İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Usta Tavsiyesi

Osman Turgut

Recommended Posts

Osman Turgut

Arkadaşlar 98 model fiesta aracım var 6 aydır hem benzin hemde LPG de rölanti problemi var birçok usta gezdim herkes bişey söylüyor düzelen bişey yok Antalya'da fordlardan anlayan iyi bı usta öneriniz var mı...???

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Osman Turgut yazdı:

Arkadaşlar 98 model fiesta aracım var 6 aydır hem benzin hemde LPG de rölanti problemi var birçok usta gezdim herkes bişey söylüyor düzelen bişey yok Antalya'da fordlardan anlayan iyi bı usta öneriniz var mı...???

Önce birkaç yüz km benzinde kullandıktan sonra konuşmak lazım. Yakıt haritası ancak kendine geliyor. Gideceğiniz usta için de önemli bir veri olacaktır. Fiesta tam grup, yarı sıralı ve tam sıralı grubundan hangisi? 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Turgut

Şöyle bir sıkıntı var benim bu rolantideyken al ver yapıyor diye kimi rölanti motoru kimi gaz kelebeği kimi de boğaz kelebeği dedi tavsiye ile gittiğim bı usta gaz kelebegini degistirtti düzelmedi rölanti motorunun fişi cekik kullanıyorum şuan fişi takınca ayarsız gaz veriyor çok az dokunsam bile gaza araba çok bağırıyor fiş çekili olduğundan benzinde kullanamıyorum sıralı sistem gaz var kontağı çevirdim mi benzinden gaza geçene kadar 1500 2000 devir arasi tutuyorum gaza gectimi sıkıntı yok yoksa rölanti fişi cekik diye benzinde stop ediyor araç benzinde çalışıp kendi geçiyor gaza

Yorum bağlantısı
Onur Okudan
Osman Turgut yazdı:

Bu konuda bilgisi olan arkadaş yok mu yada usta tavsiye edicek 6 aydır çözüm bulamadim

Osman Turgut yazdı:

Bu konuda bilgisi olan arkadaş yok mu yada usta tavsiye edicek 6 aydır çözüm bulamadim

size mesaj attım bakınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
size mesaj attım bakınız

Bu arıza ile ilgili mi mesaj attınız ?

Rolanti valfinin fişini çekince kısmen düzgün çalışıyorsa bu bozuk demektir.
Neden değiştirmediniz şimdiye kadar ?
Yorum bağlantısı
Onur Okudan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Antalyadan arkadasimiz usta tavsiyesinde bulundum Fordlardan anlayan

Yorum bağlantısı
Osman Turgut
Onur Okudan yazdı:

size mesaj attım bakınız

Teşekkürler baktım mesajınıza öneriniz icin

Mehmet Ozyurek yazdı:

Çünkü orjinali yok parcacida ustalar yan sanayii sıkıntı olabilir dedi çıkma Antalya'da bulamadım bulduklarim arızalı kırık ezik bu arada rölanti motoru değişince kesin duzelcekte diyemiyolar deneme yanılma rölanti motoru yan sanayisi 200 250 arası çıkmada o fiyatlarda kesin o olduğunu deseler sıkıntı yok herkes bişey diyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Osman Turgut yazdı:

kesin o olduğunu deseler sıkıntı yok herkes bişey diyor 

Kesin tespit zor.. onlarca ihtimal çıkıyor karşımıza. 

En yüksek ihtimal olandan ve en ucuzdan başlamak gerek onarıma. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...