İçeriğe Yönlendir

Hasar Sorgulamada Pert Kaydı Var?

Volkan Sağlam

Recommended Posts

Volkan Sağlam
(düzenlendi)

Merhabalar, şimdiden herkese iyi bayramlar. 

Bilgisi olan vardır diye buraya konu açmak istedim, konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın.

Hasar sorguladığımda erp- ağır hasarlı yazıyor.

Detay istediğinde de gelen cevap;

KM: 40516, Iscilik Toplam Tutar: 0TL, Parca Toplam Tutar: 0TL

Nurdan ne anlamam gerekiyor??

Araç bir kaç sene önce Ankara Polatlı dolandırıcılarına alınmış. O zaman sorgulandığında sadece 1 kasa oda 328tl gözükğyormuş. O kasa hala gözüküyor .  Ama bu kayıttan ne almam lazım anlamadım.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Polatlı dolandırıcılarından alınmışsa zaten vardır bir şeyi. Kayıt filan bakmaya gerek yok bence. 

Yorum bağlantısı
Volkan Sağlam
Mustafa Arıkan yazdı:

Polatlı dolandırıcılarından alınmışsa zaten vardır bir şeyi. Kayıt filan bakmaya gerek yok bence. 

Yani iş görmez mi ?

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Bence hasar sorgusundan ziyade, detaylı gerçek bir expertiz yaptırarak özellikle  hava yastıklarında işlem varmı bakılmalı. (Hasar kaydı olmayan pert araçta çok piyasada)

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Yücel Meta yazdı:

Bence hasar sorgusundan ziyade, detaylı gerçek bir expertiz yaptırarak özellikle  hava yastıklarında işlem varmı bakılmalı. (Hasar kaydı olmayan pert araçta çok piyasada)

Sanayide gözümün önünde kazalı aracı kesip 2 aracı birleştirdiler, araçta 2 tane hasar kaydı çıkıyor 2 sindede rakam yazmıyor ve araç toplantı satılık şuan kimseyede büyük kazalı ve araç ortadan ek demiyorlar. Tavan orjinal ve boyasız onun dışında temizlik boyası var diye satmaya çalışıyorlar.
Nasıl denk geldiyse 2 kazalı araçta aynı renkti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç perttir.
Pert durumda parça işçilik detayı yazmayabilir. Çünkü araç yapılmamıştır
Alındığı tarihte sorguda pert çıkmama sebebi sistemdeki yeni plaka yeni tescil açığından kaynaklıdır.
Ben herhangi bir hata olduğunu düşünmüyorum
Hasarını bir şekilde görmediğiniz nasıl yapıldığını bilmediğiniz bir pert aracı alıp satmanızı da tavsiye etmiyorum.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Volkan Sağlam yazdı:

Yani iş görmez mi ?

Ben kesinlikle tavsiye etmem. Her şey çıkabilir çünkü bu adamlar çok kişinin canını yaktı. Çalıntı bile çıkabilir. 

Ağır hasarlı da alacak olsanız en azından bilinen bir araç alın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Kesinlikle uzak durun. Gördüğünüz, bildiğiniz bir araç değilse o miktarda bir hasar kaydının altında ne çıkacağını bilemezsiniz. Riske girmeye değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...