İçeriğe Yönlendir

Focus I - Aracıma Yazılım Atıldı

Adem Uçak

Recommended Posts

Adem Uçak

Selamun aleyküm,

Aracımda rolanti sorunu vardı ve sürekli dalgalanıyordu ve ustam tokat da sanayide bir elektronikçide  aracıma yazılım atılırsa düzeleceğini söyledi ve yazılım attılar iyileştirme yazılımı deniyormuş yazılım atıldı sorun çözüldü rolanti sorunu ortadan kalktı ama aracın çekişi performansı hissedilir şekilde düştü bağırıyor ama gitmiyor araba her usta aynı şeyi söyledi baskı Balata yeni değişti her şeyi yeni değişti Ankara’da bi tanıdık motorcu arabanın enjektörleri kısık dedi yazılımdan sonra aracım bu hale geldi vites değiştirmede bile araç yığılıyor. Eski haline dönderin yazılımı iptal edin dedim ama geri dönüşü olmadığını söylediler 

ford servisinde yazılım atılıp düzelir mi yada başka türlü nasıl sorun gider yardımcı olur musunuz ?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yazılımı kim yükledi. 

Tokat sanayide ki bir elektronikçi... Beyinci de olabilir bu elektronikçi yüksek ihtimal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

şikayet edin paranızı geri alın ordan. uyduruk firma chiptununing işi yapan cogu kaliteli firma aracınızdan log alır beynin verileri kopyalar kendi bilgisarayına ne yapacaksa ordan kopyasını olusturarak ilerler. müsteri begenmezse istemezse gün ay yıl saat belirtmeksizin istendiginde orjinal yazılıma dönülebilir. ben 3 yıldır yazılım lı kullanıyorum istedigim an oem yazılıma döndürebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Adem Uçak yazdı:

Eski haline dönderin yazılımı iptal edin dedim ama geri dönüşü olmadığını söylediler 

Yazılımı yapan vatandaş orijinal yazılımı yedeklememiş mi?

Kimdir bu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sinan Akgöl yazdı:

Tokat sanayide ki bir elektronikçi... Beyinci de olabilir bu elektronikçi yüksek ihtimal.

Yazılımcı falan değil o zaman

Murat Atagenç yazdı:

Yazılımı yapan vatandaş orijinal yazılımı yedeklememiş mi?

Kimdir bu?

Aynen.. ulaşmaya çalıştığım bilgi buydu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Uçak

şöyle söyleyeyim chiptuning tarzı yazılım değil bu elektronikçide beyine atılan iyileştirne yazılımı dediler herhangibir kopyalama işlemi yapılmadı 100 tl bi ücret verdim ve arabayı denediğim de arabayı sanki biri arkadan çekiyormuş gibi oluyor.

araç lpgli zaten benzinde fazla lpgde ki gibi hissettirmiyor ama eski performansı yok bayırlarda tıkanıyor bağırıyor ama gitmiyor bi kaç kişiye sordum ford servisine götürüp güncel yazılım yükletin dediler 

yazılımı atan adam da istersen eski bir yazılım bulur atarız dedi ne yapacağımı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Tahminim doğru çıktı kendini yazılımcı sanan beyinci zırvalığı. İstersen eski bir yazılım buluruz nedir orjinal aracın yazılımını bulması lazım. Yetkili servis ya da iyi bir yazılımcı da orjinal fabrika yazılımını yüklemekle adım adım gidilecek gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sokmeden focus 1 beynine dışardan müdahale olmaz diye hatırlıyorum. Akü söküldü mu hiç o ara

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Ford un Kendi programı olan birini bulup orjinal yazılıma donmeniz gerekiyor.yada aküyú geceden söküp 100 150 km benzinde kullanın benzin haritası olussun ardindan LPG ayarı yaptırın en düşük maliyetli deneme yöntemi bu simdilik

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Adem Uçak yazdı:

@Mustafa Tüfekçi hayır sadece bilgisayardan bi kablo ile araca bağlayıp bilgisayardan bi program ile attı 

Kablo tam nereye takıldı ?

Adım adım gidiyom ama yapacak bişi yok net cevap vermek için

Yorum bağlantısı
Özkan Tokerli
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kablo tam nereye takıldı ?

Direksiyonun altında raf gibi birşey var orda jak girişi var başka biryere bağlayamaz herhalde.

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Islemin baslangic anindan  ustanin tamam oldu diyisine kadar ne kadar sure gecti ve ekranda neler oldu  gozlemledinizmi? IDS programi vcm cihazi olmadigi surece 3rd party yazilim yukleme araclari garantili degil hatta bazilari vid numarasini siliyor yuklemeden sonra

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Adem Uçak yazdı:

@Halil ibrahim Oruc

vcm2 atıldı arabaya 

Muhtemelen remapping gerekebilir  ayrica atilan yazilim ile araciniz uygun olmayabilir  rolanti dengesizligini direk yazilim sorunu oldugunu soyleyen usta nasil boyle teshis koymus anlam veremedim.  Buji kablo bobin test edilmeli  arac 3 piston calisirsa sesten belli eder anlasilir  3,5 piston gibi calisma durumu olabilir yani 1 enjektor tikali ama azda ufluyor olabilir bu da dengesiz rolanti yada cekis sorunu yaratabilir. Remappingten sonrq Enjektor temizleyici sivi ile 100-150km yada 2 saat bir yolculuk yapmanizi oneririm

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Orjinal ids cihazı olmadan ki Tokat'ta ki yerde yetkili servisteki cihazdan olacak olması ilginç yazılım güncellemesi yapması zor. Ki yazılım güncellemesi orjinal cihaz varsa zaten sıkıntı yaratacak bir şey değil. Chip tuning tarzı bir şey yapması da mümkün değil o beyin üzerinden işlem yapılamıyor. Ha bunları yapacak olsa da 100 liraya yapacak yer olacağını sanmam.

Eğer ids ile güncelleme yapıldı ise geriye döndürme mümkün değil. Çünkü cihazda son versiyon yüklenebilir geriye dönük işlem yapılamaz diye biliyorum. @Çağlar Bayur ?

Yorum bağlantısı
Adem Uçak

Forda götüreceğim aracı bağlıcaklarını söylediler eğer onlarda yapamaz ise enjektör temizleyici mi kullanmalıyım.

araç resmen bağırıyor gitmiyor 4 vın devirden sonra duraksıyor ibre sanki biri çekiyor arkadan 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...