İçeriğe Yönlendir

Focus I - F1 Beyin Resetleme

Selami Şimşek

Recommended Posts

Selami Şimşek

Arkadaşlar F1 1.6 aracımın bazı küçük elektriksel hataları silmek için Resetleme yapmak istiyorum.bunu nasıl yapabilirim,akü kutup başlarının hangisini sökmeliyim,kaç saat beklemeliyim bunun sırayla yapılması gereken bir prosüdürü varmıdır.ayrıca rölanti valfini değiştireceğim bunun için akü kutup başlarını söküp takmam gereklimi? gerekli ise nasıl yapmam lazım bana yardımcı olabilir misiniz.herkese şimdiden hayırlı Bayramlar

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Eksi kutup sökülür. 10 dk falan beklenir takılır resetlenmiş olur. İlk 4-5 dk benzinde rölantide gaz pedalına dokunmadan çalıştırılır. Rölanti valfi için sökmeye gerek yok ama resetlemenin dengesiz rölantinin düzelmesine faydası olduğunu gördüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
(düzenlendi)

Arkadaşlar bugün aracımla biraz dolaştım rölanti yaklaşık 1 yıldır 950 devirde ne yaptıysam nafile bugün bir şey dikkatimi çekti araç rölanti de çalısırken rölanti valfinin fişini çektim hiç bir tepki vermedi.araç olduğu rölantide çalıştı(950devirde)acaba bu valf arızalımı.arızası nasıl anlaşılır başka bir focus tan söküp deneme şansım yok anlamadım gitti.ne yapmam lazım? iyi akşamlar

tarihinde Selami Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Fiş cekince direk tepki vermeyebilir. Fiş çekikken klimayı açın gaz ver bırak yapın toparlayamıyor. İyi akşamlar.

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
(düzenlendi)
Ömer Sarıgül yazdı:

Fiş cekince direk tepki vermeyebilir. Fiş çekikken klimayı açın gaz ver bırak yapın toparlayamıyor. İyi akşamlar.

Ömer bey, tam anlayamadım.kısaca özetleyebilirmisiniz

tarihinde Selami Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Rölanti fişini çekince klimayı açarsanız motor titreme yapar rölanti fişini takınca düzelir. Motora yük binince rölantinin sabit kalmasını sağlıyor rölantide

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...