İçeriğe Yönlendir

Fusion - Sorunu Kimse Çözemedi

Onur Görük

Recommended Posts

Onur Görük

Arkadaşlar arabamız yıllar önce geri viteste stop ediyordu beyni değiştirildi tamamen düzeldi.

Ford Fusion 1.4 Tdci Triptonic (yarı otomatik)

Son zamanlarda ise garip bir olay başımıza geliyor fakat kendiliğinden geçiyor ama tamamen düzelmiyor.

Vites geçişlerinde motor bağırıyor ayağımı gaz pedalından çekince vites geçiyor bir de araba dururken hafif hafif yürümesi gerekir otomatik (yarı-otomatik) olduğu için fakat yürümüyor, ben de tamam diyorum bozulmuş araba gaza basınca küt ediyor öyle kalkıyor.

İşin garip tarafı tüm bunlar başımıza geliyor kendiliğinden düzeliyor durduk yere ama tamamıyla sorun çözülmüyor tekrardan aynıları oluyor. Hiç bir usta çözemedi problem ne olabilir?

Baskı balatalar değiştirildi başka nereye bakılabilir lütfen akıl verin.

Yorum bağlantısı
Onur Görük
Dogan Arsiray yazdı:

yağ durumu nasıl?

Yağdan mı kaynaklı diyorsunuz? Şuanda bilmiyorum bakmam lazım yağ durumuna fakat ortada bozulup sonra kendiliğinden düzelen bir durum söz konusu. Misal bugün araba çok iyiydi sıkıntı yapmadı ama belki yarın yapacak.

Yorum bağlantısı
Onur Görük
Alpay Sumer yazdı:

motor ve sanzimaninin sicak veya soguk olmasi farkediyormu? 

Şunu farkettim arabayı boşa alıp durup bekledikten sonra tekrar vitese takıyorum ayağımı frenden çekiyorum ağır ağır ilerlemesi lazımken ilerlemiyor sorun başlamış oluyor. Gaz pedalına basıyorum küt ediyor birden ilerliyor ve vites geçişlerinde ayağımı gaz pedalından çekmezsem devir artıyor araba bağırıyor. Ama bu problem sonra kendiliğinden çözülüyor.

Kimse çözüm bulamadı yardımcı olun lütfen  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yag eskimis yada eksik olabilir.

Tam otomatik değil bunlar Doğan
Asm dediğimiz bir robotize.

Onur bey. Freni bırakınca yürümez bunlar diye tahmin ediyorum.

Bunun balatası bitmiş olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yeni baskı ve balata değişimi sonrası robotik yağı değişimi ve kalibrasyonu kim yaptı veya yapıldı mı? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Görük
Servet Aydın yazdı:

Yeni baskı ve balata değişimi sonrası robotik yağı değişimi ve kalibrasyonu kim yaptı veya yapıldı mı? 

Evet değişimden sonra dedikleriniz yapıldı.

@Mehmet Ozyurek Bey evet yarı otomatik ama D’e aldığımıda frenden ayağımızı çektiğimizde araba ağır ağır ilerliyor ama bu problem baş göstediğinde yürümüyor gaza basınca küt ediyor öyle gidiyor araba değişik bir durum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kavrama sorunu
Bence kalibrasyon yapılmalı.
Kalibrasyon veya adaptasyon, artık ne diyorlarsa adına.
Düzeleceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...