İçeriğe Yönlendir

Focus III - Gauge Menü / ELM Cihazları

Recai Fırfırası

Recommended Posts

Recai Fırfırası

merhaba gauge menüde 

eco mode 

cold start

veya 

eco mode

gear 5.00 

ne demek bunları değişirmek mümkün  mü

Yorum bağlantısı
Mevlüt ŞENOL

Türkçe'ye çevirecek olursak;

Ekonomik mod

Soğuk Çalıştırma (Soğuk Hava)

-------------

Ekonomik mod

Vites 5

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Ben ne kadar cahilim bak bunları bilmiyordum :D demek ki arabayı fazla karıştırmıyormuşum :D

Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

hmm tamam o zaman ben bunu soğuk moda almıştım arabanın yakıtı 5.7 den 5.2 ye düştü baya faydası oluyor demekki. peki diğer seçenekler ne işe yarıyor 5. vites, öngörü filan?

Yorum bağlantısı
tugay karakaş

bu gauge menü nasıl çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

bu gauge menü nasıl çıkıyor.

direksiyondaki radyo kanalı değşitirdiğin düğmenin ortasında OK tuşu var. ona basılı tutarak yarım kontak yap. ışıklar sönünce arabayı çalıştır. 

Yorum bağlantısı
Recai Fırfırası

direksiyondaki radyo kanalı değşitirdiğin düğmenin ortasında OK tuşu var. ona basılı tutarak yarım kontak yap. ışıklar sönünce arabayı çalıştır. 

yok diğer tuşların ortasındaki ok tuşuymuşmuş. radyo değiştrilen şeyin ortasında M harfi var.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Yasin Çelik

Aradım taradım bulamadım, Bu kod neyin nesidir gague test de çıktı

dtc #01

c401_64

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

dtc kodu değil o rakmalar. nerden nasıl okudunuz?

abi sabah bi test menüsüne bakayım dedim aynen km saatinin oradaki ekranda yazan bu

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

dtc den sonraki menüye geçmş.

bir dha bakınız

valla abi aynen bu şekilde ekranda yazıyor

dtc #01

c401_64

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mahmut Kurt

Merhaba forum. Focus 3.5 için El327 almak istiyorum. Standart modellerinde kısıtlı işleve sahipmiş. Bu sebepten modifiye edilmiş custom ELM 327 almak istiyorum. Nereden temin edebilirim?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alper Koçak

V 1.5 olandan almanızı öneririm. Ben 2.1 aldım uyum sağlamadı. 1.5 aldığımda düzgün çalışıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Koçak

Veri okuma yerine veri yüklemesi yapacaksanız ya cihaz üzerinde oynama yapmalı yada cihazı ona göre seçmelisiniz. İnternette videoları var. Ben ikinci cihazı kablolu aldım. Forscan ile kullanabiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

FT232 çipli V1.5 almıştım. Siviç takmadan bir çok işlemi yapamıyorsunuz.
Ben kendim yaptım ama basit bir şeması var. Bir elektronikçiye yaptırılabilir.
Kablosuzlarda sorun çıkıyor deniliyor. Kablolu tercih edilmeli. (MK3 için yazıyorum)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Bluetooth lu 2.1 versiyonunu kullandım yıllarca, hata kodu falan da sildim focus 2 de. Bir süredir çalışmıyor ama hatta araca takınca sıkıntı yok ama bağlanmaya çalışınca araç gaz kesiyor 20-25 saniyede bir.

Modifiyeli olanlar pahalı düz alıp kendiniz yaptırsanız daha ucuza gelir sanırım, 50 lira falan.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-modifiyeli-gizli-ozellik-acma-arac-ariza-tespit-cihazi-elm327-obd2-elm-327-445323283

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-modifiye-cihazi-ford-gizli-ozellik-acma-ve-test-cihazi-459801766

birde anahtarlı yani modifiyeli kablosuz cihaz çıköış ama kablolu kadar iş görüyor mu bilmiyorum.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm-327-modifiye-cihazi-ford-gizli-ozellik-acma-bluetooth-448255778

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Kara325

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum

aracıma gizli özellik açacagım foCCCus proğramı kullananlardan yardım alabilirmiyim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Ozmen
(düzenlendi)

Merhabalar aracım 2015 benzinli tüplü focus geçen gün ekranda motor arızası servise götürün yazdı sonradan geri silindi ardından özel servise götürdüm orada bilgisayara bağlandı ve zengin fakir karışımı olmuş bujilerde eskimiş ondan dediler gerekenleri yaptık

ama bugün Gauge menüsünden dtc'de c401_64 nolu arıza kodunu görüyorum bu ne demek oluyor aracımın gösterge panelinde herhangi bir arıza göstergesi yanmıyor yardımcı olursanız sevinirim

internetten bayağı araştırdım net sonuç bulamadım

tarihinde Hasan Ozmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...