İçeriğe Yönlendir

Mondeo I - EGR Var mı?

Nezih Binbay

Recommended Posts

Nezih Binbay

Forum da yeni olduğum için konuları dolaşırken   egr valfi dikkatimi çekti merak edip okuduktan sonra arabanın kaputunu açtım arkadaşların tarif ettiği yerde ben birşey göremedim acaba benim modelde yokmu?başka bir sitede ise 2000 li yıllardan sonraki modellerde egr var diyor.rrsimlerde benim aracın motor kısmı egr’yi gören varmı?qAd9pd.jpgM1V921.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

imalatta var foto bölgesi  doğru ama daha aşağılarda

not: motor güzel gözüküyor yıkatmayın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Çağlar Bayur yazdı:

imalatta var foto bölgesi  doğru ama daha aşağılarda

not: motor güzel gözüküyor yıkatmayın :)

Onun için göremedim demekki söküp temizliğini benim yapmam zor gibi galiba😩

Ayrıca motor iltifatı için teşekkür ederim☺️Çağlar abi genelde eski model yaşlı araba dedikleri zaman alınıyor kereta😄

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nezih Binbay yazdı:

eski model yaşlı araba

yeni model genç arabada da arızanın başlangıç rakamı 5bin tl olur ama :) , rölantisi gaz yemesi iyi ise ellemeyin kalsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Çağlar Bayur yazdı:

yeni model genç arabada da arızanın başlangıç rakamı 5bin tl olur ama :) , rölantisi gaz yemesi iyi ise ellemeyin kalsın

Çok ender oluyor ilk çalıştırmada rölanti yüksek oluyor sonra geçiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Nezih Binbay yazdı:

Çok ender oluyor ilk çalıştırmada rölanti yüksek oluyor sonra geçiyor

Soğuk motor yüksek rölanti normal. Benzinli araçta egr dizel gibi kolay dolmaz.  Benzinli mercedes 270 binde hiç arıza vermedi egr den. Ben de rastlantı görmüştüm egrnin varlığını

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Soğuk motor yüksek rölanti normal. Benzinli araçta egr dizel gibi kolay dolmaz.  Benzinli mercedes 270 binde hiç arıza vermedi egr den. Ben de rastlantı görmüştüm egrnin varlığını

Ama abi araba 96 model mondeo orjinal km 400 küsür binde gerçi iki yıl önce motor yapılmış km sıfırlanmamış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence de çalışan sistemi ellemeyin.
Sorun yaşarsanız ve sorun egr yi işaret ederse bakarsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...