İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2012 1.4 Trend Hararet Sorunu

Mehmet Ylmz

Recommended Posts

Mehmet Ylmz

Herkese merhaba ,

Problemim şöyle öncelikle şunu belirteyim aracıma yeni servis motoru taktırdım bu motorla 15.000 km yol yaptım 

bayram için samsuna yola çıktım rampa çıkarken araçta güç düşüklüğü oldu ve sonrasında hararet sona yükseldi hemen sağa çektim ve aracı durdurmadan kaloriferi sıcağa alıp düşmesini bekledim normal seviyeye gelince su ekledim ve dvm ettim yaklaşık 200 km yol geldikten sonra samsuna ulaştım sabah tekrar köye gitmek için yola çıktığımda rampa çukarken tekrar bir güçte düşüş ve hararet yükselmesi yaşadım ancak sağa çektiğimde fan açılıyor ve hemen düşüyor sorun nedir acaba bu gibi durumda başına gelen var mı ?

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Termostattan yada müşirden  olabilir. Klima açık rampaya sarın bakın hararet yükseliyor mu? Hararet yapmazsa eğer müşir normal değerin üzerinde fanları açıyor olabilir değişmesi gerekebilir. Araca daha önceden termostatla müşirle ilgili işlem yapıldı mı? 

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ylmz

Dediğinizi deneyeceğim

termostat 3 ay önce orjinali ile değiştirildi tabi müşüri ile birlikte 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Yeni takılan termostın derecesi farklı da olabilir. 3 ay önce neden değiştiniz aynı hararet sorunu mu vardı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ylmz

Hayır içeri sıcak hava gelmiyordu termos dediler değiştik ama ondan da değilmiş iç radyatör tıkalıymış

Yorum bağlantısı
Mehmet Ylmz

Bilgiler için teşekkürler tamirciye gösterip bilgilendireceğim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...