İçeriğe Yönlendir

Mondeo I - Sunroof Bakımı

Nezih Binbay

Recommended Posts

Nezih Binbay

Dünkü yağmurlardan sonra sunroof’un iki tahliyesinin tıkalı olduğunu farkettim tıkanıklığı nasıl açabilirim ve sunroof’un su sızdırmazlığını nasıl sağlayabilirim?teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Elektrikçilerin kullandığı kılavuz ile açıyorlar genelde. Sızma üstten oluyorsa tahliyeler açınca düzelir zaten, lastik kısmından ise değişim tek çare diye biliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Elektrikçilerin kullandığı kılavuz ile açıyorlar genelde. Sızma üstten oluyorsa tahliyeler açınca düzelir zaten, lastik kısmından ise değişim tek çare diye biliyorum.

Evet lastik kısımlarındada deforme var gibi bilhassa arka kısmı tam oturmuyor ön taraf tam oturuyor kanalların ikisinin tıkalı olmasıda etken oluyor 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Fren veya debriyaj teli kanalları açmak için işe yarıyor. Sunroof lastikleri eskimişse değiştirmeli. Ama 8-9 yaşındaki japonlarda lastiklerde deforme olmuyor. 

Sunroof su alır. Yeniler az alır, eskiler çok alır. Tahliye kanallarınız açık olsun yeterki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fren veya debriyaj teli kanalları açmak için işe yarıyor. Sunroof lastikleri eskimişse değiştirmeli. Ama 8-9 yaşındaki japonlarda lastiklerde deforme olmuyor. 

Sunroof su alır. Yeniler az alır, eskiler çok alır. Tahliye kanallarınız açık olsun yeterki. 

Ozaman biran önce kanalları açalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Sunroof bakımı nasıl yapılır?lastiğinin özelliğini yitirip güneşten sertleşmemesi için bakım spreyi vs ne kullanabiliriz?

Mazda 6 aracımda sunroof var ,aktif olarak kullanıyorum ama bakım,yağ vs hiç bir şey yapmadım.

Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Mustafa Gökmen yazdı:

Sunroof bakımı nasıl yapılır?lastiğinin özelliğini yitirip güneşten sertleşmemesi için bakım spreyi vs ne kullanabiliriz?

Mazda 6 aracımda sunroof var ,aktif olarak kullanıyorum ama bakım,yağ vs hiç bir şey yapmadım.

Maaşallah uzun süre kullanırsınız inşaallah çünkü sorun yapmaya başladımı bezdiriyor hangi ustaya götürsen hepsi birşey söylüyor ama sonuç yok en iyisi tepesi delik (sunroof’lu)araba almamak🤭😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Gökmen yazdı:

tunap markasının sunroof lastiği ve kızağına özel spreyleri var, birçok servis kullanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mustafa Gökmen yazdı:

Fitiller için, sulandırılmış genel amaçlı temizleyici ile temizlik yapıp, sonrasında, kauçuk besleyici solüsyonlar sürebilirsiniz.

(Temizleyici olarak Glint, kauçuk besleyici olarak da Sonax GummiPfleger kullanıyorum).

Fitillerin dışında kalan, plastik ve/veya metalden imal, derz ve mafsallar için, silikon yağlayıcı kullanabilirsiniz

(Bu kısımlar için çoğunlukla, Tunap mp 107 kullanıyorum).

Genel temizlik ihtiyacına göre, yukarıdaki işlemleri, üç ila 6 ay arası periyotlarla tekrarlayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

En kısa zamanda tunap marka ürünlerden edineceğim.Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...