İçeriğe Yönlendir

VW"e Özel Teşvik

Erhan Doruk

Recommended Posts

Önder Özcan

İkinci el araç ithalatı zaten yasak değil mi? Amerikada çöldekiler hakkında boşuna konuşuyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaça.
İkinci el piyasa değerinden mi ?

Keşke getirse. Düşünsene 4x4 dsg amarok 70bin 

Mehmet Göktürk yazdı:

Sıkıntı yok bence. O havayı kirleten vw lerin çok daha kötüleri kullanımda memlekette. Zaten kimse almaz onları bence bu asparagas haber. Kullanılmış arabayı bizim bakanlık aldırmaz. 

İkinci el ithalatı 2006 mı nedir o zamandır yassah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

İkinci el araç ithalatı zaten yasak değil mi? Amerikada çöldekiler hakkında boşuna konuşuyoruz.

Yasak tabi. Serbest de olsa Amerika onları bırakmayacak. O kadar suçlusun dedi, suç aletini salar mı dünyaya?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan Doruk yazdı:

Aynen , haber metninde hata var. üretimin %15 ini geçemez diyor. yani 100 bin üretirse 15 bin araç gümrüksüz gelecek.

İşte bunlar hep lobinin haberleri. :D

Seçim zamanı yalan haber uyduranların haberleri gibi :)

Dogan Arsiray yazdı:

toyotası olan bir mühendis tok kapı sesi yapmış mesela. :D

Kapı sesi önemlidir.. :)

Suzuki testine gidince ilk tepkimi çeken kapı sesi olmuştu.. 

Ulen Qashqaininki harbi iyiymiş ya demiştim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Servet Aydın yazdı:

Keşke getirse. Düşünsene 4x4 dsg amarok 70bin 

Düşünürsek 4x4 ZF8 Amarok 70bin abi Dsg değil 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Sani Gerşon yazdı:

Bu teşvik yalnız vw için getirilmedi. Herkese açık sonuçta. HAtta bildiğim kadarıyla 2005 yılına kadar geriye gidiyor kanunun ilk hali.

Bence güzel bi şey.

Bu arada, bilgiğim kadarıyla Amerika'dan o araçları yerinden dahi oynatamaz. Onların satılabilmesi pek mümkün değil. Muhtemelen davası bitecek ve imha edilecekler.

Bu teşvikten yeni üretim tesisi kuranlar veya üretimini 100 bin artıranlar yararlanacak. Geriye dönüldüğünde bu teşvikten Hyundai firması yararlanmış, şimdi ise tesis kurma ihtimali olan vw. 2012 yılında bu yasa çıkmış. Sadece araç için de değil, motor üretimi ile de bu %15 'lik kota kullanılabilecek. İthal edilebilecek tek araç ise Jetta. 

Kaynak: Hürriyet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Haberlerde öyle bir hava esiyorki sanki o araçların özel olarak atıkları fazla. Wv emisyon değerleri zaten bir çok araçtan düşük, buradaki asıl ceza sebebi joniler emisyon değerine göre vergi aldıkları için sahtekarlık cezası kesiyor. Ha bu nasıl geri zekalıktır bir gün ortaya çıkacağını düşünmediler inanılmaz. En aptal insan sonuçta bu yazılımı hazırlayan onlarca kişiden birinin öteceğini düşünmesi lazım. Valla az km yeni modeller gelsin bizim serçe kartala teşvikle versinler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sinan Akgöl yazdı:

Düşünürsek 4x4 ZF8 Amarok 70bin abi Dsg değil 

200 300 değilmi onlar, bedava imiş 

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

2000 model yılı altında araç kalmasın artık piyasada, versinler teşviği 2. Elde olsa gelsin çöldeki araçlar. Getir doğanı götür jettayı olsa 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Jettaları sanki bedavaya verecekler... O yüzde 15 lik araçlar yine normal fiyattan satılır. Parayı yine almanlar yiyecek. 

Sanki şahin doğan binenlerin bütçesi var da jetta binmiyorlar yada muadiline. Çok espirili abilersiniz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Servet Aydın yazdı:

200 300 değilmi onlar, bedava imiş 

Abi burada öyle Amerika'dakileri bize göndersinler senin dediğin gibi 70'e ondan öyle düşünürüz şahane diye :) 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Muhtelemen gelecek araçlar da bunlar olacak.

Video başlarken önce araba paspası gördüğümü zannettim. Bir an mazgal mı diye düşündüm. Yaklaştıkça araç mezarlığı olduğunu gördüm. 😁

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Murat Atagenç yazdı:

Amerikadaki stoklar?

Emisyon yüzünden elde kalanları bize mi şettçekler ::biggrin:

Ayne öyle olacak. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Daha önce farklı bir konuda daha bahsetmiştim, bu kez afişini de atıyorum. Volkswagen'in ABD'de yaptıklarını anlatan bir belgesel. Amerikanlar yine kendi propagandalarını yapıp Almanları kötülüyor diye düşünüyordum ama belgesel ABD şirketlerine de görmüyor. Hatta onu geçtim son bölümünde Trump'un sahtekarlıklarından bahsediyor. Zaman bulursanız muhakkak izleyin. 

86Y1pn.jpg

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Netflix yapımı, ne kadar inandırıcı olduğu tartışılmalı. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Gökhan Albayrak yazdı:

Netflix yapımı, ne kadar inandırıcı olduğu tartışılmalı. 

Tabii yüzde yüz doğru olduğu tartışılabilir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Burda millet gumrukten arac cikarma derdinde onlarda 2. el. Gelecekse de TUV den ordan burdan gecip gelecek cokta abartmamak lazim.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Bence özetle vatandaşın faydasına yapılacak tek hareketin olmayacağını düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...