İçeriğe Yönlendir

Focus II - Isınınca Stop Etme

Emin Onuk

Recommended Posts

Herkese iyi günler. 2 gün önce 2009 aracımla kütahya tavsanlidan Focaya yola çıktım. Yola çıkmadan bir gün önce araç ile 100 km yaptım aracı stop ettiğimde araç marş bastı ama çalışmadı 1 1 buçuk saat sonra çalıştı anca. Memlekette bir ustaya baktirdik immodan yapabilir bir daha yaparsa yedek anahtarıyla çalışır dedi. Ona güvenerek yola çıktım. 350 km sonra araç hafif teklemeye başladı acaba dedim gazdanmi benzine alayim diye düğmeye bastım araç yine stop etti. Kasko çerçevesinde Cekici çağırdım aracı arkas ford servisine çektiler. Aracı cekiciden indirdikten sonra marşa bastım çalıştı. Aracı o şekilde bırakıp Foca ya döndüm. Ertesi günü yani dün servisten aradılar aracınıza baktık herhangi bir sorun görünmüyor lpg sistemine baktırin dediler. Aracı aldım lpg servisine baktirdim. Onlarda herhangi bir arıza bulamadılar. Tabi bu sırada araçta herhangi bir sorun yok çalışır durumdaydı. En son krank sensörünü değiştirelim o yapabilir dediler. Onu değiştirdik ben tekrar bornovadan focaya yola çıktım araç menemende yine aynı sorunu yaptı bi benzilige girdim bekledim. Memleketten başka bir araba getirdiler onlar in gelmesi yaklaşık 5 saat sürdü.ben benzinlik te beklerken araç yine 2 saat sonra çalıştı. Memleketten gelenler gece aracı aldırlar bana diğer aracı bıraktılar geri benim arabayla döndüler kütahya tavsanliya kadar araç bir sıkıntı çıkarmadan gitmiş. Şimdi tatil bitince gidip aracı baktiracagim. Sizlerin bu konu hakkında fikirleri varmı çıkar yol bulamadık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bobini değiştirin.. Çatlak varsa ısınınca açılıp çalışmıyordur. 

Diyeceğim ama.. Bu araç çalışmazken tespitleri yapmak gerek.. Araç çalışırken bulunmaz bu sorun.

Arıza kodu okumaya çalışın. 

Marş mı basmıyor. Yoksa motor mu çalışmıyor ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emin Onuk yazdı:

Hiç arıza kodu vermiyor araç.marş basıyor ama çalışmıyor

Enjektör işiyor, araç boğuluyor da olabilir.. Bekleyince yakıt uçuyordur. 

Tam gaz vererek marşa basmayı denediniz mi.. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektör işiyor, araç boğuluyor da olabilir.. Bekleyince yakıt uçuyordur. 

Tam gaz vererek marşa basmayı denediniz mi.. ?

Tam gaz vererek denemedim mehmet abi. Memlekette araç hala sıkıntısız çalışıyormuş

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tam gaz vererek denemedim mehmet abi. Memlekette araç hala sıkıntısız çalışıyormuş

Ha çalışırken stop ediyor bu değil mi ? Ve stop edince soğumadan tekrar çalışmıyor.
O zaman söylediğimi unut. Boğulma olamaz bu.
Herhangi bir sensör sorunu diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ha çalışırken stop ediyor bu değil mi ? Ve stop edince soğumadan tekrar çalışmıyor.
O zaman söylediğimi unut. Boğulma olamaz bu.
Herhangi bir sensör sorunu diye düşünüyorum.

Giderken hafif gaz yememeye başlıyor. Gazdan benzine geçiş düğmesine basınca direk stop ediyor. Diğer türlü giderken stop etmedi ben hissedince kenara çekip stop edince tekrar çalışmıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg de giderken çekişten düşüyor ve tekrar çalışmıyorsa. Ben yine ateşleme diyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...