İçeriğe Yönlendir

Sırt Terlemesine Çözüm Bulan Var mı?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan
Servet Aydın yazdı:

Terlemek iyidir. Ben saunaya girip damla ter dökemiyorum deliriyorum 

Her mevsimde uzun yolculukda sırtım terler benim, bu yüzden sıcaktan bunalmam hiç 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Deri koltuk başa bela.
Allahtan sırtım az terler, yine de bazen ileriye doğru oturur ve sırtımın hava almasını sağlarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Würth değil de, ismini hatırlamadığım bir marka ile 1 veya 2 ayda bir temizlik yapıyorum. Fark olmuyor. 

Arkadaşlar yapıyor. Würth ile. Hem polen filtresi girişinden hem de araç içine koltuğa bomba koyarak. Klima suyunun aktığı yere tas koymuşlar. Temizlik sonrası siyah su aktı. Bakteri konusu da var. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Araç içi olanı merak ediyorum 

Yıl sanki 2010

Resim113.jpg

Resim108.jpg

Resim112.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar yapıyor. Würth ile. Hem polen filtresi girişinden hem de araç içine koltuğa bomba koyarak. Klima suyunun aktığı yere tas koymuşlar. Temizlik sonrası siyah su aktı. Bakteri konusu da var. 

Nerede bu arkadaşlar?

Köksal Yılmaz yazdı:

Yıl sanki 2010

Resim113.jpg

Resim108.jpg

Resim112.jpg

Köksal bu işlemi yapıyoruz ilk fırsatta. Hanım beynimi yedi arabadan koku geliyor diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Cem Işık yazdı:

Nerede bu arkadaşlar?

Köksal bu işlemi yapıyoruz ilk fırsatta. Hanım beynimi yedi arabadan koku geliyor diye. 

Atas clim veya klima bombası yazınca çeşitli sitelere çıkıyor, uygulaması basit ama kanallarda sabit koku varsa 2 hafta sonra geri gelebilir. Köpüklü temizleyici+klima bombası olursa daha verimli olur. Bir de klimayı, aracı durdurmadan 1 dk bile önce olsa kapatıp havalandırma ile kanalları kurutmak kokuyu kesiyor.

Köpük olarak motip klima temizleyici tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

En güzel klima mk2 mondeoda idi.. 

Yaz ve kış. mükemmel çalışırdı.. Sonraki hiç bir aracımda o tadı alamadım.. 

Şimdi kadjar da çok güzel soğutuyor ama oto modunu hiç beğenmiyorum. Mondeo varken 22 yazar, fanı otoya alır bırakırdım. Çok güzeldi. 

Bu arada sırt terlemesi için aracın içinin yolculuk sırasında soğuk olması önemli ama araca ilk binildiğinde de soğuk olmalı. Uzun yola çıkacaksam aracı önceden gölgeye çekerim. Yola çıkmak için aracın yanına gelince aracı çalıştırıp klimayı açarım, bagajı yerleştirinceye kadar klima içeriyi soğutur. Bu şekilde yola çıkınca daha az terliyor. Ayrıca sırtıma havlu koyarım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Köksal Yılmaz yazdı:

Bir de klimayı, aracı durdurmadan 1 dk bile önce olsa kapatıp havalandırma ile kanalları kurutmak kokuyu kesiyor.

Bu çok önemli, varacağınız yere 2-3 dk. kala a/c'yi kapatıp, fanı arttırırsanız kanallar nemli kalmayacağı için koku yapmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

2012 focusumda iklim kontrollü çift taraflı dijital klima vardı. Yaz kış 23 derecede işimi görürdü. Egea da normal dijital klima var. Gece yolculuklarında a/c devrede değilken bile sürekli ayar yapmam gerekiyor. Dış ısı değiştikçe iç ısı da değişiyor. Dijital klima mantığıyla çalışmıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Camları dahi açarım kademe kademe. Ani hava ısısı değişimi yaşamamak içim 

İç ve dış sıcaklık arasındaki fark 5 dereceyi geçmemeli.. 

Dışarı 35 ise içeri 30 olmalı ki. Araçtan inince kriz geçirmeyelim. 30 derece yüksek gibi görünse de, klima etkisiyle yani kısmen soğuk ve kuru üflediği için insanı ferahlatacaktır.  

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dışarı 35 ise içeri 30 olmalı ki. Araçtan inince kriz geçirmeyelim. 30 derece yüksek gibi görünse de, klima etkisiyle yani kısmen soğuk ve kuru üflediği için insanı ferahlatacaktır.  

Evde iş yerinde hep 25, araçta da dijital olanları 25 yaparım

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Koltuk soğutmalı arabaya param yetmiyor ben de havlu koyup geçiyorum. 

Klima iç sirkülasyon tuşunu sıcak memlekette mecbur kullanıyorum. Ama arada cam açıp içerinin havasını değiştiriyorum, yoksa çok iyi olmuyor.

Bir de araç eski, polen filtresini değiştirsem de kanallardan koku geliyor. Geçenlerde ortadaki menfezleri söktüm. İçeriler öyle kirli ki bomba momba fayda etmez. Yeni aracınız varsa o hallere düşmeden düzenli temizleyin derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dışarısı 35 iken klimayı 30 a alırsan o klima çalışmaz ya da sıcak üfler :D

Dışarısı 35 iken dereceyi 23 e alırsan içeriyi belki 28-30 arasına düşürürsün. Serinleyebilmek için de manfezleri direk yüzüne çevirmen gerekir.

Dışarı 35 ten bahsediyoruz ama.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Dışarısı 35 iken dereceyi 23 e alırsan içeriyi belki 28-30 arasına düşürürsün.

Benim ifadem, sağlıklı çalışan ve içeriyi yazdığın dereceye getirebilen araçlar için geçerli bir tıbbi açıklama idi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Benim ifadem, sağlıklı çalışan ve içeriyi yazdığın dereceye getirebilen araçlar için geçerli bir tıbbi açıklama idi [emoji4]

Ben de saglikli klimadan bahsediyorum abi :)
Disarisi 35 ise icerisi 40 olur, klima iceirinin sicakligini (30 a ayarlarsan) hayatta dusuremez.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...