İçeriğe Yönlendir

Tapu Devrinde Nasıl Şerh Uygulanır?

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya

Merhaba arkadaşlar. 

Tapu devrinde, arazide bulunan kuyu vb. yapıların devir edilen kişi tarafından olduğu gibi muhafaza edileceği şeklinde şerh konması mümkün müdür?

Bu arada parsel sorguda bahçe olarak görünmekte ve herhangi bir yapı bilgisi bulunmamakta.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Devir demek satış demek. İster para ile sat ister bedava ver. Alanın ne yapıp ne yapmayacağına sınır koymak gibi bir şey mantığa ters.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben de pek imkan dahilinde görmüyorum ama bedelsiz devredilecek. İster eker ister dikerim de denebilir ve mantıklı da. İşte bu mantık ne olmalı ki istenildiği gibi sonuçlansın. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İntifa hakkı kurulur satış yerine tapuda, falancadaki arsa benimdir, ahmete ben ölene kadar şu şu şartla kullanması için veriyorum denir. Satıştan farklıdır ama şart anca böyle olur.

diğer bir yöntem ise, notere gidilir önce, g.menkul satış vaadi sözleşmesi yapılır. Şu şu şartla satıyorum,şartları yerine getirmezse geri bana devredecek vs. Sonra tapuda satış yapılır. Şartlar yerine gelmezse asliye hukuk mah.de dava açılır tapu iptali diye. Bu da bir yöntemdir.

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Cem Işık yazdı:

diğer bir yöntem ise, notere gidilir önce, g.menkul satış vaadi sözleşmesi yapılır. Şu şu şartla satıyorum,şartları yerine getirmezse geri bana devredecek vs. Sonra tapuda satış yapılır. Şartlar yerine gelmezse asliye hukuk mah.de dava açılır tapu iptali diye. Bu da bir yöntemdir.

Teşekkür ederim. Şu kısım tam aradığımız gibi. 🙏🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...