İçeriğe Yönlendir

Düz Boru Egzoz Muayenesinden Geçer mi?

Ali Can Yurtalan

Recommended Posts

Ali Can Yurtalan

Polo 1.6 TDI 2011 model araç var düz boru egzoz muayeneden geçermi eğer geçmezse ne yaptırmak lazım yardımcı olur musunuz konuyu yanlış yere actiysam affola 😅

Yorum bağlantısı
Ali Can Yurtalan
Metin Akbal yazdı:

Duz boru emisyondan gecmez herhalde. Emisyondan gecmeyen de muayeneden gecmez.

Partikül falan diyorlar ondanmi takdiricaz yani illa

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Partikül falan diyorlar ondanmi takdiricaz yani illa
Onu bilmiyorum acikcasi dizeldeki durum nedir.
Yorum bağlantısı
Ali Can Yurtalan
Çağlar Bayur yazdı:

kat ve dpf komple mi iptal boru nerden nereye kadar düz

Ona hiç bakmadım 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

susturucusuz geçemezsin muayeneden. emisyondan ise değerlerine bağlı olarak geçersin katalizör yoksa ve yazılım açık ise kalırsın. ben orjinal yazılıma dönüp katsız emisyondan geçtim gene muayeneye katsız girdim geçtim. dpf çok aşırı bir  etken değil.

Yorum bağlantısı
Ali Can Yurtalan
Emre Öğüt yazdı:

susturucusuz geçemezsin muayeneden. emisyondan ise değerlerine bağlı olarak geçersin katalizör yoksa ve yazılım açık ise kalırsın. ben orjinal yazılıma dönüp katsız emisyondan geçtim gene muayeneye katsız girdim geçtim. dpf çok aşırı bir  etken değil.

Yazılım iptalmi ettirmem gerek geçmek için yoksa katalizör olsa iptal etmeye gerek yokmu 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Bahsettiginiz durum down pipe denen olay sanirim degil mi? 
Muayeneden gecemezsiniz diye biliyorum.

DP ile neden muayeneden geçemesin ki ?
Yazılım iptalmi ettirmem gerek geçmek için yoksa katalizör olsa iptal etmeye gerek yokmu 

Bunu emisyon sonucunu almadan bilemezsin. muayene de şans işi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

bilgi amaçlı 

Performans Downpipe Muayeneden Geçer mi? 

Katalitik konvertör, egzoz gazı içerisinde bulunan yanmamış yakıt ve zararlı gazları süzgeçleyerek daha zararsız gazlar haline getirerek salınmasını sağlar. İptal edildiği takdirde yüksek emisyon değerleri ortaya çıkacak ve yanmamış yakıt (zararlı gazlar) direkt olarak dışarıya salınacaktır. Bu durum önemli ölçüde çevre kirliliğine yol açar.

Oluşan bu durum TUV TÜRK tarafından kesinlikle onaylanmamaktadır. Muayeneye girerken katın egzoz sistemi sistemi üzerinde olması şarttır.

İkinci bir alternatif olarak performans downpipelarda spor katelizörlü, sağlıklı gaz salınımı yapan ürünler de bulunmaktadır. Orijinal katelizörlere kıyasla iç yapılarında ki odacıkların aralıkları daha fazladır. Bu nedenle kat içerisinde ters bir basınç oluşmadan zararlı gazlar süzgeçten geçerek dışarı salınır. Standart performans downpipelara göre daha maliyetli ürünler olması tercih edilme oranlarını düşürse de TUV TÜRK den sorunsuz şekilde onay almaktadır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Can Yurtalan

Şimdi benim ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz bana teşekkür ederim yorumlarınız için

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ali Can Yurtalan yazdı:

Şimdi benim ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz bana teşekkür ederim yorumlarınız için

en güzeli, güvenilir bir egzoscudan bilgi almak.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Ali Can Yurtalan yazdı:

Gideceksin muayeneye ve emisyona gireceksin çıkan kusurlara göre eksikleri tamamlayıp muayeneden geçeceksin bu kadar

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

İki gün önce muayeneye girdim Balıkesir'de dayının biri geldi egzoz emisyondan geçemezsin burada, burası çok sıkıntı keşke dışarıda yaptırsaydın ben çok uğraştım diye canımı sıktı. Araba ne diye dayıya sordum 490.000 kmde Tofaş diyor bana dedim dayı benim araba 86.000 km benzinli Focus... 😄 Hem muayeneden hem emisyondan geçtik... 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...