:

İyi sabır varmış kardeşim. Bu kadar kötü olur mu diyoruz ama oluyor işte. İnşallah sorununuz kısa sürede çözülür.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lpg ayarı yapan kişi ne kadar yakıyor diye sormaz. Sorarsanız ne yakması gerekiyorsa onu yakmalı der. Proğramın kendi yaptığı ayarlara da itibar etmez. 

Akif Tezel’i tanımıyorum ama facebook gruplarına üyeyim. İstanbul ayağı ahmet nalbantoğluna gittim ben. 

Adamlar zaten bilinçli. Sorduğunuz soruya teknik cevap veriyorlar. Her soruya cevap veriyorlar. Ayarlarınızı da wideband sensör ile ayarlıyorlar. 

gruplarında binlerce kişi var. Teşekkür yazısı yazanın haddi hesabı yok. 

bu Safa Dogan' ada tavsiye üzerine gittim. internette ve instagramda paylaşımlarına felan baktım. gayet olumlu karşıladım ve ayar yaptırmaya gittim. ilk başta başka usta vardı durmu anlattım ayarlarız dedi makinaya bagladı. yakıtı felan sordu. sonra isteklerimi söyledim sefa usta baksın dedi sonra onunla görüştüm rolanti ayarları düzgün görünüyor dedi. bunun üzerine ltf stf degerlerini söyledim. ayarlarsan bu degerler düzelir mi dedim , düzeltirim dedi. peki bu degerler düzelince yakıtda düşermi dedim onada garanti veremem dedi. bence ayar yaptırsaydım ltf stf degerlerimde düzelmiyecekdi. instagram ve internette araştırdıgım yer ile gördügüm yer ve sordugum sorulara verilen cevaplar tutarsızdı. wide band olmazsa olmaz birşey degil. obd ile hakkını vererekdogru bir şekilde  ltf stf degerlerini ayarlasalar zaten birçok araç sahibini tatmin edecektir. benim için bile bu yeterli. araç yakması gerektigi kadar yakacak. ne zengin nede fakir 

Hacı Şenyurt yazdı:

İyi sabır varmış kardeşim. Bu kadar kötü olur mu diyoruz ama oluyor işte. İnşallah sorununuz kısa sürede çözülür.

alıştık artık. hem usta arayışına hemde aracın fazla yakmasına. ama düzgün bir ustaya düzgün bir ayar yaptırırsam lpg için hiçbirşey yapmayacam. buna filtre bakımıda dahil

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Yusuf Davaz yazdı:

alıştık artık. hem usta arayışına hemde aracın fazla yakmasına. ama düzgün bir ustaya düzgün bir ayar yaptırırsam lpg için hiçbirşey yapmayacam. buna filtre bakımıda dahil

Peki bir şey sormak istiyorum. Aracınızı Lpg ile kullanımda 15-16 lt demişsiniz. Benzinde bir 200-300 km kadar kullanıp Full depo doldurma yöntemi ile test etseniz. En azından size daha net bir bilgi sunmuş olur. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yusuf Davaz yazdı:

bu Safa Dogan' ada tavsiye üzerine gittim. internette ve instagramda paylaşımlarına felan baktım. gayet olumlu karşıladım ve ayar yaptırmaya gittim. ilk başta başka usta vardı durmu anlattım ayarlarız dedi makinaya bagladı. yakıtı felan sordu. sonra isteklerimi söyledim sefa usta baksın dedi sonra onunla görüştüm rolanti ayarları düzgün görünüyor dedi. bunun üzerine ltf stf degerlerini söyledim. ayarlarsan bu degerler düzelir mi dedim , düzeltirim dedi. peki bu degerler düzelince yakıtda düşermi dedim onada garanti veremem dedi. bence ayar yaptırsaydım ltf stf degerlerimde düzelmiyecekdi. instagram ve internette araştırdıgım yer ile gördügüm yer ve sordugum sorulara verilen cevaplar tutarsızdı. wide band olmazsa olmaz birşey degil. obd ile hakkını vererekdogru bir şekilde  ltf stf degerlerini ayarlasalar zaten birçok araç sahibini tatmin edecektir. benim için bile bu yeterli. araç yakması gerektigi kadar yakacak. ne zengin nede fakir 

Akif tezel’e gidebilirsiniz gönül rahatlığıyla. Aracınız yük altındayken openloop’ta o2 sensörünüz aktif mi? Değildir. Çalışmaz. Aşırı besleme yoksa tabi. O yüzden wideband önemli. Sabit sürüşteki ayarları siz de yapabilirsiniz obd cihazı ile. 

