İçeriğe Yönlendir

Connect - Aracımın Kapıları Bazen Kilitlemiyor

Adnan Bedestencioğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur

ids e bağlatın, gem modülleri biraz hassastır connectlerin, gösterge komplesi içinde

Yorum bağlantısı
Adnan Bedestencioğlu

İki konunuzu birleştirdim...

Doğru yoldasınız ama kablo keserek olmaz.. kapı switchini değiştirmelisiniz...

Yada, kablo kesmek mi yoksa iki kabloyu kısa devre mi etmek gerekiyor bunu bilmelisiniz..

asıl amacım switch i kapı kapalı konumunda kısa devre yapmak ama kapalı switch in kablosunu bulmam lazım... konuları ayrı açmam kimse eski konuya cevap vermiyor o yüzden...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

konuları ayrı açmam kimse eski konuya cevap vermiyor o yüzden...

Buna alışacağız, başka yolu yok.. Yeni konu olmayınca eskilere bakılacak...

Öncelikle kapı swici iki kabloyu birleştiriyor mu, yoksa ayırıyormu onu tespit edip sonra sorunlu swici söküp istediğinizi yapın.. kablo aramanıza gerek yok.. Swici sökün..

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Adnan Bedestencioğlu

arkadaşlar radikal bir kararla sağ kapı kilidini de değiştim... hergün arıza veren aracım 3 gündür arıza vermedi haydi hayırlısı....

Yorum bağlantısı
Ahmet Furkan Kaya

arkadaşlar yanlış yer ama bi sorum olucak 2010 glx connectimin arka sağ kapısının kiliti kitleniyo ama açılmıyo aracımın uzatılmış garanitisi devam etmekte acaba ücretsiz olarak bu sorunumu giderirlermi

Yorum bağlantısı
Adnan Bedestencioğlu

garanti kapsamında olmalı, değilse uzatma garantinin ne anlamı kalıyo

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Adnan Bedestencioğlu

arkadaşlar merkezi kilit arızam son buldu.... ilgilenen herkese teşekkürler.......

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

arkadaşlar merkezi kilit arızam son buldu.... ilgilenen herkese teşekkürler.......

Nasıl çözdünüz Adnan Bey?

Yorum bağlantısı
Adnan Bedestencioğlu

Arkadaşlar ön kapıları ve arka bagaj kapısını hızlı şekilde açıp kapatınca( 10 sn kadar) korna ötmeye başlıyor... sanırım bu bir kapı kilit testi ama ne anlama geliyor.... şunun için soruyorum benim arıza olunca sağ kapı o uyarıyı yapmıyor... yani arıza anında sağ kapıyı hızlı hızlı açıp kapayınca korna ötmüyor....

Aydın bey yukarıda belirtiğim kapı testine cevap vermeyen sağ ön kapı kilidini komple değiştim... yani arıza kapı kilidinde imiş..... daha önce servisin dediği sol kapı kilidini boşa değişmişim sanırım... ama olsun önemli olan arızanın geçmesi idi.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Ömer Can Kaya

Merhaba arkadaşlar bir sorunum var 2011 Lx connect aracımda bazen kapıları kilitlemeye çalıştığımda 1sn sonra tekrar açılıyor kapıyı açmaya çalıştığımda alarm çalıyor orjinal kendi alarmı, bazende sağ yolcu kapısı açık kalıyor diğerlerini kilitliyor

bazende bütün kapılar kapalı ama kapılar açık simgesi gözüküyor.Kapıları kilitlediğimde tekrar açıldığı zaman 30sn bekliyorum kumandayı kafama yaklaştırıp basınca kilitliyor

arabanın dibinden deniyorum arada mesafe falan yok önerilerinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapı müşürleriniz bozuk. Açık zannettiği için kilitlemiyor. Yada kilitli zannettiği için alarm çalıyor.. 

Başka bir ihtimal de gem modülünüz bozuk. 

Şu testi bi yapın: 

Kapı kolunu tutup çekin ve çekili tutun, bu halde iken kapıyı peş peşe kapatıp açın.. 

Bir süre sonra bir bip sesi duymalısınız. Bu sesi duyunca test moduna geçmiş demektir ve bundan sonra her açtığınız kapıda bu bip sesini duymanız gerekir.. 

Test moduna geçemiyorsanız. denediğiniz kapı müşürü bozuk demektir. Test moduna geçtikten sonra denediğiniz kapılarda bip sesi duyamıyorsanız o kapı müşürü bozuk demektir. 

bir iki dakika kapılara dokunmazsanız test modundan kendisi çıkar.. 

