İçeriğe Yönlendir

Klimaya Denk Gelen Vida :(

Sezer Uzn

Recommended Posts

Öncelikle herkese hayırlı günler.

Forumda yeniyim ve aracımızı da yeni aldik (yaklasik 3 ay kadar oldu) klimamız fazla sogutmuyor du ayda 1 klimaya gaz basıldı. Her neyse geçen gün vitesin sağ alt iç taraftaki panel kaymış bir vaziyette duruyodu düzeltmek amaçlı uzerindeki vidayi sökmem ile klima gazınin kaçması bir oldu sol tarafa baktigim da vida normalde kısa ama sağ tarafta bulunan vida yaklasik 2.5 -3 katı 1 - 2 ustaya gittim  1500 1600 tutar gögüs sökülecek klima radyatörü delinmiştir o değışecek denildi. Ne yapabilirim fiyat sizce normal mi. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

doğrudan alakasız ama e39 bmw ile giderken klima radyatörüne buji girmişti. parçacıdan 5 tane daha aldım tamamladım. ehehe :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anlaşılan önceki bir tamirde /işlemde araç içi topido tarafında upuzun bir vida kazara iç klima boruna vidalanmış. değişimi için torpido sökülecek ve pahalı bir rakam çıkacak normal. sökmeden visddanın girdiği yer yamir edilbeilir mi ona baktırmalı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

anlaşılan önceki bir tamirde /işlemde araç içi topido tarafında upuzun bir vida kazara iç klima boruna vidalanmış. değişimi için torpido sökülecek ve pahalı bir rakam çıkacak normal. sökmeden visddanın girdiği yer yamir edilbeilir mi ona baktırmalı

Hocam bende onun icin baktirmak istedim ilk arac olunca haliyle borc harc bi sekilde oldu bu tip problemler cikinca da insanin cani sıkılıyor . Düsuk bir maliyetle halledilebilirmi dedim ama direk ben olayi anlatinca ayni cevaplar aldim acaba baska bir yontemi varmidir .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burada 400 liraya falan söküyorlardı geçen yıl.. Bu yıl da 500 liraya sökerler muhtemelen.. 

O usta biraz abartmış diye düşünmekteyim.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Burada 400 liraya falan söküyorlardı geçen yıl.. Bu yıl da 500 liraya sökerler muhtemelen.. 

O usta biraz abartmış diye düşünmekteyim.. 

Ustam 200 250 tl yaziyo parca fiyati eger dedigi gibi klima radyatoruyse 500 de senin dedigin gibi sokme olsa 100 de gaz olsun geri kalan işçilikse  guzel para :)

Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ustam 200 250 tl yaziyo parca fiyati eger dedigi gibi klima radyatoruyse 500 de senin dedigin gibi sokme olsa 100 de gaz olsun geri kalan işçilikse  guzel para [emoji4]
Teşekkür ederim 

500 de işçilik zaten :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

tamirde başka yöntem yok, torpido sökülecek al ayak girip kaynak yapılamıyor ise.

merak ettim , el giriyor ise sunfix ile tamir olsa verimli olur mu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

bahsi gecen yeri bir gorebilsek. hasarli kisma klavuzla yuva acip sizdirmazlik elemanlari da kullanip oraya uygun bir metrik civata monte edilebilir. tapa gibi yani.

dedigim gibi hasarli kismi bir gorebilsek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert yazdı:

bahsi gecen yeri bir gorebilsek. hasarli kisma klavuzla yuva acip sizdirmazlik elemanlari da kullanip oraya uygun bir metrik civata monte edilebilir. tapa gibi yani.

dedigim gibi hasarli kismi bir gorebilsek

Mantıklı tekrar bi bakmam lazim bakınca bi fotografini cekim atarim . Tésekkur ederim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...