Neyse reklama girer daha fazlası. Ben gittim. Zaten çok az fakir olan ltf stf değerleri iyice sıfır oldu. Tercih sizin. 

Bu benim arabadan. Düşük hızlarda da aynı. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Davaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Akif tezel’e gidebilirsiniz gönül rahatlığıyla. Aracınız yük altındayken openloop’ta o2 sensörünüz aktif mi? Değildir. Çalışmaz. Aşırı besleme yoksa tabi. O yüzden wideband önemli. Sabit sürüşteki ayarları siz de yapabilirsiniz obd cihazı ile. 

Neyse reklama girer daha fazlası. Ben gittim. Zaten çok az fakir olan ltf stf değerleri iyice sıfır oldu. Tercih sizin. 

Bu benim arabadan. Düşük hızlarda da aynı. 

perşembe günü Akif Tezel e aracımın afr ayarını yaptırdım. Lpg yakıt tüketimini daha hesaplayamadım. bir sonraki depoda net bir şekilde hesaplarım. Akif usta ayarı yaparken ltft stft degerleri ile afr nin tutmadıgını söyledi. ayarı ltft stft ye göre yaparsa afr , afr ye göre yaparsada ltft stft degerleri düzgün olmuyordu. oda ayarı afr ye göre ayarladıgı söyledi. dedigi gibide obd den baktıgımda ltft stft degerleri -5 +5 aralıgında degil.15 20leri görüyor. oksijen sensörlerimi sordu. kat sonrasının yeni degiştirdigimi ve öndeki olanında herhangi bir arıza lambası felan yakmadıgını söyledim. araç zaman zaman openloop da olması gerekirken closedloop yada tam tersi durumda oluyormuş. ayarın düzgün bir şekilde oldugunu sorun olmayacagı söyledi ama bu ltft stft degerleri kafamı karıştırmadı degil. bu degerler ile afr neden tutmaz. bu yakıt için sorun teşkil edermi. ve bu sorunlar neden kaynaklanıyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Detayını bilmiyorum ama olması gereken open loop’ta afr ayarladıktan sonra close loop’taki ayarların oynamaması lazım. Herkesin ki böyle. Benimki de buna dahil. 

Sende neden öyle oldu anlamadım. Bu durumda ortaya şu çıkıyor. Afr’ci belki yarım saat içinde ayar yaptı sensöre göre. Lakin bu zaman diliminde tüm sürüş dinamikleri test edilemez. Yani close loop’ta zaman zaman hatalı yakıt trimleri ile kullanıyorsunuz bence

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Detayını bilmiyorum ama olması gereken open loop’ta afr ayarladıktan sonra close loop’taki ayarların oynamaması lazım. Herkesin ki böyle. Benimki de buna dahil. 

Sende neden öyle oldu anlamadım. Bu durumda ortaya şu çıkıyor. Afr’ci belki yarım saat içinde ayar yaptı sensöre göre. Lakin bu zaman diliminde tüm sürüş dinamikleri test edilemez. Yani close loop’ta zaman zaman hatalı yakıt trimleri ile kullanıyorsunuz bence

ayarı yapan kişi çok kişinin önerdigi Akif Tezel. ben zaten anlam veremiyorum bu afr cilerin ayar yönetemlerine. otobana çıkıyoruz dip gaz normal  - 5. vites , 4 vites derken ayar bitiyor. biz araçları devamlı uzun yolda kullanmıyoruz ki. şehir içi durk kalklar ve düşük hızlardaki ayarı nasıl yapıyorlar. sonra araç fazla yakıyor. benim aracı deneyip görecem bakalım tüketim kaç litre olacak.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yusuf Davaz yazdı:

ayarı yapan kişi çok kişinin önerdigi Akif Tezel. ben zaten anlam veremiyorum bu afr cilerin ayar yönetemlerine. otobana çıkıyoruz dip gaz normal  - 5. vites , 4 vites derken ayar bitiyor. biz araçları devamlı uzun yolda kullanmıyoruz ki. şehir içi durk kalklar ve düşük hızlardaki ayarı nasıl yapıyorlar. sonra araç fazla yakıyor. benim aracı deneyip görecem bakalım tüketim kaç litre olacak.

Valla istanbulda hem trafiğe girdik hem düz boş yolda baktık ayarlara. Sizde sadece niye öyle yapıldı anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Valla istanbulda hem trafiğe girdik hem düz boş yolda baktık ayarlara. Sizde sadece niye öyle yapıldı anlamadım. 

ölçümlerimi yapıyım sorun olursa tekrar giderim. ayar öncesi 15 - 16 litre şehir içi tüketimim vardı arıza lambası felanda yanmıyordu. ayar sonrası inş yakıt düşer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...