Bu test ile bir şeye ulaşamazsanız servise gidin, bilgisayarda test imkanı vardır. 

Yorum bağlantısı
Ömer Can Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapı müşürleriniz bozuk. Açık zannettiği için kilitlemiyor. Yada kilitli zannettiği için alarm çalıyor.. 

Başka bir ihtimal de gem modülünüz bozuk. 

Şu testi bi yapın: 

Kapı kolunu tutup çekin ve çekili tutun, bu halde iken kapıyı peş peşe kapatıp açın.. 

Bir süre sonra bir bip sesi duymalısınız. Bu sesi duyunca test moduna geçmiş demektir ve bundan sonra her açtığınız kapıda bu bip sesini duymanız gerekir.. 

Test moduna geçemiyorsanız. denediğiniz kapı müşürü bozuk demektir. Test moduna geçtikten sonra denediğiniz kapılarda bip sesi duyamıyorsanız o kapı müşürü bozuk demektir. 

bir iki dakika kapılara dokunmazsanız test modundan kendisi çıkar.. 

Bu test ile bir şeye ulaşamazsanız servise gidin, bilgisayarda test imkanı vardır. 

Yorumunuz için teşekkür ederim bir ara servise götüreceğim masrafı çok olurmu sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ömer Can Kaya yazdı:

Yorumunuz için teşekkür ederim bir ara servise götüreceğim masrafı çok olurmu sizce?

Servis ya kilit bozuk der. ya gem modülü bozuk der.. kilit bozuk derse 1000 lira civarında, gem modülü bozuk derse 5000 lira maliyet çıkarır.. 

Araçta herhangi bir kodlama hatası falan varsa. yazılımla düzeltebilirler.. 

Gidin servise, tespit yaptırın ve çözüm için fiyat alın.. Gerekirse tespit ücretini verir çıkarırsınız aracı.. 

Yorum bağlantısı
Ömer Can Kaya

Teşekkür ederim ilginiz için bir ara uğrayacağım servise konu kilitlenebilir.

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

kapı sensörü bozulmuş komple kilit değişmesi lazım yada sensörün iptal edilmesi lazım tahmini 400tl felan 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

%99 kapı kilitlerinden 1 tanesinin kilit içerisindeki siviç bozulmuştur. Servis bilgiğim kadarıyla tamirat yapmaz komple kilit değiştirir.
Kapılar kapalı olduğu halde tavan lambası yanmaya devam ediyormu?

Ford'un bu huyunu sevmiyordum, kapılardan biri kapalı değilse veya tam kapanmamışsa bütün kapıları açık bırakıyor. vw'de kapılardan biri açık olsada veya tam kapanmamışsa bile kapıları kilitliyor. Kapılardan biri tam kapalı değil veya açıksa kilitleyince sinyaller yanmıyor bilgi vermek amacıyla bir terslik var kontrol et diye.

Yorum bağlantısı
Ömer Can Kaya
Uğur Kamil yazdı:

%99 kapı kilitlerinden 1 tanesinin kilit içerisindeki siviç bozulmuştur. Servis bilgiğim kadarıyla tamirat yapmaz komple kilit değiştirir.
Kapılar kapalı olduğu halde tavan lambası yanmaya devam ediyormu?

Ford'un bu huyunu sevmiyordum, kapılardan biri kapalı değilse veya tam kapanmamışsa bütün kapıları açık bırakıyor. vw'de kapılardan biri açık olsada veya tam kapanmamışsa bile kapıları kilitliyor. Kapılardan biri tam kapalı değil veya açıksa kilitleyince sinyaller yanmıyor bilgi vermek amacıyla bir terslik var kontrol et diye.

aynen reis kapıyı kilitleyemediği için orta ışık yanıyor bakacağım kısa süre içerisinde çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Turgut Ugurlu

Arkadaşlar kilitleyip geri açıyorsa sorunun çözümü bende Ford connect.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Turgut Ugurlu yazdı:

Çözümü sende ise buraya yazman gerekir. Yok, bana gelin veya gönderin parası ile yapayım dersen foruma ilan verme kurallarına göre ilan verebilirsin 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Turgut Ugurlu yazdı:

Evet Turgut Bey.

Nedir çözümü..? Bizim yapabileceğimiz şekilde tarif edebilir misiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgut Ugurlu

Öncelikle oto elektrik cimisiz.ona göre tarif edeyim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...