İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 2006 - 3000 Devri Geçmiyor

Samet Tekeli

Recommended Posts

Samet Tekeli

Clup selamın aleyküm yeni arac aldım citroen c5 2006 model bu arac 3000 devri geçmiyor arac sokugken sıkıntı yok 5000 6000 devri gecmiyor fakat performans sıfır denecek kadar az lakin arac ısındıgı zaman hiç bir şekilde 3000 devri gecmiyor defol sistem fauls yazıyor ve Allah canımı alıyor ne yapmam lazım Derken ustama gittim turboda sıkıntı var dendi turbo söküldü revizyon yapıldı yine aynı degişen hiç birşey yok yine hüzün turbo valfı dendi degişti olmadı debi metre dendi degişti hortumlar degişti yine yok yine yok yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler Bi yol gösterirseniz sevinirim suan ankaradayım tafsiyem edeceğiniz Bi usta varmı 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçmiş olsun öncelikle.

Aracı yeni almışsınız, aldığınız adamı arayıp biraz bilgi alsanız. Vardır kesin bildiği bir şeyler. Hatta daha fazlası vardır da neyse tanımadığım adamın günahını almayayım.

Bir de @Önder Özcan ve @Murat Ersel Çevik beyler bu başlığı görünce arızanın ne olabileceği ile ilgili bir şeyler yazabilirler diye tahmin ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Turbo valfi olabileceğini düşünüyorum. Ama arıza kodu olmadan çok zor tespit etmek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Dpf buyuk ihtimalle yoktur. Ayni sey 2006 c5 te basima gelmisti, torbo selonoid valfi dendi, degisti sorun cozulmedi, tekrar makineya baglandi, selenoide de giden elektrik tesisatinda kopuk cikti, tesisat tamir edildi sorun cozuldu.
Gecmis olsun, ben de yolda basima gelen bu olay yuzunden 200 km kalan yolu ve 400 km donus yolunu bu sekilde gitmistim. Yani turbosuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Clup selamın aleyküm yeni arac aldım citroen c5 2006 model bu arac 3000 devri geçmiyor

Aleyküm selam

3000 deviri geçmiyorsa, korumaya alma durumu vardır dolayısıyla hata ve hata kodu vardır.

Çekiş sürekli düşükse turbo selenoid, maf gibi parçalara bakılmalı. Değişmiş zaten. Bozuk olabilir tekrar değişip denenmeli. Yada (sağlam bir araçtan sökülen) denenmiş parça takılmalı

Yorum bağlantısı
Samet Tekeli
Önder Özcan yazdı:

Dpf buyuk ihtimalle yoktur. Ayni sey 2006 c5 te basima gelmisti, torbo selonoid valfi dendi, degisti sorun cozulmedi, tekrar makineya baglandi, selenoide de giden elektrik tesisatinda kopuk cikti, tesisat tamir edildi sorun cozuldu.
Gecmis olsun, ben de yolda basima gelen bu olay yuzunden 200 km kalan yolu ve 400 km donus yolunu bu sekilde gitmistim. Yani turbosuz.

Kardeşim neler yapıldı hiç Bi şekilde olmadı ankaraya gelene kadar 80 90 yokuş yukarı 50 kadar düştüm daraldım iyice yakasım geliyor böyle oldukça 

Yorum bağlantısı
Samet Tekeli
Önder Özcan yazdı:

Neler yapıldı ama yine Bi degişen olmadı tek denenmeyen elektrik tesisatı kaldı ona bakacağım artık napalım ama söyle bişey yapmıştık turbo valfini cıkartıp direk emiş yaptırdık westanosu direk yaptık yine acma yok aynı devam ediyor 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hava akış metre değer okumaz ise yakıt sistemi sağlıklı çalışmaz. İşin kötüsü tam bozuk değil ise arıza da vermez. Anlamak için soketi çıkarın, araç duman atar ancak yürür 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Tekeli
Servet Aydın yazdı:

Hava akış metre değer okumaz ise yakıt sistemi sağlıklı çalışmaz. İşin kötüsü tam bozuk değil ise arıza da vermez. Anlamak için soketi çıkarın, araç duman atar ancak yürür 

Onuda denedim ne dumanlama nede cekiş de Bi düzelme var aynı degişen bişey yok 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Samet Tekeli yazdı:

Kardeşim neler yapıldı hiç Bi şekilde olmadı ankaraya gelene kadar 80 90 yokuş yukarı 50 kadar düştüm daraldım iyice yakasım geliyor böyle oldukça 

Samet Bey. Tesisatı bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Sonuçta Önder Abi aynı şeyi tecrübe etmiş ve bu şekilde çözülmüş.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Emre Şimşek yazdı:

Samet Bey. Tesisatı bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Sonuçta Önder Abi aynı şeyi tecrübe etmiş ve bu şekilde çözülmüş.

Mekanik olarak bile turbo basıncı yükselmemiş 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Mekanik olarak bile turbo basıncı yükselmemiş 

Peki revizyon olmuş turbo hiç çalışmıyorsa sorun nerede olabilir? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yakıt olmazsa basınç olmaz. Ha Önderin dediği gibi hata var ise zaten araç arızayı görüp yakıtı kapatır. Turbo istediği kadar açık olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, focus lar ısıtma bujisi hatası verince 3000 deviri geçmiyor diye biliyorum, sizin bakıldımi bijilere.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

benim s-max te başıma gelmişti 5 ve 6 viteslerde 3000 deviri geçmedi araç çekişten düştü turbo kontrol valflerini değiştirdim ondan sonra düzelmişti... 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Zafer Osmanoğlu

Arkadaşlar aynı model araç bendede var ve aynı sıkıntı bugün bende de oldu. Denizli Citroen servisi tam bir buçuk gün uğraştı sorunun kaynağını bulamadı. Önümüzdeki hafta aracı süresiz servise bırakacağım enine boyuna araştıracaklar, onlarda merak ettiler. Sorun çözüldüğünde buradan aynı sorunu yaşayan arkadaşlara bilgi veririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Tekeli

Cok şükür haletirdim ben o işten 2 3 gün ugraşıldı ama sıkıntının kaynağını bulduk biraz zor oldu ama degdi kayseride hasan usta halletti sağolsun 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...