İçeriğe Yönlendir

Word Sabit Bir Tablo oluşturup, içerisine fotoğraf eklemek

Ömer Yürekli

Recommended Posts

Ömer Yürekli

Merhaba, Bir çalışmam için oldukça yüklü miktarda veri mevcut. Veriler fotoğraflardan oluşuyor. Ben bu fotoğrafların aynı bölgeye ait olanları sınıflandırmak istiyorum. Her bölgenin kendine ait farklı fotoğrafları var. Öneğin; Bir tablo oluşturup, A bölgesine ait 8 fotoğrafı bir tablo içerisine eklemek istiyorum. Her fotoğrafın altında fotoya ait iki cümle olacak. Sayfa yatay veya dikey olabilir sorun olmaz. Benim sormak istediğim şu ; Wordde bir şablon oluşturup fotoğrafları o şablon üzerinden ekleyebilir miyim ? yani bir tablo standardı oluşturmak istiyorum. Veri çok olduğu için sürekli sıfırdan tablo oluşturmak ve bir öncekiyle hizalamayla uğraşmak istemiyorum. Word'e alternatif başka bir program da olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Word değil de Power Point de Ekle nin altında Fotoğraf Albümü ekle diye bir seçenek var, resimleri topluca ekleme sayfada nasıl duracağını düzenleme gibi seçenekleri mevcut, isterseniz resim altına üstünde de açıklama ekleyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Fotoğraflar Kaç GB?

Hocam her biri 679 sayfa olmak üzere 6 ayrı word dosyasi var. Boyut olarak tahmin yapmak zor olur. 

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Word değil de Power Point de Ekle nin altında Fotoğraf Albümü ekle diye bir seçenek var, resimleri topluca ekleme sayfada nasıl duracağını düzenleme gibi seçenekleri mevcut, isterseniz resim altına üstünde de açıklama ekleyebilirsiniz.

Söylediğinizi deneyeceğim hocam. Hiç aklıma gelmemişti bu. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Word'de o kadar sayfa, tablo ve foto oluşturursanız çok problem çıkar. Hem dosyayı açmak istediğinizde hem sayfalar arası geçiş yaptığınızda. 
Word'ün aşırı tablolu dökümanlarda yorumlaması yavaştır ki siz içlerine resim/foto da koyacakmışsınız. 

Anlattığınız iş için biçilmiş kaftan Power Point. 

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

istediğim birinci resimdeki gibi bir tablo içerisine fotoğrafları eklemek. "+" işaretli yerlede fotoğraf, "-" işaretli yerlerde ise fotoğrafın ismi yazacak. Fotoğrafları böyle tek tek eklemek istediğide ise ikinci fotoğraftaki gibi problemler oluyor. Ya çerçeve kayıyor, ya aynı hizada yapamıyorum. 

oCMR8S.jpg

oCMr0t.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Böyle yani :) 

İsterseniz dosyalara isim vererek resim altına otomatik yazılmasını sağlayabilirsiniz.

anl4EO.png

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ömer Yürekli yazdı:

Hocam her biri 679 sayfa olmak üzere 6 ayrı word dosyasi var. Boyut olarak tahmin yapmak zor olur. 

Söylediğinizi deneyeceğim hocam. Hiç aklıma gelmemişti bu. 

Ben fotograflardan word dosyasi olusturacagiz sanmistim. Eger fotolar halihazirda bir word icerisindeyse once icerisindeki fotograflar ayiklansa daha kolay olur.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Söylediğiniz iş power pointte olur. Burada örnek şablonlar var. Bilgisayarınıza indirip düzenleyerek kendiniz için kullanabilirsiniz. Ama önce fotoğrafların çözünürlüğünü düşürerek dosya boyutunu indirmeniz gerekir. Bu işi topluca yapan programlar mevcut internette.

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...