İçeriğe Yönlendir

C5 - 2010 1.6 HDI Akü Kaç Ah?

Adnan Balıkçın

Recommended Posts

Adnan Balıkçın
(düzenlendi)

aküsü değişecek lakin eski aküsünde kaç ah  görünür yerinde olmadığından   (muhtemelen 60-70-72 ah)  ayrıca şu an üzerindeki akü 17.5/27.5/15.5 ölçülerinde .bu ölçülerde akü bulamadım internette ? bilgisi olan arkadaş tecrübesini paylaşırsa makbule geçer .hayırlı bayramlar.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

C5'i bu foruma kazandıran, büyük kitleleri peşinden sürükleyen, "ama süspansiyonu var" diyerek çirkinliğini göz ardı eden sevgili abimiz @Önder Özcan  da bilir aküsünü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
C5'i bu foruma kazandıran, büyük kitleleri peşinden sürükleyen, "ama süspansiyonu var" diyerek çirkinliğini göz ardı eden sevgili abimiz [mention=47964]Önder Özcan[/mention]  da bilir aküsünü.
Hehe, maalesef bilemedim. C5 efsanesi devam ediyor desenize. Kitapcigini bulmak lazim, nette pdf vardir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Balıkçın
(düzenlendi)

Kullanım kılavuzunda  12 v olduğundan bahseder '' ah '' konusun birşey yazılmamış

bayramın 1. gününü beklemiş ! akü arıza lambası yandı söndü  , elektrikçim tatilde, bir ara değiştirsek iyi olur sözünden hareketle aküye yorumladım  

internette incelerken ''akü bulucuların '' marka modele göre tavsiye ettiği akü ebatları şu an üzerindekiyle alakası yok , arkadaşın bahsettiği yüzey alanına tam oturmuş görünüyor

C5 in efsane olduğunuda öğrenmiş oldum bu arada  sanki ironi var biraz amma ;) gençliğimden buyana 35-40 değişik marka aracım olmuştur ,,  favorilerim içinde ilk 4 e girer

beyler yardımlarınız için teşekkür ederim ,araştırmaya devam

tarihinde Adnan Balıkçın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Balıkçın
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Kitapcikda sadeve 12v degil amperi de yazmali. Kac model araciniz, sonkasa mi?

dikkatimden kaçmış da olabilir ,birdaha bakayım 

evet son kasa 2011 

Seviyorum ama muhtemel bu sene sonu veda ederim

tarihinde Adnan Balıkçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
dikkatimden kaçmış da olabilir ,birdaha bakayım 
evet son kasa 2011 
Seviyorum ama muhtemel bu sene sonu veda ederim

Simdi baktim ben de bulamadim. Kac amper oldugu yazmiyor evet. Herhangi bir akucuye ugrarsaniz hemen soyler size kac amper oldugunu. En kolayi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Adnan Balıkçın yazdı:

akü arıza lambası yandı söndü

Bence önce şarj dinamosuna yoğunlaşın. Dinamo düzgün voltaj veremezse akü lambasını görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

70 veya 72 amper akü takın ben passat için sordum Efb de takabılırsın AGM aküde dediler,  akünün voltajı düşük olursa herhangi bir yer arıza verirmi dedim usta dedi vermez yalnız mazot filtresi degişirken sarj dinamosuna mazot döküyorlar mazottta şarj dinamasonu bozuyor dedi mazot filtre degişiminde dikkat edin şarj dinamosuna mazot dökülmesin ben vw yetkili servısden akü fiyatı aldım agm olursa varta 70 amper 855 tl 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Deniz KARAHAN

Daha Önce Murat Karahan olarak üyeliğim vardı. Kayıtta kullandığım email iptal olduğundan tekrar üyelik aldım. 

Aküye gelince frenleme sistemi ile şarj olan modellerde (Citroen C5) efb akü uyumsuz oluyor. AGM olması şart. 

Geçen hafta aldım 12v 70 amper 760A varta markalı. kampanyalı 1089,94 TL

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Deniz KARAHAN yazdı:

Daha Önce Murat Karahan olarak üyeliğim vardı. Kayıtta kullandığım email iptal olduğundan tekrar üyelik aldım. 

Aküye gelince frenleme sistemi ile şarj olan modellerde (Citroen C5) efb akü uyumsuz oluyor. AGM olması şart. 

Geçen hafta aldım 12v 70 amper 760A varta markalı. kampanyalı 1089,94 TL

Bu üyelik için kullandığınız maili Murat Karahan üyeliğine yazayım.. 

Onu aktif edip bunu kapatalım. ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu üyelik için kullandığınız maili Murat Karahan üyeliğine yazayım.. 

Onu aktif edip bunu kapatalım. ?

cebeş mi alsak nedir? ihtimam var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

cebeş mi alsak nedir? ihtimam var

Alma cebeş.. Alırsan C5 al :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...