İçeriğe Yönlendir

Sırt Terlemesine Çözüm Bulan Var mı?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Rıdvan Ergün
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Klimanın mantığında nemi tekrar ortama vermek yoktur. İç dış sirkülasyon farketmez. Klimadan akan suyun sebebi de bu nemdir. Soğuyan hava içindeki suyu damla şeklinde bırakır. Klima için havanın nereden geldiği önemli değil. Ama iç sirkülasyonda araç içi küçük ve birkaç insan olunca klimanın nemi alması yeterli olmuyor. Bu yüzden dış sirkülasyonu açmakta fayda var. Zaten sürekli aynı hava solunmaz. Dizel araçlar yüzünden istanbulda dış sirkülasyon açamıyoruz maalesef 😡

bu arada çözüm koltuk soğutma olabilir 😝

ama ucuz çözüm önce kilo vermek sonra hasır-boncuk tarzı sırtı koltuğu yapıştırmayan kılıflar sanırım. 

Servet Aydın yazdı:

Açıktı zaten 

Yaz kış kapamam 

Ben de kapamam. Dijital klima niye aldık? Sürekli oynamak için mi? Ayarla içeriyi 22’ye unut gerisini. Eskiden yol boyu yok 2 ye al yok 1 al yok az sıcağa çevir yok full soğuk yap diye uğraşıyorduk :) al autoya ister kalorifer ister klima açsın

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En güzel klima mk2 mondeoda idi.. 

Yaz ve kış. mükemmel çalışırdı.. Sonraki hiç bir aracımda o tadı alamadım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alpay Sumer yazdı:

Herseyiyle zengin "Adam"😊

🍆

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

😡

Ben de kapamam. Dijital klima niye aldık? Sürekli oynamak için mi? Ayarla içeriyi 22’ye unut gerisini. Eskiden yol boyu yok 2 ye al yok 1 al yok az sıcağa çevir yok full soğuk yap diye uğraşıyorduk :) al autoya ister kalorifer ister klima açsın

Daha temiz hava aldığımı hissediyorum klima ile 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

🍆

Daha temiz hava aldığımı hissediyorum klima ile 

Ya kanallar bakteri doluysa 😁

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Anında anlarım kokudan 

😁😁 yaz sonu bi würth yapalım biz de. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Würth değil de, ismini hatırlamadığım bir marka ile 1 veya 2 ayda bir temizlik yapıyorum. Fark olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Servet Aydın yazdı:

Kışın trafik ile yola gittik 

Dış hava klapesi bozulmuş farkında değilim. Camların habire buhar yapması kanser etti beni. Kenara çekip baktım ki kapak kapalı ve komut almıyor. Kırıp dış havayı içeri almasını sağladım. Buğu kayboldu. 

Aynı şey benimde başıma gelmişti.Tabi çözümü bilmediğim ve bulamadığım için yolculuk eziyet olmuştu.yarım saatte bir durarak Ankara aydın arası gittik.Sürekli elle camı silmeler, klima düğmesini aç kapa, fanı yavaşlat hızlandır,klimayı aç-kapa filan hiç fayda etmemişti.buğu önleyici ile camı yıkamıştım resmen. Gel görki kış günü camlar açık halde vardık.O zaman sanayide olay anlaşıldı.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mehmet Ozyurek yazdı:

En güzel klima mk2 mondeoda idi.. 

Yaz ve kış. mükemmel çalışırdı.. Sonraki hiç bir aracımda o tadı alamadım.. 

Sanirim d sinif8nin komp. Vs farklı oluyor.

Ne brodwayimde :) ne fiestamda ne iki scenic de c5 deki gibi bir soğutma görmedim. 

Cukurovanin sıcağında 20de tutuyorum. Diğerleri LO da bile yetmiyordu.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Pınar yazdı:

Aynı şey benimde başıma gelmişti.Tabi çözümü bilmediğim ve bulamadığım için yolculuk eziyet olmuştu.yarım saatte bir durarak Ankara aydın arası gittik.Sürekli elle camı silmeler, klima düğmesini aç kapa, fanı yavaşlat hızlandır,klimayı aç-kapa filan hiç fayda etmemişti.buğu önleyici ile camı yıkamıştım resmen. Gel görki kış günü camlar açık halde vardık.O zaman sanayide olay anlaşıldı.

Birebir aynı yaşananlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cukurovanin sıcağında 20de tutuyorum. Diğerleri LO da bile yetmiyordu.

Ve koca araba. Maşallah.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ve koca araba. Maşallah.

Gerçi o eski sıcakları görmüyorum. Etrafa yapılan barajlardan midir, yoksa son 10 yılda tüm portakal ağaçları yerine dikilen zeytindenmidir bilmiyorum ama daha ılıman bir iklim olmaya başladı. 

Haziranda 40 i görürü eylül ortalarına kadar giderdi. Şimdi temmuzda 40 olduğunda sıcak diyoruz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Kilom yok zayıf bir insanım 😊 ama kullandığım her araçta bu sırt terlemesi olayı oldu. Boncuk lu hasır kılıf vs denemedim hiç. Koltuk soğutmalı aracım yok malesef. Ama ilk olarak boncuklu kılıflardan almak olacak işim bir de klimada iç sirkülasyonu çalıştırmanın böyle bir işe yaradığını düşünmemiştim onu da ilk fırsatta deneyeceğim 😊

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Servet Aydın yazdı:

Terlemek iyidir. Ben saunaya girip damla ter dökemiyorum deliriyorum 

Adanaya gelmelisiniz. Ter enseden ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İç sirkülasyon sadece hızlı soğutma için kısa süre kullanılmalı. Onun dışında bir işe yaramaz.

Adanaya gelmelisiniz. Ter enseden ...

Ben en son ağustosta gittikten sonra herhangi bir sebeple yazın adanaya gitmeme kararı aldım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Bel arkasına konulan fileli bel desteklerinden kullanınca fark ediyor. Bir de araçta mutlaka yedek t-şirt ve atlet bulunduruyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Koltuk soğutma sabah erken veya akşam saatlerinde açarsam, sırtımda serinliğini hissediyorum, ama öğlen sıcağında araç kullanıyorsam o serinliği hissedemiyorum, deriler ısınmış oluyor. Fakat serinliği hissetmesem de soğutmasız haline göre sırtımın terlemesinde belirgin azalma oluyor. Yani öğlen sıcağıysa sırtım serinlemiyor ama az terliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Koltuk soğutma sabah erken veya akşam saatlerinde açarsam,

Alamadık ki bi merso şöyle havamızı basalım :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:
Alamadık ki bi merso şöyle havamızı basalım [emoji14]

Utandirmayalim yaa :blush:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...