İçeriğe Yönlendir

Iphone Kişi Listesinin Icloud'a Yedeklenmesi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Selam arkadaşlar. 

Kişi listemde 1000+ kişi olmasına rağmen icouda pc den girip baktığımda sadece 106 kişi var. Telefondaki icoud yedekleme bölümünde sadece kişiler açık ve en son dün yedeklemiş görünüyor. 

Hata nerede ?

bcb46d964f2c07f9cf57fc1ddb11039a.jpg

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Emmi Turkcell kullanıyorsun. Turkcell’in Lifebox uygulamasını indir. Haftalık yedeklemeyi aç, dursun orda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Google kullanana yedekleme için. Rehber sadece 

Google kullanıyorum.. Yedeklerim de açık, gmaildeki yedeğimde sıkıntı yok..

ancak icloud da da açık olmasına rağmen sadece maili olan kişiler var icloud da bu bana çok garip geldi.. 

Celal Aydın yazdı:

Emmi Turkcell kullanıyorsun. Turkcell’in Lifebox uygulamasını indir. Haftalık yedeklemeyi aç, dursun orda.

Turkcele yeni geçtim.. 

yapayım bunu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Celal Aydın yazdı:

Turkcell’in Lifebox uygulamasını indir. Haftalık yedeklemeyi aç, dursun orda.

50 gb galiba.. fotoğrafları da atıyorum oraya.. 

Sadece wifi yaptım. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Kullandığın tarifede Lifebox’a özel internet varsa mobil veriyi de açabilirsin abi.
iCloud’a güvenmem ben [emoji1]
Telefon değiştirmeden önce, her ne kadar iCloud yedeklemem açık olsa da, bir bilgisayar yüzü görür telefonum.(iTunes)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Celal Aydın yazdı:

Kullandığın tarifede Lifebox’a özel internet varsa mobil veriyi de açabilirsin abi.

5 gb varmış.. :) 

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

fotoğraflar için google fotoğraflar sınırsız ve ücretsiz depolama alanı veriyor abi bilgin olsun. Ben fotoları otomatik oraya yedekliyorum, cihaz hafızası da bana kalıyor. KEndisi yedeklediği fotoyu senin isteğin doğrultusunda cihazdan kaldırıyor. Rehber, whatsapp yedeği, uygulama yedeği herşeyim de google drive'da.  Rehberinle alakalı serverdan kaynaklı bir senkronizasyon problemi olabilir. Bir zamanlar ios rehber yedeği için üçüncü parti uygulamalar vardı AppStore'da. Şimdi mevcutsa onlardan .vcf formatında, tek dosya halinde yedek alabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

icloud.com adresine girip kişilere tıklandığında herhangi bir kişiye tıklayıp ardından ctrl+a tuşuna basın çıkan sayı dediğiniz gibi 1000+ üstünde ise tamamı yedeklenmiş demektir.Hatta ctrl+a yaptıktan sonra sol alttaki çarka tıklayıp v card dışa aktar yapıp yedek dosyası tek parça olarak alınabilir

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

MyContactBackup isimli programla yedek alınıp mail adresine atılır :) Her daim mail'den indirilir :)  Tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Turkcell de rehber yedekleme diye programı var oraya da yedekleyebilirsin abi. iCloud da biryerde hata yapıyorsun demek ki ben şimdiye kadar hiç yanlış bir durum yaşamadım iCloud da. Ben iCloud yerine direkt iTunes yedeklemesi yapıyorum en garantisi bu şekilde hiç değilse yedeklemeniz bilgisayarınızda oluyor bulutta değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

iclouddaki yedekleri sildim.
Yeniden yedekledim ama yine 106 kayıt görüyorum ve gariptir ki. Bunlar sadece mail, skype gibi telefon harici kimlik kaydı olanlar.

Şu an lifebox ve gmail de rehberim var.
Çözemedim icloud’u

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...