İçeriğe Yönlendir

Denizli’ de Deprem

İsa Acar

Recommended Posts

İsa Acar

Eğitim için eski görev yerime gelmiştim, çok sağlam salladı, detaylar haberlerde belli olur ama umarım can kaybı yoktur...

Eş zamanlı Videolarım var, zamanla paylaşırım. Biz de maddi hasar var biraz.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Geçmiş olsun. Tedirgin edecek şiddette. Umarım can kaybı yoktur.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun,Evvelki yıl bodrumda yaşamıştık çok şükür sıkıntı yaşamadık, denizlide de can kaybı yoktur umarım...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdem Bozkurt yazdı:

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun,Evvelki yıl bodrumda yaşamıştık çok şükür sıkıntı yaşamadık, denizlide de can kaybı yoktur umarım...

bodrumdaki acaip birşeydir. bizim ev milasta. güllük körfezinde. gece yeni uyumuştuk. evde kayalık bir sahilde. kıyıdan biraz yukarıda. önce ses geldi.  mm mm   umm ummm zum zum zUM ZUM ZUMAZUMAZUMAUZA. çok enteresan bir şeyş bas frekanslarda. gece boyu arada sırada önce sesi duydum zeminden sonra ufak ufak sallandı. sonra baktım ev sağlam yattık uyuduk.

daha ilginci facebook ta tahmin yapan kişilerin bunları biliyor olması. hiçbiri gerçek bilim adamı değiller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Denizli çok geçmiş olsun.. 

Arayayım Hakan'ı.. sorayım bakalım neymiş durum.. 

Pek bişi yok dedi.. 

Mecidiye - Bozkurt mevkisindeymiş. 

Ben de baktım da şimdi.. önce saat 14:19 da 4,1 yapmış, sonra 14:25'te 5,7 ile sallamış.

Ölü yokmuş.. eski evlerden yıkılanlar olmuş diyor.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

önce ses geldi.  mm mm   umm ummm zum zum zUM ZUM ZUMAZUMAZUMAUZA.

Çok enteresan, önce geriliyor iyice veya zemin kaymaya başlıyor sonra yüzeye yansıyor belki de.. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok enteresan, önce geriliyor iyice veya zemin kaymaya başlıyor sonra yüzeye yansıyor belki de.. 

sonuçta sınırlı süre içinde periyodik olarak bir salınım oluyor olmalı tabakalar kayarken. ortaya çıkan enerji de çok geniş yüzeyi düşük frekanslar ile titreştirince bas frekas nları duyulur hale geliyor. büyük ihtimalle hayvanların bazılarının düşük frekanları duyabilmeleri nedeniyle husursuz oldukları gözlemleniyordur. ben diyelimki insan kulağının alt eşiğinde duyuyorsam, 20 Hz,  siz 22 de duymaya başlıyorsanız haberiniz bile olmazdı.  mesela filler 4 Hz ye kadar duyabilirlermişki saniyede 4 atım, polis arabalarındaki LED ışıkların kırpışma hızıdır. yani görülebilir derecee seyrek atımlar. Bu şekilde çok uzaktaki aile bireylerinin adım seslerini duyarlarmış gecenin karanlığında. Çünkü, bas frekanların dalga boyu metrelerce uzunluktayken, tiz frekanslar çok kısadır. Micro dalga o kadar kısadır ki fırının içindeki su moleküllü ne varsa titreştirip ısıtır. Duyamazsın ama pişersin yani :). Bass frekansları sinemada yan salondan duyarsınız ama tizleri duyamazsınız çünkü bass frekansı kesecek akustik duvarın belki 4 metre kalınlığında olması gerekir. vsvsvsvs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel bilgiler.. 

Köpekler de düşük frekansları duyuyor galiba.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Güzel sallandık, sağlam sallandık :D Tekerlekli sandalyem yürümesin diye masaya tutundum :D:D :D

müşterilerle felaket bakıştık, geçti olum geçti dedim, ama 20 saniye daha sallandık :D :D :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel bilgiler.. 

Köpekler de düşük frekansları duyuyor galiba.. 

daha çok yüksek frekansnları duyabilirler. köpek düdükleri vardır mesela.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hakan Tarım yazdı:

Bölgeden bi kare. 

deprem_sonrasi_ilk_fotograggsd.png

Sıkışmış bura.. 

Yol kaldırıma 5 santim yaklaşmış :)

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Sağolasın Mehmet. 
Mehmet abiye de telefonda söyledim, tek düzlemde sallandık, burkulma yapsaydı çok kötü olurdu :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Hakan Tarım yazdı:

Sağolasın Mehmet. 
Mehmet abiye de telefonda söyledim, tek düzlemde sallandık, burkulma yapsaydı çok kötü olurdu :(

Rabbim beterinden korusun 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Hakan beyin paylaştığı fotoğraf havalimanına ait, maddi hasar var, asma tavanlar, dolaplar, çerçeveler, pc’ler vb.

[/url] 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Twitter’da şu arkadaşı takip ediyorum.
Taa 1 Ağustos’ta deprem beklediğini söylemişti.
523cf207d053ff45dca333bc1347e350.jpg

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Fırat Önal yazdı:

İyi salladı.Tam bitti derken daha da şiddetlendi.

Aynen işte böyle oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...